Cituji marketahr: Jinak tedy ke "kamarádstvíí" - podle mě to jde u ženy, která není moc sexuálně založena a navíc není vysloveně atraktivní...

nemyslím si, že by to byla otázka atraktivnosti.... to podle mě spolu nesouvisí. A sexuální založení? Podle mě jde spíš o to, jestli mají oba stejné potřeby...a jestli jsou ochotní něco zkoušet, sladit se a bát ohledy na druhého. Pak se s tím dá podle mě už dobře pracovat. Takže i sexuálně založená žena z toho může vytěžit maximum, podle mě. Pokud je druhá strana nastavená stejně.

Pořád se snažíš tlačit na to, že ošklivá frigidka si bere někoho, koho chce využívat

Cituji marketahr: Už jen to, co jsem tady za ty roky četla na omlazení, příspěvky typu.." mažel byl vždy ( a stále je) hodný, dobře se stará o mě i o děti, ale poznala jsem někoho, s kým jsem zažila něco, co s maželem nikdy ne ( on vždy byl jen takový kamarád).. uvažuji o tom, že se rozvedu".. tak přinejmenším toho "kamarádského" manžela bude podvádět, v horším ho opustí..

No, pak by si právě měla uvědomit, jaké mé priority a jestli jí nějaký románek stojí za to bořit něco, co je fajn. Ono se říká, že si člověk neváží toho, co má, dokud to neztratí. A tak může mít jinde vášeň, ale postrádat to, pro co si toho chlapa z rozumu brala. A o tom to je.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: Já tedy přijdu domů a ještě se věnuju svým dalším finančním aktivitám, které mi vydělávají.. jsou snad ženy méně schopnější než muži, či co..Nevím, proč bych měla někoho obdivovat, jak investuje, investuji sama

to se přeci nevylučuje..snaží se každý asi...ale každý víme co stojí bydlení, auto , dovolené...to nejsou desítky tisíce ale stotisíce,milion...ty máš svoje splacený bydlení? já jo. ale jsem vycucnutá, a muj současný chlap žádný bydlení nenabídl zatím - jen kritizuje moje! ON BY to udělal tak a tak... jak si ho mám vážit? chtěla bych být doma s dítětem za odměnu ted! ale asi to nepujde neb budu muset dal makat abych si jednou to dítě mohla dovolit sama asi a nemusela louhovat čajovej sáček 3x !

arrow
profile_image
Lipenka
od 18. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lilliana: Dříve se lidé také "koupali" ve studené vodě pod pumpou, protože teplá netekla, to ale neznamená, že to budu dělat i nyní, když mají na výběr.

Napísala som že im to tak môže fungovať, nie že to tak majú robiť.
A už vôbec nie, ak cítia čo len maličký kúsok lásky k niekomu inému.
Aj studená voda umyje - vo vriacej sa umývam nerada.

Reaguji na marketahr:
opravdu se nechci hádat,jen jsem chtěla vyjádřit názor,že pokud se někdo vdá z rozumu stylem "sice neomdlívám láskou a touhou" ale mám toho člověka svým způsobem ráda,tak to není nic špatného.
Každý může svůj partnerský vztah kdykoliv zrušit,nikde není záruka doživotí,tak je na každém jedinci jakou cestu zvolí a co ho uspokojuje.
Slovo normální je hodně relativní pojem

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Patty: nemyslím si, že by to byla otázka atraktivnosti.... to podle mě spolu nesouvisí. A sexuální založení? Podle mě jde spíš o to, jestli mají oba stejné potřeby

Hele, já tedy nevím, na co vlastně reaguješ z příspěvku ty - ale já na ten úvodní, od kterého se vše tady odvíjí - řeší se tady, že kamarádky zakladatelky se chtějí vdát "z rozumu" za chlapíky, které nemilují, sex s nimi musí "přetrpět", ale uznávají, že chlápci jsou hodní, finančně zajištění apod. a ted co my na to. není uváděno, že by ty chlapíky vysloveně chtěly využívat, prostě si je berou z nouze, protože nikdo lepší není.. Tohle jsme četli asi obě stejně.

tak já si opravdu myslím, že pokud se z "z rozumu" vdá žena "s méně možnosti" - tj. tak ošklivější, starší, z malé vesnice, kde není moc možnosti k seznámení apod - tak nakonec bude ráda, že je ráda a chlapíka si i oblíbí

no a pak je druhá tu možnost "žena s více možnosti" - ta hezčí mladší, z většího města, pracující ve větší firmě apod - u té je prostě větší pravděpodobnost, že se to nakonec zhroutí, pokud je hezká, tak si ji později někdo vyhlídne a bude i ta "láska" apod

Tohle vyjmenování je jen pro příklad, abychom si rozumněly, co tím myslím.

Samozřejmě je to hrozně zjednodušeně řečeno - jen tim prostě chci říct, že manželství z rozumu ano, ale pokud má žena v nějakém ohledu "navíc" ( nejde jen o atraktivnost vzhledu!), tak si prostě časem nejspíš někoho najde a "kamaráda" opustí.. toť můj názor.

Jinak tvoje připomínka k sexu, že musí být nějaké sladění a že se to naučit, jo to ano, souhlas, ale.. vykládej to někomu, kdo se sex s potenciálním manželem bere tak, že ho přetrpí.. já prostě reaguji na úvodní příspěvek ( to jen abychom si rozumněly

arrow
profile_image
Lipenka
od 18. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LuckyVerushka:

A teória výberu ak chcete prežiť krásny spoločný život:
Keď v kaviarni sedia piati muži - očíslujte si ich od najúžasnejšieho po najhoršieho.

4,5, Posledných dvoch najhorších neberte, je to jasné, nepáčia sa vám, nazaujímajú vás.
1, 2, Prvých dvoch čo vás ohromia svojou príťažlivosťou ale tiež neberte - prežijete s nimi peklo. Podvedomie vám totiž vyberie niekoho s kým ste mali v minulosti problém, s kým ste nevedeli vychádzať, a tak akosi mu to chcete oplatiť.

3. Berte toho stredného a budete mať príjemné a trvalé spolužitie.
Tak to vraví pán psycholog Klimeš.

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na marketahr:
Já bych tedy chtěla finančně zajištěného partnera a přitom se o sebe umím postarat velmi dobře sama - a v současné době sama i žiji. Když totiž chlap umí vydělat peníze, tak to vypovídá něco o jeho schopnostech. A mě imponují schopní chlapi a ne nějací nýmandi.

Cituji Janice28: .ty máš svoje splacený bydlení? já jo. ale jsem vycucnutá, a muj současný chlap žádný bydlení nenabídl zatím - jen kritizuje moje! ON BY to udělal tak a tak... jak si ho mám vážit? chtěla bych být doma s dítětem za odměnu ted! ale asi to nepujde neb budu muset dal makat abych si jednou to dítě mohla dovolit sama asi a nemusela louhovat čajovej sáček 3x !

Něco podobného byl můj ex a jsem hrozně ráda, že už je ex. Nejen že vydělával mnohem míň, než já, ale zřejmě z toho měl trauma a komandoval mě. Třeba mi zakazoval, abych si kupovala za SVÉ peníze věci, které se mu zdály moc drahé!! Ale v klidu si používal moje auto, projížděl můj benzín. Když mě pozval na večeři, skončili jsme u jedné pizzy napůl.
Ne, stojím si za tím, že chci finančně zajištěného chlapa a přesto nejsem žádná zlatokopka. A chci mít takový ten pocit jistoty, že kdyby se se mnou cokoliv stalo, mám za sebou někoho, kdo se o mě dokáže postarat, i když jsem řekla bych dost emancipovaná.

Chlapi dnešní doby přestávají být opravdoví chlapi, vždyť hodně z nich nedokáže opravit ani kapající kohoutek, tak snad může být schopný alespoň něco vydělat, protože na co bych ho potom sakra měla?

Na manželství z rozumu není podle mě nic špatného, ale jen u těch správných jedinců. Rozum u nich musí předcházet city a smysl pro realitu převažovat nad romantickými ideály. Pokud se k tomu přidruží dobrý charakter, smysl pro povinnost a odpovědnost, tak to bývají pevné a silné svazky, kde nakonec nechybí ani ten cit.
To, co se zde označuje jako tzv. zlatokopectví, není podle mě manželství z rozumu, ale z vypočítavosti, cílem je toho druhého systematicky vysávat, nic neopětovat, manipulovat ho, ale tvářit se, že je všechno OK (dnes dávali v TV Vlčí jámu, moc poučné v oboru zlatokopectví...).

Reaguji na Janice28:
Ten Tvůj je nejspíš velký skrblík a také všeználek, což je součást charakteru, škoda toho ex...

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Janice28: se každý asi...ale každý víme co stojí bydlení, auto , dovolené...to nejsou desítky tisíce ale stotisíce,milion...ty máš svoje splacený bydlení? já jo. ale jsem vycucnutá, a muj současný chlap žádný bydlení nenabídl zatím - jen kritizuje moje! ON BY to udělal tak a tak... jak si ho mám vážit? chtěla bych být doma s dítětem za odměnu ted! ale asi to nepujde neb budu muset dal makat abych si jednou to dítě mohla dovolit sama asi a nemusela louhovat čajovej sáček 3x

Ale děvče, paní slečno nechci být ošklivá, ale tvých "divokých" příspěvku jsem tady četla dost

Pokud vím, tak jsi čekala dítě s ženatým chlápkem, kterého jsi ho dlouho titulovala "známý" pamatuji si na příspěvek typu "čekám dítě se ženatým známým".. jeden příspěvek druhý příspěvek byl, jak jsi opustila dobráka a chodíš s chlápkem ( to byla si ten ženatej) , který na tebe hodný není, je samá ženská a někdy na tebe i houkne - a tobě to vyhovuje.. no nemohla jsi čekat, že je tohle zrovna ten případ, co se o tebe ( a vaše dítě) postará.. zrovna tobě by prospěl nějaký vztah, kde zapojíš hlavně ten rozum ), jak tu pořád diskutujeme.. ale nechci působit jako mrávokárná paní učitelka , doufám, že to nějak vyřešíš ke svému prospěchu .. Jsi mladá, hezká a máš svoje bydlení, základ máš dobrý

Cituji Chudobka: Chlapi dnešní doby přestávají být opravdoví chlapi, vždyť hodně z nich nedokáže opravit ani kapající kohoutek, tak snad může být schopný alespoň něco vydělat, protože na co bych ho potom sakra měla?

to je nejlepší definice této debaty

Někdo ti možná odpoví,že na ten úžasný sex přece,jenže ten můžeš mít když budeš chtít s kýmkoliv si umaneš a nemusíš si ho kvůli tomu stěhovat domů.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Chudobka: Já bych tedy chtěla finančně zajištěného partnera a přitom se o sebe umím postarat velmi dobře sama - a v současné době sama i žiji. Když totiž chlap umí vydělat peníze, tak to vypovídá něco o jeho schopnostech. A mě imponují schopní chlapi a ne nějací nýmandi.

No jasně. Souhlas. Ale to je něco jiného, než jsem tu rozebírala.

Přece nebudeš chtít popeláře, proč taky

Cituji marketahr: jen tim prostě chci říct, že manželství z rozumu ano, ale pokud má žena v nějakém ohledu "navíc" ( nejde jen o atraktivnost vzhledu!), tak si prostě časem nejspíš někoho najde a "kamaráda" opustí.. toť můj názor.

a co je pro tebe to "navíc"? Co je víc, než fajn chlap, se kterým ti je fajn, se kterým si rozumíš, který tě zná, bere tě tak, pracuje, nezahejbá, něco dokázal a něco umí?

Láska, vášeň a dokonalej sex je sice fajn. Ale v každodenním životě, shonu, péči o domácnost, starost o děti jsou ty vlastnosti, co jsem psala výše celkem k nezaplacení, nemyslíš? Proto si myslím, že vzít to rozumově není vůbec špatné a skoro bych řekla, že to má větší šanci na úspěch než vzít to podle citů a emocí. Možná v tom vidíš nějaký kalkul a vypočítavost. Ale tak to není. Jen to chce stát nohama na zemi a brát ten vztah objektivně.

A jinak vycházím také z prvního příspěvku, neboj. Jen čtu více mezi řádky a nevidím v tom to, co ty.

Cituji Lipenka: 3. Berte toho stredného a budete mať príjemné a trvalé spolužitie.
Tak to vraví pán psycholog Klimeš.

Ovšem co s tím, když zrovna tenhle bude chudý jako kostelní myš?

Cituji marketahr: Já souhlasím s tím, že má chlap dávat domů peníze, má být kamarádem a vše podobně ostatní, to ano.. ale takové ty příspěvky, kde holky píší, jak si nechaly "útéct bohatého"

no např. já si si zpětně vážím více toho, že byl i hodný a majetek mu nestoupl do hlavy. Neměl nutkání mě ponižovat, urážet, snažil se mě chápat... a to jsem k němu nebyla vůbec extra milá, ani mu nedala okatou šanci na dlouhodobý vztah (byla jsem fakt mladá). Možná i to je recept. (pokus o vtip - ať to zas někdo nepochopí jinak)
Osobně mě neohromuje výše konta ale chování muže, který je v pohodě sám se sebou.

Cituji Janice28: ...tak jsem na tom podobně... ten muj bohatýje taktež již zadaný...slečně koupil nového mercedesa, dovolenou na Seychelach kterou jsem odmítla podnikl s ní a já se ted s přítelem denně hádám kvůli tomu kdo koupil brambory a kdo chleba takže si myslím že naší velké lásky bude díky dením hádkám brzy konec

no jo no. Ten můj se po své svatbě málem složil, když zjistil, že jsem single (přiznám se, že jsem se předtím vymlouvala na nedořešený vztah s přítelem, což byla ale napůl pravda).
Ale už se neozývá, tak se naučil milovat svou ženu, snad.
Skrblíka jsem taky měla. Remcal i nad tím co jsem si koupila za svý peníze. A pak si donesl např. předražené plavky pro sebe.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené