arrow
Neprodává v Bazaru

Není manželství jen přežitek? Je monogamie vůbec normální a přirozená? Vždiť je to biologycky nepřirozené! Téměř žádný živočich na této planetě nestráví život s jedním partnerem. Žijeme ve 21. stoleí, má zde manželství vůbec nějakou budoucnost? Nebude manželství vytlačeno dnešním tak strašně módním "žitím na hromádce" a bez závazků?
Zkusme si odpovědět na tyto otázky. Diskutujme. Co si o tom myslíte?

stranger
Co si o tom myslíte?
to, že já si raději budu žít svým životem, názory ostatních mě v tomto ohledu nezajímají, jelikož když si bude každý s každým, pochcípeme na AIDS a různý pohlavní nemoci. Chudáci i děti, který z těchto náhodnejch vztahů vzniknou a skončí v děcáku, jelikož by v tomto "nádherném" životě překážely. Ty, které neskončí v děcáku, budou mít super základy pro svůj rodinnej život. Řítíme se pomalu, ale jistě do záhuby.
Asi jsem nudná, staromodní, mě to nevadí. Já potřebu s kdekým nemám, hold mi naštěstí toto příroda nenadělila. Netoužím střídat partnery jako fusekle a rovnat se pouhým zvířatům. Myslím, že jsme civilizovaní lidé a každý musíme dělat dle svého uvážení.
Neodsuzuji nikoho, ale toto střídání jen z pudu se mi hnusí.

jinak ještě malej dodatek.... V přírodě se rodí mláďata v lesích, bez asistence doktorů a medicíny.... Takže rodit děti taky budeme v přírodě??
Ve všem se díváme jen na přírodu? Či jen v tom, kde se nám to komu hodí?
Myslím, že by jsme se měli v prvé řadě dívat na děti, v jakém prostředí žijí, v jakém je vychováváme.

stranger

já to vidím tak, že ještě pár let (a možná dlouhých) potrvá, než lidé přijdou na to, že manželství je důležité, zejména když se v tomto svazku narodí děti.
A že je to proti přírodě???? - na to jsi přišel jak????

arrow
profile_image
emko
od 22. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

stranger
! Téměř žádný živočich na této planetě nestráví život s jedním partnerem. Žijeme ve 21. stoleí, má zde manželství vůbec nějakou budoucnost? Nebude manželství vytlačeno dnešním tak strašně módním "žitím na hromádce" a bez závazků?
co to meleš?labud když se zamiluje,tak to je do konce života,například!a jsme lidi,nééé zvířata,tak se tak chovejme!Můj názor

stranger
Nebude manželství vytlačeno dnešním tak strašně módním "žitím na hromádce" a bez závazků?
Když pár nemá děti a chtějí spolu žít bez papírů, ať si tak žijí, taky bydlím s partnere několik let a papír na lásku nepotřebujem, svatbu nezavrhuju, plánujem se vzít, ale kdy, to ještě nevíme. Rozhodně ale až budou děti, chcem být manželé, aby rodina byla kompletní, přeci jen aby se rodiče jmenovali každý jinak, to nechcem. Takže svatba , děti, idealní!!!

arrow
Neprodává v Bazaru

emko
co to meleš?labud když se zamiluje,tak to je do konce života,například!
A nejen labuť ale i další ptáci ale stále je to malí zlomeček v porovnání s ostatními živočichy. Pro případ hnidopišské poznámky sem použil slůvka téměř tzn skoro všehny.
Jinak souhlas sme přece lidi a ne zvířátka. Zvířátkama sem chtěl vyburcovat debatu což se mi snad podařilo. Děkuji za názory.

emko
labud když se zamiluje,tak to je do konce života,například!
A jak vidno z příkladu německé labutě, může to být i labuť železná od kolotočů...teď jsem si uvědomila, že to nebyl kolotoč, ale šlapadlo

stranger
Budoucnost je asi v diverzitě forem soužití, každý si bude moci vybrat, co mu vyhovuje... a k čemu to povede se stejně nedá předpovídat, pokud vím, žádné prognózy nikdy nikam nevedly. Jinak přenášení etologických principů do lidského světa může být docela ošidné, protože, jak už tu moudře zaznělo, jsme lidi...

arrow
profile_image
hpws
od 21. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se tedy přikládním k názoru, že manželství dnes postrádá jakýkoli význam. Žádnou stabilitu totiž pro děti stejně neposkytuje, protože víc než polovina manželství se rozvádí a většinou si při rozvodu děti vytrpí nejvíc, když na sebe rodiče začnou kydat špínu. Také si nemyslím, že žít s někým na psí knížku automaticky znamená menší závazek vůči druhé straně. K nevěře dochází i u sezdaných párů. Možná dokonce častěji. Myslím, že hlavně muži pak začnou manželku považovat za součást vybavení bytu a přestanou se snažit.

arrow
Neprodává v Bazaru

hpws
Já se tedy přikládním k názoru, že manželství dnes postrádá jakýkoli význam. Žádnou stabilitu totiž pro děti stejně neposkytuje, protože víc než polovina manželství se rozvádí
Protože POUZE v ČR je tak velká rozvodovost, tak se jedná o obecný problém manželství? Ale no tak!
hpws
Myslím, že hlavně muži pak začnou manželku považovat za součást vybavení bytu a přestanou se snažit.
bohužel, podle průzkumů jsou si nevěrní stejně muži i ženy. Prosím žádný genderismus nebo domněnky, které se pak můžou vydávat za fakta.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

podle mě záleží na každém, zda do manželství půjde nebo ne. ty dva se musí rozhodnout, co chtějí nebo ne, ono všude je pro a proti takže těžko soudit,ne?

Mr_Spock
Protože POUZE v ČR je tak velká rozvodovost
To může být tím, že tu lidi pořád dost uzavírají sňatky... takže pak je i dost rozvodů...

arrow
Neprodává v Bazaru

hašlerka
To může být tím, že tu lidi pořád dost uzavírají sňatky... takže pak je i dost rozvodů...

Nechci se opakovat, ale dává se to to do souvislosti s nejvyšším ateismem v ČR a to nejen v Evropě, ale i snad i ve světě!

Mr_Spock
Nechci se opakovat, ale dává se to to do souvislosti s nejvyšším ateismem v ČR
To může být, nicméně třeba v severských zemích se sňatky už moc nepěstují... je to prostě trend. Tak pak se ani nerozvádějí...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené