arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kočky prosím o rady, mám veliké otoky nohou, nevejdu se do bot a nohy mě bolí, doktor na cévním upřesnil, že to není od žil, ale jsou lymfatické. Bohužel mi neřekl jak se jich zbavit. Nemáte nějaké doporučení, jak stav zlepšit? Zajímá mě vše - cvičení, léky, čaje... Taky masáže, prý ZP Škoda hradí i lymf. masáže, máte někdo zkušenost? Předem díky za rady!

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuju nohy nahoru, ale pořádně nahoru, ať je máš výš než pánev, jestli mi rozumíš. Zkus nějakou chladivou mast a nohy si můžeš i zabandážovat. Hodně pij a zajdi si na ruční lymfatickou masáž.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nohy nahoře měj několik hodin.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela18: myslíš jako přes noc? A nebudu mít zas oteklý obličej?
Jinak mám ty stahovací punčocháče, to mi pomáhá....ale nosit je v horku Velké množství kávy tomu asi taky moc neprospívá že? Nebo je to fuk?

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: Myslím, že když si dáš nohy do zvýšené pozice tak na pět hodin, tak to dost pomůže - oteklý obličej z toho mít nebudeš. Otoky nohou jsou celkem časté v teplém počasí a při dlouhém stání. Káva tomu moc neprospěje, ideální je pít čistou vodu. Myslím, že lymfatické masáže by ti mohly dost pomoc.

Cituji Michaela18: chladivou mast a nohy

mášs nějakou konkrétní dobrou zkušenost? Celkem by se něco takovýho na léto mohlo hodit, když člověk často stojí a to ještě na podpatcích...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: inak mám ty stahovací punčocháče, to mi pomáhá....ale nosit je v horku Velké množství kávy tomu asi taky moc neprospívá že? Nebo je to fuk?

Bohužel,pokud na to trpíš,tak Ti asi nic jiného nezbyde,jen ty punčochy,vím o čem mluvíš,jsem na tom stejně,jde ty otoky zmírnit,mě pomáhá cvičení,lehčí strava,omezit sůl,lymfatické masáže,plavání,ledvinový čaj od Janči i ten lymfatický,odvodňovací léky-když je nejhůř,masáže nohou a mít nohy po celém dni nahoře.
jedniné místo,kde neotékám je v létě u moře

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: prý ZP Škoda hradí i lymf. masáže,

Ano hradí,ale nevím zda na to všude mají zařízení a musíš mít doporučení od lékaře.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh: Osobně bych si na noc nohy zabalila do potravinové folie s tvarohem (namazat a zabalit, žádné stahování). Příjemně chladí a podstatně zmenšuje otoky.

arrow
profile_image
eiva
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lymfatický systém vypadá podobně jako ten žilní s tím rozdílem, že krev v žilách nám pohání srdce, zatímco lymfa v systému stojí a existuje jen jediný způsob jak lze lymfu rozproudit a tím je pohyb. V průběhu dne si udělat pár dřepů, výskoků, otoček nebo tancovačku před zrcadlem nebo v práci na toaletě. Možná to zní směšně, ale opravdu nic jiného na rozproudění lymfy není. Pak samozřejmě existují podpůrné prostředky jako čaje (výborný je od Ryoru - Lymfodren...chutná moc dobře), a v podstatě i ty masáže jsou pochopitelně výborný, protože masáží se nám rozproudí tělo..tudíž s nadsázkou jistá forma pohybu. Až na to, že pohyb je zdarma Studená voda a nohy nahoře jsou celkově na oteklé a bolavé nohy třeba při dlouhém stání..takže to je taky dobrý praktikovat. Ale jak říkám ten pohyb v průběhu dne, aby lymfa neustále proudila...a pak pokud jsou finance, tak taková masáž je i příjemná a jistá forma relaxu, takže paráda a hodně pít, pít, pít neperlivou vodu a ty čaje vím, že se to stále někde dokola píše, že se musí pít ..ale je to prostě tak a lidi na to furt zapomínaj. Přitom to v našem těle dělá zázraky!

arrow
profile_image
nejaga
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Udivuje mě, že když to máš tak hrozné, že ti lékař sám nic nepředepsal. Jednak bys měla nosit i v létě (!) ty kompresní punčocháče, pak by sis měla vyjednat někde kvalitní lymf.masáže (cyklus) - ruční a prováděné odborníkem, který ti to provede zkušeně a ještě více ti neublíží, není to žádná sranda, když máš opravdu zdravotní potíže a někdo by ti začal "masírovat" neboli dělat limfodrenáž neodborně, mohl by ti dost ublížt. No a ještě si zajdi do lékárny a kup si Veneruton nebo něco jiného na otoky co je volné bez receptu.. O to se ale měl postarat ten lékař a měl ti předepsat něco na otoky účinnějšího, co je jen na recept..

Reaguji na eiva:

Cituji Michaela18: Nohy nahoře měj několik hodin.

Ano, nejméně dvě hodiny.

Cituji nejaga: Udivuje mě, že když to máš tak hrozné, že ti lékař sám nic nepředepsal. Jednak bys měla nosit i v létě (!) ty kompresní punčocháče, pak by sis měla vyjednat někde kvalitní lymf.masáže (cyklus) - ruční a prováděné odborníkem, který ti to provede zkušeně a ještě více ti neublíží, není to žádná sranda, když máš opravdu zdravotní potíže a někdo by ti začal "masírovat" neboli dělat lymfodrenáž neodborně, mohl by ti dost ublížit.

Souhlasím.
Reaguji na farahh:
Taky by ti mohla pomoci jaterní dieta a rozhodně nezapomínat, jak už holky psaly, na podporu funkce ledvin pitím čisté vody a vhodných čajů.

Reaguji na eiva: Reaguji na nejaga: Přesně tak - pití dostatečného množství vody, pohyb v kompresivních legínách či punčocháčích to je fakt základ a lymfodrenáže mně také pomáhají a jak mne moje masérka poučila tak je velmi důležité i dobře dýchat http://www.oazapohody.cz/2013/01/lymfaticky-system -a-pohyb/ - vždycky u ní před lymfodrenáží dělám taková lehká dechová cvičení a snažím se je dělat i ráno doma v posteli.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nejaga: on mi napsal a prodal nějaký DIOHES plus (prý je to lepší než DETRALEX co jsem občas taky brala) a 2 punčocháče.
Taky mi právě doporučil tu změnu zdr. pojišťovny, že by mi pak napsal ten papír na masáže abych to nemusela platit. Že je to nebezpečné jen tak k někomu někam zajít, že to chce opravdu specialisty.

Jen jsem chtěla těch rad víc, ty mi nedal, ale vy jo! Jste dobrý, děkuji!

Takže myslíte, když v práci vyměním 5-6 káv za 2-3 litry vody a o polední pauze se půjdu místo oběda rychlým tempem projít že by se to mohlo vylepšit?
Místo kafe si seženu čaje co doporučujete a silonky budu nosit nonstop, ne jen v noci...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: rý je to lepší než DETRALEX

Ten je na nic,to je pravda

Cituji farahh: Takže myslíte, když v práci vyměním 5-6 káv za 2-3 litry vody

To bude o 100% lepší.

Já se s tímto problémem potýkám už cca 14let a nic 100% nepomohl,pokud je lymfa špatná,tak je to prostě na pytel

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené