arrow
profile_image
HerRoyalHighness
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vyhodil se mi kolem pusy hrozně svědí a mám kuži kolem ůst zarudlou a hrozně suchou. Co mi na to pomuže se toho zbavit? Děkuji za rady

HerRoyalHighness
nemá to i takové jakoby vodnaté pupínky?
Dobrý je od Avene-Cicalfate.

arrow
profile_image
HerRoyalHighness
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bany: Ano má a vypadá to hrozně s tím nemužu jít ani mezi lidi Mažu si to hydratačním kremem, ale ani on nepomáhá

HerRoyalHighness
tak to bude Perorální dermatitida.Pročti si to tady https://www.omlazeni.cz/17_4270_0.html
Já na ni mám právě to Avene-je to i přímo na ni.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak se přidávám do klubu, také mám "lišej kolem pusy" (perorální dermatitida) .. asi změna počasí či co .. mívám to s odstupem tak dvou, tří let na podzim pravidelně. Ráda bych se zeptala, jestli zabralo Avene Cicalfate .. namazala jsem to včera večer, aby se ukázalo ráno, jestli zabral či nikoliv a mám z toho trošku rozporuplné pocity .. některé "boláčky" lepší, jiné "zmokvané a podebranější než předtím". Je to tak v pořádku? Jinak si to několikrát denně omývám kontryhelem, zabírá velmi dobře, líčení mi vadí, je to pak zhoršené, takže se líčím jen když už opravdu musím, jenže i přesto, že používám kontryhel, mám to už měsíc a ne a ne se to vyhojit úplně. Naskočilo to ze stresu, tím jsem si jistá .. mno a taky možná Dermacol pudr a nebo make-up od Maybelline. Odličuji Avene H2O micerální vodou pro děťátka, jenže i přes mojí mastnou pleť se po odlíčení extrémně vysuší a jemně pálí (a to by podle popisu opravdu neměla) a loupu se po celém obličeji - teď už tedy méně. Takže pak honem nasadit buď Pityval od La Roche /není tak mastná díky bohu, spíše zklidňuje a hydratuje/ a nebo Bepanthen mast (krém bohužel nemám), takže pak musím znovu jemně "odmastit" na požadovanou úroveň Pročítala jsem veškerou diskusi ohledně perorálky, ale nejsem z toho moc moudrá .. někomu zabírají antibiotika, někomu Cicalfate, někomu ichtamolová mast .. máte někdo nějaké nové poznatky co zabírá? Jak jsem pochopila, účelem je, aby se místo řádně vysušilo a nepoužívat kortikoidy .. zkusím ještě sehnat jarischovou vodu bez konzervantů a omývat .. zkoušel někdo omývat jen destilkou nebo převařenou vodou s destilkou?

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak mohu říci, že boj s perorálkou byl urputný, ale dopadl dobře .. a za pět minut dvanáct. Co pomohlo? Kontryhel .. na dovysušení jsem zkoušela heřmánek, ale tam výsledek nebyl takový, když je třeba se nalíčit, abychom mohli mezi lidi, tak na odlíčení Bioderma H2O Sensibio, která pleť krásně zklidní - jakákoliv chyba v kosmetice se projevila hned druhý den ráno zhoršením .. a perfektně to doléčila antibiotika při reopce, takže na teorii, že zabírají především antibiotika něco bude. Po návratu z reopky nebylo po jizvách ani památky. Bohužel jsem neměla delší dobu před opkou možnost jít k lékaři, takže jsem si musela pomoci svépomocí. Nicméně jinde na německých webech (především v diskusích na konkrétních případech) jsem našla, co zabírá rychle a 100% - Erythromycin-Gel a z antibiotik Tetrazykline, Minocyclin. Třeba to někomu pomůže .. zde je link na wikipedii, kde je to také napsáno URLa ještě pár obrázků pro ilustraci .. A ještě taková drobnost, ale velmi podstatná, nedotýkat se obličeje (zvláště postižených míst) rukama .. slaný pot pokožku velmi dráždí a pleť se pak opět zhorší.

arrow
profile_image
ilentilka
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přidávám se do klubu . Už ji mám asi 3.měsíc a nějak se to nelepší. Kožní mi řekla, nešahat, nelíčit, nejlépe ani nemýt, ani převařenou vodou. Hlavně bacha na pastu na zuby, nesmí být s fluorem. Napadlo mě, jestli se perorálka může vyvolat vysokými dávkami vitamínu C. Beru 1500mg denně, tak nevím, jestli to může být tím. Nevíte někdo?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na ilentilka:

S tím líčením a saháním na obličej má kožní pravdu, s mytím vodou také, nejlépe na čistění obličeje opravdu něco, co nedráždí. Rozhodně ne jako já dříve sprchový gel a vodu z kohoutku Na tu zubní pastu jsem zapomněla, já ji raději také vysadila a nahradila pastou bez fluoru. Měla jsem strach např. z ústní vody Listerine, ale ta kupodivu vůbec nevadí, ačkoliv je opravdu silná, může to být právě tím, že fluor neobsahuje (nevím zda všechny, ale ta, co používám, ne). Zkus ten vitamín C vysadit - uvidíš. Ideální je zkusit vysadit vše, co by mohlo dráždit (dráždí i některá jídla a pití) .. tady v diskusi děvčata zmiňují eryfluid a entizol URL .. a sůl z mrtvého moře .. ta pomohla i mně, když jsem ji měla poprvé. Krásně jsem se začala velmi za krátko loupat .. vypadalo to strašně, celé cáry suché kůže. Nejhorší pro perorálku je období podzim/zima. Nemám ji poprvé a vždy se objevila asi v odstupu tří - čtyř let, právě v tomto období

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené