Máte osobní zkušenosti...? a nebo jaký je Váš názor? Mám koupenou letenku v termínu,kdy budu již v 34 tt. ale začínám tak nějak víc uvažovat zda let neposunout,teda spíš mě k tomu nutí lidi okolo mě,kteří se mi to snaží vyvrátit,at raděj neletím.Zajímalo by mě jestli jste některá z Vás letěla taky takhle a jestli vše proběhlo o.k.

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já sama jsem ještě těhotná nebyla, ale kamarádce doktor nedoporučoval let v ranném stádiu těhotenství. V šestém měsíci letěla do Japonska a zpět a bez problémů.
Stejně si ale myslím, že tahle otázka by měla být spíš pro tvého doktora.

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vikousek
Můj názor je takový, že by si letět určitě neměla. Přeci jenom je to už dost blízko porodu.

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"Můžete letět i ve třetím trimestru - cestování letadlem je pro zdravou budoucí maminku bezpečné až do 36. týdne těhotenství. Nicméně vás možná nepustí do letadla už po 32. týdnu a mohou po vás požadovat lékařské doporoučení – to se liší podle společností, se kterou byste případně letěla, takže se informujte raději dopředu."

jj,je mi jasný,že bez doporučení od doktora se asi jen tak lehce do letadla nedostanu spíš mě zajímá osobní názor člověka.kdyby jste se cítili až do té doby bez problému a doktor Vám let povolil,zda by jste i nadále cestu absolvovali. Třeba se tu najde nějaká mamina co letěla i pár týdnu před porodem...?

arrow
profile_image
panika
od 16. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud to není nutné tak nelítej a važ si toho,že tvé těhotenství bylo bez problémů a tedy nepřidělávej starosti všem okolo....rodina apod. Ber mě z rezervou ale fakt neriskuj.
hodně štěstíčka

panika
nutné to až tak není ,pravě proto to začínám zvažovat

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vikousek
A to je nějaká důležitá cesta? Jak říká panika, raději bych neriskovala. Nevíš co se může stát a pak si to budeš vyčítat celý život.

lentilkah
no tak chtěla sem na tom místě být... let by byl jen 2 hodky .

vikousek
Já letěla při druhém těhotenství celkem dostkrát, jelikož žiju v UK a jezdila jsem do poradny na kontroly do Čech a s 2-letým dítkem by to jinak než letecky ani nešlo. Poprvé jsem letěla ve 4.týdnu a naposledy začátkem 37.týdne, ovšem "načerno" bo to už snad ani většina airolinek nebere. Doktor v tom neviděl problém, i když tam byla dost velká šance, že porodím před termínem, naštěstí to na onen den nepadlo.

Já jsem letěla v šestém měsíci těhotenství, musela jsem doložit lékařskou zprávu. Let trval přes čtyři hodiny, a přesto, že vše proběhlo bez komplikací, tuto zkušenost bych již neopakovala, myslím tím, let ve vyšším stádiu těhotenství.

arrow
profile_image
Luciel86
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

V pokročilém těhotenství se to opravdu nedoporučuje, i když je vše naprosto v pořádku. Já bych nikam neletěla.

pinky
tak moje to bude první,tak třeba budu přenášet... Já žiju též v zahraničí a domu se dostanu jednou za rok a zrovna mi to vyšlo, že chci letět párt týdnu před termínem... A jak si se cítila při letu...vše o.k. ?

[b]sarra[/b

Cituji sarra: tuto zkušenost bych již neopakovala

Proč pak? Jako 4 hodky už by bylo na mě dlouho to jooo

Cituji vikousek: A jak si se cítila při letu...vše o.k. ?

Uplně normálně, stejně jako jindy, teda myslím v době bez těhotenství. Ani jednou jsem neměla nejmenší problém spojený s létáním v těhu. Ale určitě doporučuju si obstarat doklad od doktora, ve kterém jsi týdnu a že jsi OK, třeba to po tobě budou požadovat. Já jim namluvila, že jsem ve 27tt, ale na to nespoléhej, že jim to bude stačit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené