Ahoj,

chtěla bych se zeptat, čím by se daly zrychlit reakce. Znáte to - učitel se na něco zeptá, vy máte co nejrychlej reagovat, ale místo toho se seknete a nejste schopni pomalu ani přemýšlet. Až to řekne někdo za vás, potom zjistíte, že jste to celou dobu věděli a šlo jen o to říct to nahlas. Má někdo zkušenost, co by mohlo v takovém případě pomoct?

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já myslím, že to není až tak o reakcích, jako o zachování chladné hlavy Zrovna dneska se mi stalo něco podobného při matice. Předpokládala jsem (asi jako všichni ostatní), že ke zkoušení nejprve půjdou ti, co měli nejhorší známku z písemky, a tak při pohledu na losovací pytlíček byla velice nemysle překvapena a tím spíš, když jsem byla vylosována já, u tabule jsem naprosto ztuhla a koukala na to jako na zjevení, až když jsem si s pětkou sedala do lavice, mi bylo všechno jasné, prostě jsem zazmatkovala, stejně jako ty, když tě učitel znenadání vyvolá

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Bugsbunny: Já myslím, že to není až tak o reakcích, jako o zachování chladné hlavy

Úplný souhlas. Pokud jde o reakce třeba "chytej" a hozený míč nebo v autě, to se vytrénovat dá (viz sportovci, nebo můj bratr má reakce daleko rychlejší než já - jsem přesvědčená, že je to z počítačových her, kde pořád musí střílet nějaký zombíky), ovšem tohle je fakt spíš o tom nenechat se vykolejit.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je normální, že když učitel vypálí otázku, tak člověk v tom šoku zapomene i to, jak se jmenuje. To je prostě takový biologický proces, že se ty přenosy v mozku najednou z úleku zablokují. Nejlepší je pozorně sledovat hodinu a nenechat se učitelem překvapit.
Horší je, když člověk má u zkoušky čas na přípravu, nic se neděje, ale zapomene, co vůbec do zadané otázky patří, i když se učil. U nás hodně na tomto odpadávaly spolužačky u státnic. Všechno měly naučené, i doplňující literaturu k okruhům měly nastudovanou, ale v tom stresu nebyly schopné dát nic dohromady. Chce to trochu optimistický přístup a hroší kůži, nenechat se rozházet.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené