arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
přišla jsem za váma pro radu. Jsem v prvním ročníku navazujícího mgr. studia na ČVUT a řeším případné těhotenství. S přítelem miminko chceme, a tak společný sex nehlídáme, vím, že to není moc zodpovědné, já studuji a školu chci ji bezmezně dokončit a získat titul. Nebojím se, že by nás přítel neuživil, ale nikdy člověk neví, co mu život připraví a v budoucnu bych chtěla mít šanci na lepší uplatnění atd. Takže k věci, tento měsíc jsme si vůbec nedávali pozor a měli milování v mém "plodném" období a jelikož jsem porodní asistentka a v těchto věcech se více než dobře orientuju, tak je malá pravděpodobnost, že by to nevyšlo Školu rozhodně nechci hodit do kytek, a tak se vás ptám, myslíte, že se dá zvládnout těhotenství, porod, péče o mimčo a pak hned zpět do studijního procesu, bez přerušení studia? Podle mých propočtů, bych měla termín na září, takže by třeba i šlo nastoupit hned v podzimním semestru a ten zbývající rok školy dodělat... přece jen hodně mi na tom záleží a já si pořád říkám, že když se chce, tak všechno jde. Co si o tom myslíte? Popř. máte sami zkušenost či znáte nějakou takovou z okolí, která to zvládla?

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Záleží, jaká jsi nátura Nebylo by kdyžtak lepší dát si školu dálkově??

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

o tom jsem taky přemýšlela, ale to můj obor neumožňuje, pokud člověk při dálkovém studiu nemá zaměstnání ve stejném oboru takže to by mi bylo k ničemu školu přerušit nechci, ptž si myslím, že pak už by bylo hodně těžké se vrátit a zajet zpět na školní režim...

arrow
profile_image
Lauritta
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nicoletka: Nemyslím si, že je to úplně snadné, počítej hlavně s tím, že po porodu se ti značně přehází priority a dokopat se ke studiu, když je malé nemocné a probrečí celou noc není lehké (vlastní zkušenost).Já mám zkušenost, kdy dcera se mi narodila v posledním ročníku magisterského studia a celkem se to zvládnout dalo, nicméně ideální to nebylo.

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Trochu nechápu tvůj přístup. Když ti tak záleží na tom, abys mohla chodit do školy, proč riskuješ těhotenství? Uvědom si taky, že tvoje těhotenství nemusí být ideální. Nedejbože se může stát, že bude rizikové a ty budeš muset větší část proležet. Kdyby ti období porodu a šestinedělí připadlo na zkouškové období, tak to by byl taky problém. Ale vlastní zkušenost nemám.

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky plánuju první mimčo při magisterském studiu, ale já ho teda budu dělat dálkově. Záleží i na vyučujících, kámoška byla těhotná při prezečním bakalařským a odpustili jí toho hodně.

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moje kamarádka otěhotněla ve čtvrtém ročníku na VŠ, sice školu nepřerušila, ale musela si rozložit předměty do dvou ročníků, takže si prodloužila studia o jeden rok, ale učit se s malou, musela leda po večerech, když usnula, nebo když někdo pohlídal, což bylo málokdy a hlavně se ji do učení už těžce nechtělo, takže cílem pak už bylo, jenom to hlavně nějak ukončit.

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nicoletka:
Já osobně sice miminko ještě nemám a jelikož studuji, ani o něm zatím nepřemýšlím, vím, že bych už školu nedodělala. Ale jak říká Lauritta - počítej, že Ti mimčo třeba probrečí celou noc, budeš unavená a potom ještě fungovat ve škole.... Já bych to nezvládla

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nicoletka: těhotenství, porod, péče o mimčo a pak hned zpět do studijního procesu, bez přerušení studia?

Jak říká Šmoulinka, moc tvoje myšlení nechápu. Vzdělání je pro tebe priorita, chceš je bezpodmínečně dokončit, tak proč jsi nepočkala s dítětem po studiích. Druhá věc je že se ptáš, zda to zvládneš. Pokud jsi otěhotněla (píšeš že s největší pravděpodobností ano), tak nepředpokládám, že půjdeš na interupci (protože také píšeš, že dítě si přejete), takže ti asi ni jiného než zvládnout to nezbývá (dítě chceš, vzdělání také). Já osobně bych tyto dvě záležitosti nikdy nekombinovala, protože těhotenství a mateřství bych si chtěla užít a ty si je určitě neužiješ (škola, státnice, těhu, porod, péče o dítě, to bude záhul)

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud jsi teď ve čtvrťáku, tak to ti do konce školy zbývá 1,5 roku (pokud beru státnice v červnu). Nevím, ale mně to nepřijde zase tak nekončně dlouhá doba k tomu, abys počkala do promoce. Pokud bys otěhotněla za rok, tak to s bříškem zvládneš spíš, než už s mimčem. Pokud jsi ovšem teď otěhotněla, tak není co řešit, zvládnout to budeš muset. Ale pokud náhodou ne, ještě bych si to nechala projít hlavou. Nevím, jakou máš vůli, jestli se učíš nějak pravidelně, ale ono asi těhotná 2 dny pořádně nespat, protože se učíš na zkoušku a jsi nervní, mimču moc neprospěje.

arrow
profile_image
Lauritta
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: jaké šance budeš mít na trhu práce sice třeba s tou dostudovanou školou, ale s dítětem na krku. Kariérní sebevražda.

S tímto ale nesouhlasím, z vlastní zkušenosti vím, že mi budoucí zaměstnavatel řekl, že je rád, že už dítě mám, ptž nepůjdu za rok za dva na mateřskou, tudíž se mnou může počítat dlouhodobě.Pro zaměstnavatele to není překážka, alespoň ve velkých firmách (pracovala jsem pro ČP, TO2) se tím, jestli máš dítě nikdo nezabývá.

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na panda08: Naprosto s tebou souhlasím....

Zdá se mi to jako dost špatný přístup-na jednu stranu chceš něco dokázat,vystudovat,lépe se v budoucnu uplatnit a na druhou stranu chceš dítě dokud si ještě ve škole a nemáš žádnou praxi,takže se pak uplatníš hodně špatně,což nedává moc zářnou budoucnost ani tobě,ani dítěti.....Nevím...nejříve bych si asi rozmyslela jestli chci v budoucnu mít dobré zaměstnání,nebo se zahrabat doma na mateřské a pak shánět práci a sedět na pracáku....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

reaguji]Ivčáááá[/reaguji]
Vlastně ani já sebe moc nechápu, hodně jsem s tím bojovala, protože mimčo chci už dlouho, naštěstí stále nebylo toho pravého tatínka... najednou tu ale je, miluje mě, chce naše dítě, zabezpečení jsme, tak se to prostě stalo...
Vím, že přítel mě podpoří, stojí za mnou a i sám mi říkal, že chce to nejlepší pro mě a pro naši budoucnst. Byli jsme původně domluvení, že to vydržíme do příštího roku, ale touha byla silnější než rozum
Reaguji na Lauritta: Máš pravdu, prioritou už těď je pro mě rodina a vím, že až to malé jednou příjde, změní se úplně všechno... zároveň tu školu chci dokončit pro nás a kvůli tomu, aby se měla moje rodina v budoucnu lépe. Nedělám to pro sebe.

arrow
profile_image
Lauritta
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: Neměla jsem praxi.Ale měla jsem VŠ a státnice ze dvou jazyků, takže příležitostí bylo více než pro někoho, kdo si dítě pořídil po maturitě.Proto si myslím, že nazývat to kariérní sebevraždou je trochu mimo.
Já jsem zakladatelce miminko moc nedoporučovala, protože u spousty holek se (logicky) priority změní a školu pak nedokončí.V tom vidím problém a do budoucna by ji to mohlo mrzet.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na panda08:
Žádné úlevy nechci a taky s nimi nepočítám... Ani mě se to nikdy nelíbilo.
Ale tak počítám, že do léta dodělám prvák (Bc. už jsem, jsem na navazujícím na 2) a pak už mi chybí jen ten rok tzn. i kdybych přerušila, už to není tak dlouhá doba na dodělání. Chápu, holky, tu kritiku o nezodpovědnosti, kdysi jsem taková taky byla. A teď, najednou jsem to já, kdo řeší takovou situaci a bude se s tím muset poprat. Proto jsem chtěla slyšet vaše názory, o tom, jak moc těžké to je a na co se připravit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené