arrow
profile_image
Camilka
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj holky!
Ráda bych se zeptala, jestli jste někdo byl v letovisku Marmari, jak jste byly spokojené a hlavně jak je to s větrem? Rozhodujeme se pro dovolenou a jediné co mě znepokojuje jsou recenze, které uvádějí, že kvůli silnému větru se nedá třeba několik dní koupat v moři

Budu ráda za každý názor, děkuji!

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

My jsme nebyli přímo v Marmari, ale kousek vedle v letovisku Tigaki. Co se týká větru, tak ano, občas tam fouká, jelikož obě letoviska jsou na návětrné straně ostrova. Záleží, v jakém období letíš, my letěli (myslím, už to chvíli je) na začátku srpna. A že by foukal vítr tak, že bychom se nemohli koupat, jsme nezažili. Pokud se člověk opaloval, bylo to příjemné, když pofukovalo. K večeru to bylo na svetřík/ sáčko, ale fakt lehké! Tím nemyslím, že by byla zima, ale pokud člověk sedí v taverně, tak si rád přikryje něčím ramena. Někdo si může stěžovat, že na něj lítá písek ( překvapivě, na písčitě pláži, že), ale není problém si vzít lehátka a neležet jako trotl na dece na písku, když mi vadí .

arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj! My byli v Marmari na přelomu letošního června/července, na týden. V prvních dvou třech dnech téměř nefoukalo, maximálně lehký vánek. Další dny až do konce dovolené foukalo celkem dost (v rozmezí 24-42 km/h), pociťovali jsme to hlavně na pláži, u hotelového bazénu byl vítr hodně tlumený. Všechno má své výhody a nevýhody. Když nefoukalo, moře bylo klidné, žádné vlny, slunce peklo. Při silnějším větru byly vlny, velká zábava pro děti, žár nebyl tolik cítit (pozor na spálení, člověk nemá potřebu se tolik mazat), bylo to osvěžující - někdy až moc , hlavně když jsem vylezli z vody. S větrem jsem počítala, na ostrovech holt fouká. Upozorňuji ale, že v oblast Marmari je velmi klidná,pár obchodů, taveren a restaurací, člověk vyžadující život a ruch by se tam asi nudil. Já osobně jsem to celkem ocenila - žádná hlava na hlavě, davy turistů, jak to známe např. z Itálie a Chorvatska, nic takového, pouze klid, pohoda, ideální pro rodiny s dětmi, člověk by si kolikrát řek´, že tam "chcípnul pes". Doporučuji si půjčit auto a ostrov si objet. Určitě stojí za to podívat se do města Kos, tam to žije.

V Marmari jsem byla před rokem na 2 týdny a už nikdy více - nic tam totiž není vítr je to nejmenší..když prostě přijde vítr kamkoliv, zavřou pláž či nedoporučí se koupat.

arrow
profile_image
Camilka
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sandyna_: Děkuju moc za komentář ! chystáme se právě taky na začátku srpna tak sem z toho trošku rozpačitá, že nevím co čekat

Reaguji na Renule77: Taky moc děkuju za reakci! takže říkáš, že pokud večer například budeme chtít jít někam posedět tak se to dá? nepotřebujeme rušný život, stačí nám procházka a někde si sednout na něco dobrého a s tím autem, je k tomu něco zvláštního kromě řidičáku potřeba sebou mít ?

Reaguji na consuelaleachim: Podobné reakce jako píšeš ty jsem právě četla na hodně diskuzích, že tam nic není, proto jsem se chtěla ujistit, jestli to tak je

Cituji Camilka: tam nic není

prakticky 2 - 3 restaurace? nějaký shop, projdeš to za 5 minut no vyžití žádné lepší je Kardamena na Kosu doporučuju. ale ne mimo sezonu...v září již skoro vše zavřené

arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak ono záleží, co od dovolené očekáváš. Je pravda, jak píšou ostatní, na Kosu toho nic moc není. Kromě hlavního města Kos. Konkrétně Marmari je spíše taková "vesnice". Jak už jsem psala, nic moc tam není, jen pár restaurací, supermarket, pár hotelů... Všude si musíš dojít, např. do supermarketu je to tak 15 min, na pláž 10 min. Nečekej žádné romantické uličky s hromadou restaurací, obchůdků, penzionků... Hotely jsou spíše rozeseté po okolí ve stylu - hotel - kus pastviny s krávou - cesta - restaurace - hotel - pole atd. Hotely se nacházejí spíše dále od pobřeží (ne jako např. v Chorvatsku). Výhodu to má v tom, že na plážích je poměrně málo lidí. My jsme tam byli s několika dalšími rodinami s dětmi a celý kus pláže byl víceméně náš, takže děti jsme měli stále na očích a nemuseli jsme je hledat v davu. Tuto výhodu oceňují hlavně rodiny nebo zamilované páry, které si opravdu chtějí užít moře, sami sebe a hlavně ten klid. Mně osobně byly restaurace putna, protože v hotelu jsme měli polopenzi, během dne jsme si koupili např. gyros do ruky a chodit do restaurací s dětma by bylo spíše utrpením. Večer jsme chodil posedět spíše k hotelovému baru k bazénu, děti spaly na pokojích. Moře se mi tam moc líbilo, pláže čisté, a víc jsem k životu nepotřebovala. Ale chápu, že někomu taková dovolená nemusí vyhovovat, očekává více života a ruchu. Můžu se zeptat, kde budete ubytováni?
Jo, a co se týče půjčení toto auta, tak potřebuješ pouze platný řidičák (jen taková perlička: při sepisování smlouvy se zjistilo, že manžel má řidičák propadlý, tak jsem to musela odřídít já . Doporučuji si vybrat takovou půjčovnu, kde je full pojištění. Co jsem slyšela od ostatních, některé půjčovny nemají pojištěné úplně všechno a pak žádají peníze za každý škrábaneček, který na autě třeba už byl z dřívějška, ale to se dokazuje velmi špatně. Stojí to možná malinko více (max o 10e, ale na tom se určitě nevyplatí šetřit).

arrow
profile_image
Camilka
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Renule77: páry, které si opravdu chtějí užít moře, sami sebe a hlavně ten klid

o tohle nám jde především, od všeho si odpočinout! rušný život nebo diskotéky nepotřebujeme

Cituji Renule77: Můžu se zeptat, kde budete ubytováni?

zatím ještě nemáme nic, pokukujem po lastech, chceme letět v srpnu nejspíš druhý týden, líbí se mi Summer Village, nepotřebujeme luxus nebo 5*, stačí nám čistota a přiměřené jídlo

jinak ti moc děkuju za všechny informace!
Kam by jsme se podle tebe tím autem na Kosu měli vydat ?

arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Camilka: Míst, které stojí za návštěvu je spousta. Někdo ovšem může kafrat, že tam nic není. Ono záleží na úhlu pohledu. Na jiných řeckých ostrovech je toho možná více k vidění, Kos patří k těm "chuším", ale my jsme vybírali dovču hlavně kvůli ceny a dětem... dětem stačí slunce, moře, čistý vzduch a chození po památkách, restaruacích atd. tolik neocení. Cestovka vám určitě dá nějaký letáček či mapku Kosu, co kde je a co stojí za vidění. Za ten jeden den se to zvládnout nedá. My jsme naše putování zahájili na Paradise beach na jihozápadě ostrova (cestou jsme se ještě zastavili v údolí pávů, nic moc tam není, jen les a spousta pávů , jsou tam nejkrásnější pláže na Kosu. Moře a vůbec ten výhled byl krásný, ale pro mě trochu nuda, jelikož na moři ani vlnka a bylo mnohem chladnější než rozvlněné moře na severu. Poté jsme se jeli podívat na mlýn (už nevím konkrétně, kde to bylo) - jedná se o funkční větrný mlýn na mouku s prohlídkou a výkladem (něco jako "Na samotě u lesa"). Poté jsme navštívili Hipokratovy zahrady (měli jsme trochu problém to najít, moc dobře značené to tam nemají) - tam se mi vcelku líbilo, ale v tom vedru se nedalo strávit delší dobu. Dále možná stojí za prohlídku Asklepion - starověká nemocnice, jsou to sice jen ruiny, ale vcelku zajímavé. Po cestě se můžete stavit na jídlo do turecké vesničky (nevím název, nebyli jsme tam), kde kromě restaurací a taveren nic jiného není. Na jihovýhodě ostrova jsou nějaké termály vyvěrající do moře, takže voda je krásně teplá, my jsme to nestihli, ale známí tam byli a spokojenost. Co určitě stojí za to, je podívat se do hlavního města Kos - na ten si vyčleňte nejvíc času. Je to krásné město se spoustou restaurací, obchodů, památek, atd.
Jinak cestovky nabízejí spoustu výletů. My jsme na žádném nebyli, děti by to neocenily. Možná tak výlet lodí se zastávkami po okolních ostrovech, kde byli známí, byl super i pro děti. Podotýkám, že to není nic levného. Doporučuji se podívat v "centru" Marmari, za kolik tyto výlety nabízejí místní "reise büro". Mám pocit, že jsem stejné nabídky výletů viděla i tam za podstatně nižší ceny.
Samozřejmě se najdou i tací, kteří nebyli spokojení s tím, či s tím... někdo frfňá, že tam moc fouká, jinému zase nevoní dostatečný výběr jídel v hotelovém bufetu, někdo zase očekává ubytování na úrovni *****, i když se jedná pouze o *** atd. Zde v této recenzi to paní vystihuje možná nejlíp: http://www.recenze.cz/recko/kos/marmari-113/summer -village-30184/pracuji-tam-tak-vim-jak-to-chodi--1 3379.html
Holt Řecko je jižní země a nečekej, že tam budou mít všechno vyšperkované, upravené a srovnané jak podle pravítka (stjeně jako v Chorvatsku, Bulharsku...), tak jsme jsme zvyklí ze "západu". U hotelů mají všechno zelené, posekané, upravené, kytičky, travička, ale kousek od hotelu, kde už to není ničí, prostě uklizeno není - suchá tráva, prašná cesta, i nějaký ten nepořádek atd. Konkrétně Marmari není moc turisticky "profláklé" a nedá se to srovnávat se supr letovisky, kde už je to ovšem cenově trochu jinde. Takže dle mého názoru si člověk prostě musí rozmyslet, kolik za dovolenou chce dát a co od toho očekává.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené