arrow
profile_image
Limetka 33
od 1. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

CHtěla bych se zepat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto lékem na uzkosti a jaké? Případně i neag. vedlejší učinky. Díky

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lyrica ( 75 mg 1 ráno, 1 večer ) mi byla předepsána neuroložkou, beru jí třetí den a mám vedlejší účinky. První mi na bolest zabrala téměř úplně, další už méně. Mohla bych prospat celej den, ráno jsem se probrala až někde před dvanáctou hodinou. Dneska už jsem si večer další nebrala a asi brát už ani nebudu. Nejsem si jistá, jestli mi ty vedleší účinky stojí za to. Dost mě bolí hlava, nevím jestli je to lyricou, ale ostatní věci, jako že jsem byla docela mimo, zvláštní pocit při chůzi, mluvení, docela zpomalený myšlení, koukám na televizi a v jednu chvíli jakoby skrz ní, prostě mimo. A pořád pocit ospalosti. Trpim na suché oči, ale řekla bych že po práškách to je ještě horší. Jsem doma v PN a nedovedu si představit jak bych fungovala s Lyricou v práci. Ale je jasný, že každýmu sedne asi jinak. Něco jsem o ní hledala a dost mě to odradilo.
LYRICA: Side effects, ratings, and patient comments - dej na google

arrow
profile_image
vrabčáček
od 30. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Lék Lyrika je asi jako nějaká droga ,ale nevim k čemu mi bude dobrá,je mi mdlo,a přesně odpovídá popisu jako LU83,po první dávce jsem ráno chodila s kyblíčkem a nevěděla jsem co mám dělat,úplně mimo a totálně neschopna ani rozumně myslet,bolest ustoupila poze na první noc a pak se vrátila,tak teď po 4dnech jen mírná úleva ,ale jsem pořád mimo,a to jsem závislá na autě,dojdu pěšky jen 500metrů ,a jak mám do prčič jezdit,to mi lékař tvrdil,že Lyrika nemá vliv na řízeni,má a jela jsem včera jako opilá,ale musela jsem,no tak si to přeberte,.Samozřejmě jsem volala lékaři,mám to prý vydržet že mi to pomůže,mimo to chodím do práce a nejde to dohromady,,,

arrow
profile_image
ajgor
od 5. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vzal jsem si první dávku před spaním 75mg. Ráno jsem vstal z postele a motorika v háji. Motal jsem se a nechápal co se děje. Vzal jsem si další předepsanou dávku a pak celej den chodil podivně, mluvil podivně, pak mne bolela hlava vzadu. Večer pak neklid a úzkost - asi z vysazení. Ale toto mi od úzkosti nepomohlo.

arrow
profile_image
jája19
od 22. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, po 8 letech ,,zobání" různých léků a s cílem zbavit se neurolu, mi byla předepsána lyrica asi před 1/2 roku, 75mg ráno i večer, taky jsem se motala, stále jsem byla mimo, ospalá, ale nevzdala jsem to a po týdnu bylo vše zase v pohodě... Hlavně ustoupily úzkosti a neurol už konečně neberu!!

Ahoj, já jsem měla Lyricu na úzkosti v dávce 1x 75mg denně. Při nasazování jsem, pokud vím, žádné vedlejší účinky neměla. Ani jsem myslím neměla pocit, že bych nějak hůř fungovala. Úzkosti mi úplně neodstínila, ale já jsem se to naučila časem vnímat jako dobrou věc, protože myslím, že zmírnění úzkostí mi pomohlo se pomalu začít srovnávat (víc, než kdybych byla s lékem 100 % v pohodě a náhle vysadila). Vysazování bylo dost nepříjemné, ale dalo se to, měla jsem velkou motivaci. Hodně mi pomohlo, že jsem to prokládala psychoterapií, různýma alternativníma terapiema a prací na sobě. Držím ti palce.

arrow
profile_image
jirika
od 27. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Lyrika mi byla předepsána neurologem, brala jsem ráno a večer 150 mg. proti bolestem asi 3 roky. Po poslední kontrole mi bylo neurologem sděleno že nevidí celkový efekt a že mám lék vysadit. Přestala jsem jej tedy brát a nikomu toto nedoporučuji naráz. Takový absťák nikomu nepřeji, dnes je to již 4 den a jsem na zkolabování, zimnice se střídá s pocením, za noc se musím třeba 3x přestrojovat nespím a zase se mnou klepe zimnice, chvěju se a je to hrůza. Snad se to srovná. Neurolog mi předepsal Topamax 25 mg. ale když jsem si přečetla všechny vedlejší účinky a že je to lék na epilepsii a mě jen pobolívá půlka hlavy tak jej ani nezačnu brát.Máte někdo také takovou zkušenost?

arrow
profile_image
gelateria
od 29. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

lékař mi předepsal Lyricu 75 2x denně. Zkusila jsem to týden, ale byla jsem po ni totálně ospalá, tak mi lékař navrhl, ať zkusím jen 1 tabletu na večer. Pár dnů jsem ihned po použití Lyriky byla ospalá, ale to se srovnalo. Vezmu si Lyricu třeba v 22.hod a v pohodě vydržím třeba do půlnoci být vzhůru. Asi teprve po měsíci užívání mi Lyrica začala tlumit bolesti hlavy, kvůli kterým mi byla předepsána. S tím ale bohužel nastoupila i totální nechuť na sex, a když už k sexu vyjímečně přeci jen dojde, tak dosáhnout orgasmu je témeř nadlidský výkon. Po 2 měsících užívání Lyriky mi začaly v extremní míře padat vlasy. Nejprve jsem si to vůbec nedala do souvislosti s Lyricou, ale když jsem neprišla na nic, z čeho by to vypadávání mohlo byt, začala jsem pátrat. Na českém příbalovém letáku léku Lyrica o nežádoucím účinku vypadávání vlasu není ani zmínka, ani v českých diskuzích na internetu jsem nic nenašla (popravdě těchto diskuzi moc není), ale začetla jsem se do anglicky psaných diskuzi na internetu, a tam jsem se o vypadávání vlasu od pacientu užívajících Lyricu dočetla. Lyricu začínám postupně vysazovat, tak uvidím, za jak dlouho se obnoví vlasy i sexuálni apetit

arrow
profile_image
Anita84
od 7. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, mám zkušenosti s tímto lékem, i když chvilku, mám cca kousek přes 70 vedlejších účinků-což mi přijde dost, ale musím souhlasit, je to opravdu droga!, nedovedu si představit jí vysadit ze dne na den, jak tad čtu. V únoru mi byla nasazena Lyrica 75mg 3x denně, ale bylo mi řečeno, že se nejspíše bude zvyšovat dávka, v březnu jsem začala brát Lyricu 150mg 3xdenně(můžu si vzít 4tou, ale je to max.denní dávka, ale psychiatr mi řekl, že zjistí, jestli se může překročit), jsou to koňské dávky, tak 2,5 týdne se úzkost, ataky pomalu zlepšovaly, ale pak se to zhoršilo a teď je to horší a horší(léčím se s tím už přes 8 let, je to upřímně k nevydržení, nejraději bych už nevycházela z domu, ono se těžko i člověk pohybuje, natož venku a mezi lidmi a otevřeném prostranství, ale i tak se překonávám min.4x denně, ale je to nejtěžší a k nevydržení, co jsem kdy zažila...kdo zažil, tak ví .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené