arrow
profile_image
Lillo
od 4. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, máme 2 mesačného maltezáka, všetko je ok až na jednu vec, dnes som mu pozerala do ušiek a má v nich také chrasty, najprv sa mi zdalo, že sú suché ale v jednom je jedna chrasta troška mokvajúca, a stále trasie hlávkou, asi ho to svrbí, máte s tým niekto skúsenosť čo je to? poprípade čo na to dať?? pôjdem s ním k veterinárovi, ale ak mi niekto viete poradiť prečo to má, a či mu môžem na to niečo dať budem veľmi rada...

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

náš maltézák to měl letos na jaře taky, Je mu 8 let a dostal infekci do uší, což se stává, protože se těma ušima často dotýká podlahy a chodí a lehá hodně po venku. Pořád třásl hlavičkou a špatně i slyšel. Prodává se na to taková vodička, kterou mu mušíš do těch uší každý den nakapat, ale pomáhá to. Náš pejsek to měl letos porpvé a po kapání té vodičky to úplně zmizelo a slyší zase dobře a ani už nepotřásá hlavičkou. Co je taky důležitý, aspoň u maltézáků, jim ty uši pravidelně čistit a vytrhávat z vnitřní části chlupy, aby nezarůstaly. Nejlíp uděláš, když zajdeš k veterináři.

arrow
profile_image
Lillo
od 4. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

určite s ním zajtra pôjdem, a čím mu tie uši čistit? a to fakt treba trhat tie chlpy? normalne pinzetou? nebude ho to boliet a nebude to podrazdene?

Dobré jsou kapky Otifree:
http://www.dejpac.cz/zbozi/4738/Kapky-do-usi-Otifr ee-gtt-60ml.htm

Cituji deniko: je taky důležitý, aspoň u maltézáků, jim ty uši pravidelně čistit a vytrhávat z vnitřní části chlupy, aby nezarůstaly

Jak který pes,náš měl v uších záněty právě díky trhání chlupů.Jak to ucho bylo podrážděné,tak si ho škrabal,olizoval packu a v uchu tím pádem vlhko a bylo zaděláno na problém.Takže našemu se uši nevytrhávají a je klid.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky:
jo, jak který. My měli fenku 12 let a tý ani uši nezarůstaly. Klukovi to děláme, potřebuje to, a sám si to packama neškrábe. Kdyby to dělal, tak si zadělá taky na zánět, to je jasný. Nemá to sice moc rád, to trhání, ale pomáhá mu to. Jinak ten náš je takový malý divoký prasátko, který prolejzá celou zahradou, takže je úspěch, že to měl letos poprvý.

Veterinář by moh poradit, co by bylo nejlepší udělat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené