Ahoj holky v září se chystám do tanečních (vím ještě je dost času) a už teď přemýšlím nad tím co si vezmu za boty …Vzhledem k tomu že měřím necelých 170 cm a můj partner měří skoro 190 cm Tak jsem si říkala že bych si chtěla vzít nějaké vyšší podpatky kolem 10cm, a taky kvůli tomu že se mi taneční boty vůbec nelíbí a boty jen s těmi pásky mi přijdou neodpovídající etiketě... Myslíte že je vhodné abych měla ty lodičky ? Samozdřejmě by byli s plnou špičkou i patou … Již dříve jsem dělala modeling a tak jsem na podpatky vyšší než 10 cm zvyklá, ale i tak nevím no :/ Jaké botičky jste měli vy ? Třeba nějaké foto ? Váš názor na to ? Děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Tak já osobně doporučuji nižší podpatek než 10 cm. Ono je fajn, že chodit na nich umíš, ale tančit na nich, to je zase něco jiného a třeba taková polka jde v 10 cm podpatcích fakt blbě Osobně doporučuji spíš tak 5, maximálně 8 cm, široký podpatek (ne jehly). A hlavně Ti ty boty musí pěvně držet nohu, nesmí padat ani se vyzouvat, aby se předešlo jakýmkoliv úrazům. Náhoda je blbec a kor v rychlých točivých tancích jako polka a valčík potřebuješ mít stabilitu.
Jinak já měla do tančních jednak klasické lodičky (černé) na cca 6 cm podpatku (ty jsem nenosila moc dlouho, jen na pár hodin, nebylo to příjemné), potom boty s plnou špičkou a patou a páskem přes nárt (v těch se dobře tančilo) - ty měly podpatek cca 7 cm a potom sjem měla ryze páskové boty, které ale byly bližší spíše latinkám, které mají profi tanečníci, než typickým páskovým sandálkům. Noha v nich držela skvěle a navíc měly super pdorážku, takže krásně klouzaly po parketu. Jo a podpatk měly tak 5-6 cm a tančilos e v nich skvěle. Ale páskové bez plné špičky mají tu nevýhodu, že je bolestivější jakékoliv pošlapání - ať už od vlastního partnera nebo i od ostatních tanečníků.....

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych si lodičky normálně vzala, proč ne. Boty na tančení se mi taky nelíbí a páskovky pořádně nezpevní nohu a jsou dle mého názoru prostě... ne. A věčně opakované - etiketa, etiketa... Nevím holky kde žijete vy, ale já mám zkušenost následující. Internet je sice plný moudrých rad co a jak, každá všechno víme, přísně dodržujeme a pak přijdu v Brně na ples a chce se mi smát/brečet. Kde jsou najednou všechny ty slečny/ženy/dámy, které přesně ví co a jak, oblékají se úměrně věku, příležitosti, počasí... Takže ber lodičky a hotovo. Nauč se tančit v tom, v čem pak budeš normálně na plesy apod. chodit.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Proč by to mělo vadit? Já jsem si teda rozhodně nekupovala ty speciální taneční boty, k čemu taky... A většina holek měla normální lodičky . Akorát doporučuju s páskem, aby se při tanci nevyzouvaly. Podpatek jsem měla cca 6 cm

Reaguji na bakalářka:
Děkuju moc za radu Možná si to fakt ještě rozmyslím

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Jinak ty první dvoje boty (lodičky a ty s plnou patou a špičkou a s páskem) jsem využila i na jiné příležitosti, nekupovala jsem je jen na tančení. ty třetí páskové jsem měla vyloženě taneční, ale ty jsem pro změnu nekupovala ale podědila po mamce A musím říct, že až na profi taneční latinky jsem v obchodech jiné takhle kvalitní co by tak dobře držely nohu neviděla...Unosila jsem je pak ještě na x plesů, ale ještě mi vyrostla noha a už se do nich nevejdu

arrow
profile_image
Alfirin
od 13. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych si teda lodičky na tancování nevzala, imho je fajn něco, co víc drží nárt. Ale samozřejmě, každému vyhovuje něco jiného a taky záleží jaké máš lodičky Hlavně to chce plnou patu a s hodně vysokými podpatky bych asi taky byla opatrná

Když jsme s přítelem chodili do prvních tanečních pro dospělé, v pohodě se to dalo zvládat na 10ti centimetrových podpatcích, chodím na podpatcích od 15ti. Prostě můžeš to zkusit a případně koupit něco jínýho v průběhu tanečních.
Nyní chodíme na taneční, kde jsme jenom 4 páry a spíš je to jako trénink, takže dost dřeme a tam už se to nedá. Museli jsme s přítelem po 2. tréninku jít shánět něco, co bude mít pěkně měkkou špičku, aby se v tom daly správně dělat ty kroky, podpatek mám asi 6 cm a mám tam takový tenký páseček, aby mi nepadaly, jsou z Tamaris a jsou perfektní. Vybrali jsem tento druh botiček, protože klasické taneční se mi taky nelíbí a až taková extra třída z nás nebude, abychom do nich investovali.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lodičky jsou v pohodě.Hlavně ale bez vysoké platformy.
K vyzouvání lodiček asi máte špatný tvar nebo divné nohy,lodička se vyzouvat nemá,pokud je to správná velikost.Páskové boty se mně na tančení zdají dost nestabilní,já jedině lidičky a klidně 10cm jehly.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taneční boty jsou i jako lodičky, dokonce i s pásky, aby nepadaly z nohy.

Děkuju moc Já to musim ještě nějak promyslet

arrow
profile_image
clarissa
od 29. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na teryvery: Já jsem celé taneční v lodičkách odtančila, byly asi na 6cm podpatku a bez platformy, vůbec se mi nevyzouvaly. Takže za mě, lodičky si určitě vzít můžeš, doporučuju to ale s jejich výškou moc nepřehánět .

arrow
profile_image
Adél.ka
od 13. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mě taneční skončily v prosinci a určitě ti nedoporučuju vzít si podpatky, které mají 10cm. Byla jsem v takových botech první lekci a vzhledem k tomu, že jeden kurz trval asi 2 a půl hodiny, vydržela jsem něco málo přes hodinu a potom jsem tančila bez bot. Ono i když se to nezdá, tančit na 10cm podpatcích se nedá dlouho. Na další lekce jsem si koupila lodičky, které měly asi 6-7 cm a trochu hrubší podpatek. Nejdříve se mi ta tloušťka podpatku moc nezdála, ale potom jsem byla opravdu spokojená. Jako jedna z mála jsem si už nemusela vyzouvat boty a "protančila" jsem s nimi celé taneční.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Deset cm na nějakou párty, oslavu, nebo někam, kde se tančí opravdu chvilku, tak za mě určitě jo Ale mezi to samozřejmě taneční nepatří Co si pamatuju já, tak taneční trvali kolem dvou - dvou a půl hodin. Ze začátku jsem nosila páskové sandálky, ty měly asi tak 3 cm, ale po dvou večerech, kdy mě totálně bolely lýtka, prsty, kotníky, nemohla jsem skoro chodit, jak mě bolely bříška prstů (boty mě malé nebyly, ani nic podobného), tak jsem začala nosit balerínky Měla jsem je i na závěrečném tanečním večírku (věnečku). Možná to zní divně, ale měla jsem takové bílé s různými třpytkami, cvočky, prostě takové elegantnější a ozdobnější a k tomu hodící se šaty a nikdo na mě divně nekoukal Je to ale samozřejmě o tom, co preferuješ. Já teda nemohla naprosto z holky, která nosila do tanečních - ale asi po 4 lekcích to vzdala - takové ty boty ála Lady Gaga, které neměly podpatek ale byly tak zvláštně vyřízlé, no měly snad 20 cm, všichni se jí smáli, jak se na tom nakrucovala a když jsme měli tančit rock'n'roll nebo něco podobného? No, myslím že si to dokážete představit Vysoké podpatky jsou sice krásné, elegantní, ženské.. ale do tanečních asi platí méně je více.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem měla lodičky s páskem, vypadaly trochu jako ty spešl taneční botky a měly malý podpatek (cca 5 cm). Spousta holek měla páskové střevíčky a vypadalo to tedy za prvé děsně a za druhé se v tom jaksi blbě tančí. Klasické lodičky klidně ano, ale neměly by se v žádném případě vyzouvat - pokud ano, tak je něco špatně. Mně se třeba lodičky nevyzouvají (a že jich mám dost).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené