Ahoj holky,
je pravidlem, že pokud je žena malá a štíhlá, tak z 99% rodí tyto ženy císařem a ne přirozenou cestou? Včera jsem vedla s jedním člověkem rozhovor na tohle téma a prý všechny takovéhle ženy, co zná a rodily, tak císařem. Ale zase na druhou stranu moje sestra je taky malá a štíhlá, má dvě děti obě se narodily přirozeně.
Chci mimčo tak za 2-3 roky a jsem právě tenhle případ.
Děkuji za vaše reakce a zkušenosti

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Amber: Moje máma má cca 158cm a v době,kdy se mnou byla těhotná vážila 45kg takže splňuje předpoklady,že je malá a štíhlá - tedy v té době byla. Ani já , ani bratr jsme se nenarodili císařským řezem,ale standardně. Rozhodnutí pro to,zda císařský řez bude záležet i na něčem jiném než jen na tom,že je žena malá a štíhlá. Já jsem taky malá a štíhlá - 160cm,50kg a s úzkou pánví a nemyslím si,že by to nešlo přirozeně.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ne, rozhodně tomu tak není, určující je vnitřní rozměr pánve, mimo jiné, který se měří v těhotenství

Mám kamarádku, která je malá a štíhlounká a rodila přirozeně
Takže pravidlem to určitě není

arrow
profile_image
Kathalin
od 17. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky jsem malá a štíhlá 163/46 a rodila jsem přirozenou cestou. Ale můj syn se narodil o pár týdnů dřív a žádný obřík nebyl . Doktorka mi řekla, že ke stavbě mého těla je miminko akorát velké. Osobně si nedokážu představit, že bych rodila 4kg macka .

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kikulina: určující je vnitřní rozměr pánve

a velikost dítěte
Málá nejsem,ale moje pánev prostě 4 kilového obříka nepustila.Nepovolila ani o centimetr,takže císařem.
Vysoká a chlapecká postava - úzké boky.

A dost důležitý je i obvod hlavičky dítěte. I menší dítě se může seknout v kostech.

arrow
profile_image
mamatina
od 15. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já sama měřím 155cm a před těhotenstvím jsem vážila 41 kg . Obě moje děti se narodili přirozeně.

Děkuji za vaše příspěvky a samozřejmě se budu těšit na další

Cituji mamatina: Já sama měřím 155cm a před těhotenstvím jsem vážila 41 kg

tak to jsem přesně já, jsem ráda, že i u nás to jde přirozeně

Nejvíce záleží na rozměru pánve, jak už tu bylo napsáno. Já jsem malá štíhlá, úzké boky, úzká pánev. Můj soused primář gynekologie na malém městě mi jednoznačně doporučil císaře a s tím jsem také počítala. V 9. měsíci jsem měla 57 kg.

V 8. měsíci jsem se narychlo musela stěhovat do Prahy a na Bulovce v porodnici se doporučením mého gynekologa nezabývali, že prý budu rodit přirozenou cestou. Následný porod byl kvůli mojí úzké pánvi těžký a komplikovaný, syn byl přidušený ( měl 3kg, zřejmě ho oživovali, což mi radši neřekli ) a trpěla jsem takovými ukrutnými bolestmi, že jsem myslela, že to nepřežiju. Ještě se ke mně chovali hrubě, když jsem bolestí křičela. Byl rok 88. Už nikdy jsem nechtěla po této zkušenosti rodit, tak mám jen jednoho syna. Syn mírné následky, LMD, lehká mozková dysfunkce. Mírná forma, nic vážného, s velkým štěstím.

Pokud je pánev úzká, tak doporučuju jednoznačně císaře a vyhnete se tak dost velkému riziku komplikací s tím spojených.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nejsem teda malá, ale jsem štíhlá a porodila jsem dvě děti s váhou 4kg a 4,4kg /obvod hlavy 38cm!/. U druhého porodu to bylo ale už "tak tak", malý se narodil úplně fialový, bělmo podlité krví,...zasekl se v porodních cestách. Naštěstí je bez následků.
Větší dítě bych už přirozeně neporodila.

Záleží opravdu na vnitřních rozměrech pánve a na velikosti mimina. Mám několik malých a drobných kamarádek, které porodily přirozeně a naopak třeba známá je opravdu kus baby, široké boky,.. a dítě neporodila přirozeně, po půl hodině tlačení šla na akutního císaře.

pravidlo to není a rozhodně bude záležet kde a u koho budeš rodit.... někdo prostě dělá císaře kdy může a někdo klasiku, i když to nemusí dopadnout dobře...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

kamoška měří cca 155cm a váží 40kg zhruba, nepamatuju si přesně a porodila dítě přes 4kg. Já taky nejsem žádný obr a taky v pohodě.

arrow
profile_image
clobene
od 28. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Musím přiznat, že mě tato otázka taky již párkrát napadla, protože sama jsem drobné postavy.
Ale asi ta malá postava určující není, já tedy děti zatím nemám, ale moje máma je taky malinká a já jsem se narodila přirozenou cestou, kdežto ségra sísařem, takže to bude záviset i na spoustě jiných faktorů.

Pracuji na porodním sále - takže podložené informace.

Bude záležet na šířce tvé pánve a velikosti miminka. To by jinak vietnamky všechny rodily také S.C. (císař. řez - sekce)

Nemá ani cenu se teď ptát svého obvodního gynekologa - v těhotenství se vlivem hormonů rozvolní pánev.

Takže - pokud máš hodně velkého partnera a např. jeho porodní hmotnost byla nad 4 kg - je možnost že se dá už o porodu S.C.v tvém případě uvažovat, ale to vše se bude zjišťovat až v těhotenství.

Nakonec myslím, že Ti bude jedno, jak se Ti mimnko narodí - hlavně, že bude zdravé a ty budeš také v pořádku. Ale chápu tvé obavy - nicméně, za svou praxi (3 roky na sálech) jsem rodila opravdu hodně malých rodiček (malá rodička je diagnóza od 158 cm a níž možná je to teď 155 - to bych kecala, nejsem si jistá... ale není to indikace k S.C. ale jedna z rizikových faktorů pro nás jako porodníky) a byly to porody vaginální.

A hlavně, bude hodně záležet na tom, jak už jsem psala bude miminko veliké - pokud jsi drobná a mimčo bude kolem 3 kg a tvá pánev bude uzpůsobená průchodu mimča ven.

Jinak dnes na noční na mne vypadlo mimino s váhou 5270g a 59 cm - ale maminka 182 cm a váha před těhu 78 kg a tatínek byl ještě větší asi 2m a 135 kg...Tam se není čemu divit, ale to dítě - to byl předškolák....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené