arrow
profile_image
mandrinka
od 15. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych jet s přítelem o letních prázdninách do Anglie. Na brigádu. Máte s tím někdo nějaké zkušennosti? Kolik jste si tam asi tak vydělali? A měli jste čas i na výlety a tak, nebo jste museli fakt hodně makat? A co ubytování? Byli jste u nějaké agentury, nebo přes koho jste se tam dostali?

Ahojik,

já zkušenosti sice nemám, ale také jsme o tom s přítelem uvažovali. On ale bohužel nebude mít tolik času, abychom tam mohli být déle... Ale koukala jsem třeba na student agency, že tam má celkem pěkné nabídky... Ale prý je to tam dost manuální práce a nic moc výdělky.. Co jsem teda tak slyšela...

mandrinka

Brigádu nebo práci v Anglii nedoporučuju. Teda samozřejmě záleží na tom, jakou práci člověk dělá, jestli pod agenturou nebo ne atd. Moje nejlepší kamarádka tam nadšená hned po maturitě s přítelem letěla ( ne přes agenturu), představovala si to ale moc růžově a realita je trochu jiná, pracuje od 9 hod. ráno do 11 večer, volno málokdy. Umývá nádobí a dělá takové ty pomocné práce. Šéf ji sice od začátku slibuje, že jen co se trochu "rozmluví" bude moct jít obsluhovat ( což by bylo mnohem lepší, protože angličané jsou štědří na dýškách) ale zatím se tak teda nestalo, ačkoliv Petra mluví už dost dobře. Měsíční výdělek cca. 16.000,-. Bydlí na "staffhousu" spolu s bulharkou, slovákem a nevímkýmještě..byl tam ale hrozný ******, všechno v hrozném stavu, skoro žádné spotřebiče nefungovaly. Nebyla bych tam v těch podmínkách jak oni ani týden. A za ty peníze si může najít lépe placenou práci tady a dělat něco lepšího.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji markeetka: a nic moc výdělky.

Kamarádky byly na jahodách a přivezly si slušné penízky (i když většinu utratily na místě - ach ty ženský ). Ale žádná slast to nebyla - ruce je bolely po dvou dnech tak, že si nebyly schopné zapnout ani zip u kalhot. Žádné velké výletování si dovolit také nemohly. Většinou jsou farmy dál od měst a bydlí se v takových chatičkách. Jediná jazyková průprava je možná s "kolegy" sběrači , ale to ti moc nedá.
Každopádně holky přijely nadšené.

Problém je, že stejný plán mají další miliony lidí. Navíc angličtí studenti mají taky přes léto volno. Myslím, že teď už se to nijak zvlášť nevyplatí.

arrow
profile_image
mandrinka
od 15. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jejda jak tak zjišťuju, tak si to asi taky představuju moc růžově... když my bysme fakt moc chtěli někam vypadnout... tak a myslíte, že je nějaká země lepší než anglie...?

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji mandrinka: tak a myslíte, že je nějaká země lepší než anglie...?

A co někam k moři? Vím, že kamarádka dělala ve zmrzlinárně a přítel plavčíka, v Řecku

arrow
profile_image
sussien
od 2. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Souhlasím s mishka999, navíc nezanedbatelnou část levné pracovní síly tvoří další cizinci, zejména poláci. Byla jsem v Anglii 4roky tak mám nějaké ty zkušenosti...

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jiné země než anglie...

kamarádi byli v kanadě tři měsíce (nebo dva? teď už nevím) v rybárně. makačka jak šlak, práce v deseti stupních celsia od nevidím do nevidím, na ubytovně divní lidi, alkoholik a cvok. nicméně myslím, že si dost vydělali, snad i pračka z toho byla, notebook a podobně. ale opravdu to byla dřina v divočině, ne havaj na pláži

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jo ještě jedna známá, která jela do anglie s nulovou jazykovou výbavou a růžovými brýlemi.

skoro tam umřela hlady, nakonec splašila práci v nějaké továrně u pásu. mluvit se nenaučila ani písmeno, protože u pásu jen mlčela, a pak padla do postele. nikam nechodila, s nikým se moc neseznámila, něco vydělala a šťastná se vrátila zase domů.

ale to je asi spíš ten horší příběh, jde o tom že neuměla jazyk.

spolužák byl někde snad v holywoodu u moře v baru, naléval celebritám, sluníčko, pohodička, vydělal megaprachy, které mu i s notebookem se všema fotkama a úplně vším ukradli v praze u autobusu...

arrow
profile_image
lura12
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

imoen
Byla jsem rok v Austrálii a to bych snad zešílela, kdyby mě pak v Praze okradli a já přišla o všechno na co jsem celý rok strašně dřela....tvůj spolužák měla neuvěřitelnou smůlu

Moje kamarádka byla v Anglii. Tady u nás je kadeřnice. Měla práci domluvenou přes nějakou agenturu a měla dělat kadeřnici i v Anglii, ale když tam přijela realita byla zcela jiná. Práce zajištěná nebyla, ubytování naprosto šílený a jazyk moc neuměla. Časem si nějakou práci našla, ale dělala někde v továrně. Protože je to člověk, který nerad něco vzdává, tak se rozhodla, že dokud nevydělá určitý obnos, prostě se domů nevrátí. Svůj cíl si splnila, ale nakonec jí okradla spolubydlící a i s těžce vydřenýma penězma zmizela. Takže kamarádka musela volat domů mámě, aby jí poslala peníze aspoň na letenku a se slzičkama se vrátila domů.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Kolegyně je odjela na chvíli, jako na zkušenou a už je tam rok. Klasika - vychovává děti,ale musela už změnit rodinu. Vše, co se slíbilo na začatku, tak realita byla jiná.
A sousedka odjela do Austrálie, už je tomu hodně dlouho. Byla jsem tenkrát snad na střední. Začala tam s umýváním nádobí a nakonec už tam žije.

Já jsem byla 3měs. v Irsku na aupair a bylo to super, rodinka skvělá, děti taky, vydělala jsem si celkem dost, stihla i pocestovat.
Taky jsem byla v Řecku na práci, kde jsem dělala v baru a mám opět veskrze pozitivní zkušenost, jen bacha na to, jak už na konci sezony majitel nepotřeboval tolik lidí v baru, s klidným srdcem některé propustil, byť smlouva (bylo to přes ag.) byla domluvena na dýl.
Je to těžké, člověk musí spoléhat pouze sám na sebe a nikdo se ho nezastane
Ale být ještě studentem jela bych znovu

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Syn byl na 6 týdnů v Irsku, podmínky hrozné, ubytování strašné a drahé, žádná dohoda nepatila, snaha okrást všechny jak se dalo Syn dobře mluví anglicky(je VŠ), musel pohrozit úřady (mluvil i za ostatní, špatně jazykově vybavené), nakonec přebukoval letenku, vrátil se téměř s almužnou po 5 týdnech. Na druhou stranu dobrá zkušenost pro mladého člověka, nevěřit všem slibům. Ani anglicky mluvícím.

Já byla kdysi na letní prázdniny(vysokoškolské, takže 4 měsíce) v Anglii, práci jsem našla celkem rychle jako servírka. Ovšem peníze nic moc, navíc se pracuje opravdu hodně hodin, ubytování a doprava je hodně drahé(pokud nehodláš chodit pěšky či jezdit na kole a sdílet pokoj s dalšími třemi). Ale to bylo ještě před vstupem do EU, teď není až tak snadné tady najít nekvalifikovanou práci, protože je tady spooooousta Poláků, kteří jsou navíc ochotni pracovat pod min. mzdu. Navíc libra už není co bývala, tak mi přijde, že se to ani moc nevyplatí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené