arrow
profile_image
Renule77
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj! Jsem taky štíhlá, úzká pánev. Před porodem mi měřili pánev a šla jsem na "přirozeno". Obě děti kolem 3,5 kg, první měla dokonce velkou hlavičku. Naštěstí vše proběhlo OK, dokonce bez nástřihu, bez natržení.
Znám holky, malinké, štíhlé, které porodily 4kg macka a pohoda. A holky krev a mlíko, široká pánev, a měly problémy i s 3kilovým miminkem.
Záleží na hodně faktorech.
Hlavně se nebát. Doktor by měl vše posoudit, zvážit a doporučit, co a jak. Myslím si, že pokud to jde, tak je lepší rodit přirozeně.

Reaguji na Amber: Každá porodnice má předporodní kurzy a neříkám že jsou k ničemu - ale tak seznámíš se s tím, jak to tam chodí a uvidíš, je to pak takové že výš do čeho jdeš. Každá porodnice má příjemný i nepříjemný personál.

Já se sama osobně bojím také to vím, že mám domluvené holky od nás ze sálů, kt. mi budou u porodu a bojíme se ale i těšíme všechny.
Máme jednoho hodně arogantního pana doktora a ten pokud bude sloužit až já budu rodit, tak bych dala nevím co, za to aby mne uspaly a já nic nevěděla.

Reaguji na Moňas:
Možná, ale protože jsme to včera řešili, tak jsem se tady chtěla zeptat

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Amber: Možná, ale protože jsme to včera řešili, tak jsem se tady chtěla zeptat

Jasný, však já to myslela ze srandy

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

A ty se bojíš císaře? Věř, že na 99% ti to v tu chvíli bude jedno. No, já patřím do toho 1% ale my musíme mít vždycky něco extra

Reaguji na Moňas:
A já to nemyslela zle
Já se docela tohohle řezání bojím no a pak taky jak se to bude hojit atd atd...

Cituji Amber: jak se to bude hojit

ty jsi diabetička, že se bojíš hojení? Neboj - dnes se dělají kosmetické stehy a hojí se to rychle - jen to bolí - což je velké negativum, ale věř, že ten prcek ti to vynahradí. teď se tím opravdu nestresuj. Vše bude jak má být Ale tvé obavy chápu.

Reaguji na eve.:
To nejsem, ale právě té bolesti se bojím asi se tím moc zabývám ..

arrow
profile_image
Cattinka
od 12. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
přidám své zkušenosti. Jsem spíš menší postavy, taková ta holka krev a mlíko(kolem 60 kg), široké boky. U prvního dítěte mi doktorka v začátku těhotenství měřila rozměry pánve a říkala, že hrozí císař. Krátce před porodem už neměřila a tvrdila, že všechno bude v pořádku a půjde to přirozeně. Dojela jsem do nemocnice, kde jsem se 4 hodiny pokoušela o přirozený porod (pouze za asistence porod. asistentek). Pak se konečně uvolili zavolat pana doktora (primáře) a ten okamžitě konstatoval úzkou pánev a okamžitě na sál na v té chvíli již akutního císaře. Dcera se narodila přidušená, hypoxická, ale naštěstí žádné následky. Já při onom císaři měla další komplikace díky neschopné anestezioložce, takže jsem skončila na ARU a poležela si tam skoro 3 dny v těžkém zdrav. stavu. Trvalo mi skoro měsíc, než jsem se z toho vyhrabala. A řekla, jsem že už nikdy. No po delším čase se mi to rozleželo a nyní máme ještě chlapečka. Tentokrát už jsem měla díky diagnóze úzké pánve plánovaný císař, naprosto bez problémů.
Snad jsem trochu pomohla v názoru na tuto věc, hezký večer

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amber: kdyby to byla jen lokální anestezie, bylo by to samozřejmě fajn

Než epidurál,to raděj plnou narkozu kámoška po epidurálu dva měsíce tahala nohu a měla docela nahnáno aby to rozchodila.

Cituji Cattinka: Snad jsem trochu pomohla v názoru na tuto věc, hezký večer

Určitě, děkuji moc za reakci

Cituji Tiakia: Než epidurál,to raděj plnou narkozu kámoška po epidurálu dva měsíce tahala nohu a měla docela nahnáno aby to rozchodila.

No, tak teda nevím ...ale stejně to neovlivním, tak se nebudu stresovat dopředu, ono to prostě nějak dopadne..

Já ti to tu nechtěla psát, abych tě nestrašila, ale tak holky Ti to tu napsaly a je to tak. Ale skutečně na počátku těhotenství je opravdu hodně nadnesené říci ženě, že má úzkou pánev - tento výrok bych z úst vypustila, pokud bych si byla 100% jistá.
Nejde ani tak o ty vnější rozměry, jako ty VNITŘNÍ a ty se jaksi těžko měří....

A riziko je jak u celkové tak epidurální anestezie.
Bohužel málo anesteziologů má aprobaci k porodnické anestezii - anesteziolog musí nadávkovat léky tak aby uspal a nebo znecitlivěl matku a neohrozil plod.

Toto video ukazuje normální průběh - proto jsou vnitřní porodní rozměry důležité.

Tady je vidět jak má mimčo složitou cestu na svět

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Amber: Jj, to já taky, hrozil mi, ale naštěstí jsem sebrala všechny síly a šlo to "spodem"

Reaguji na Amber: Já bych nešla ani do jedoho. Epidural je hnus. Ptali se mě, zda ho chci a já řekla, že v žádným případě

Reaguji na eve.:
To je hrozný. Já nechci nikdy rodit. Asi si adoptuju černouška
Moc Tě obdivuju, že dokážeš dělat takovouhle práci a máš na to nervy, absolutně si to nedovedu představit. A ta šílená zodpovědnost....

Já měla asi 45 kilo výška tak 160cm při otěhotnení během toho váha nabrala nad 70 kg ale pohoda já ani nevěděla že rodím každý to má jiné každý mi mluvil něco jiného a já jen doma měla divný pocit nevěděla jsem ani co to je bolest stah atd .. dojela do nemocnice lehla ŘEKLA vám leze hlava a začla jsem brečet můj šok :d ale jako na tom lehátku jsem asi na deset sekund omdlela ale slyšela jsem hlas jak doktorka říká jak nezatlačite umřete oba a a syn byl venku ale jako už nechci

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené