arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, sestra je 20let stará a tedka se odstehovala k přítelovi, protože to doma psychicky nevydržela, jelikož naši nechtějí , aby spolu chodili(chodí spolu už 5 let) a ted důvody-přítel mlátí svoji mámu, má samé dluhy, exekuce, chová se k sestře sprostě, je toho hodně a sestra se tam odstehovala, zrejme sekla i s vysokou školou a moje mamka je uplne na dne, je hrozne neštastná, v sobotu to chtela ukončit a loučila se se mnou, že už nechce žít, řekla, že jestli se nevrátí enco si udelá, ale sestra se už nevrátí, protoze je jím posedlá, řešila to i policie , ale ni nevyřešili, prosím, jak pomoct mamce?zase mi včera řekla, že jestli se nevrátí, že tonepřenese přes srdce co jak se ničí, co proni vše udelala, že to ukončí a zabije se, k psychologovi nechce a ani by jí nepomohl, snažím se jí pomáhat,delat ji radost, ale je to zbytečné,prosím o pomoc :´((((hodne jsem ty důvody zkrátila)

Skarma007
Já myslím,že by bylo vhodné pracovat na tom,aby se s tím smířila,že je pryč,má přece ještě Tebe,ne? Ale nedokážu si představit,že pokud to nezvládneš Ty,ji dát dohromady,tak se to bez nějaké odborné pomoci neobejde. A co táta? Ten by nepomohl? Smrt přece není řešení,Ti dva spolu budou dát a tohle je jen zbabělost. A pokud věří,že není jen 'tento' život,tak je jasné,že se jí to bude vracet znovu a znovu,dokud to nevyřeší,nepostaví se k tomu čelem jako statečná ženská..

Ahoj, to je velmi osobní a citlivé téma a skutečně velmi těžko radit v takle složité věci. Z mého pohledu by tvé mamince mohlo udělat lépe jedině přestat se na ni tolik fixovat. Tohle je ale pro rodiče současně velmi obtížné, protože je to její dítě, nicméně napřít pozornost jinam na jiné věci by jí pročistilo hlavu a vrátilo zdravější nadhled. V těhle situacích je nejhorší, že to člověka "lapí" a uplně pohltí a z toho se pak špatně dostává. Mám na mysli i tvou sestru, to že jí takový partner vyhovuje ukazuje na nějaký závažnější problém (možná už z dětství), tohle je pouze vyhrocení.

Musí to pro vás všechny být velmi těžké a držím palce, aby se situace zlepšila. Pokud bych měla poradit tobě a tvé mamce, zkuste o tom mluvit tak, abyste nezklouzávali do lítosti, místo toho hledejte řešení a pomoc pro sebe (nikoli sestru). U sestry jde o její rozhodnutí a nic moc s tím dělat nemůžete, ale pro svůj žitovot můžete udělat hodně. Hledejte společně důvody proč žít, hledejte nové cíle, kterých je možné dosáhnout, někdy to může být i pomoc jiným, jindy i snaha o vlastní samostatnost nebo zkvalitnění svého života nebo změnu (může jít i o radikálnější změnu prostředí, bydlení, která přináší nový úhlel pohledu a nový začátek).. najděte to, co budete cítit, že je to pravé pro vás.

Taky bych z toho byla na místě tvé maminky vyřízená. Ale nějak jí vysvětli, že tu musí být, taky proto, až bude sestra potřebovat pomoc, když už to třeba s jejím přítelem bude hodně zlé a ona se bude chtít vrátit zpátky domů . A taky by tu měla být pro tebe, nemá jen jednu dceru. Sestra si prozatím vybrala, ale třeba pochopí, že udělala chybu. Promluv si taky s ní.

arrow
profile_image
anděl
od 22. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně souhlasím s HelliDior - napsala to moc hezky. Jsem máma dvou dospělých synů - tím pádem se dovedu vcítit do pocitů tvé mamky, ale bylo by od ní sobecké, brát si život kvůli tvé sestře a tvého života si nevšímat. Má dvě dcera, tak musí mít srdíčko pro obě.
Musí být silná, vnitřně se vyrovnat a stále si v mysli přát rozchod dcery s přítelem. Už jen tím, že změní svůj nátlak na sestru, tak se podle mně změní celkově chování i sestry.
A dál si myslím, že od určitého věku nemáme právo do života svých dětí už zasahovt, byť je to pro milující mámu hodně těžké. Nemáme právo zasahovat někomu do karmy.....

skarma007
To je mi moc líto. Před léty jsem řešila to samé se svou sestrou. V osmnácti se odstěhovala k chlápkovi, kterýho milovala a on jen chlastal, měl jiný ženský a hrozně jí mlátil. Jednou šla dokonce na policii jen ve spodním prádle. Měla s ním chlapečka a toho občas taky bil. Naši to nesli hrozně těžce a když ho chtěli napomenout, tak je taky oba málem zmlátil. Po pěti letech se s ním konečně rozvedla.
Pochopila jsem, že s vámi otec nežije a všechno to teď leží více méně na Tobě, viď? Musíš maminku moc posilovat a stále jí připomínat, že jsi tu taky Ty a že jí potřebuješ. Vím, není to lehké, ale jednou to Tvá mamka ocení, to mi věř.
Horší to bude se sestrou. Ta se určitě dřív nebo později vrátí domů, ale s pořádnejma šrámama na duši, a podle toho co píšeš, tak i na těle.
Drž se!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

mockrát vám všem děkuji za rady moooc, se sestrou se o tom bavila i sociálka a říkala, jak dopadne atd... ale sestře je to jedno, babička, deda , já proste trpíme nejvíc mamka je neštastná, skoro pořád brečí, řekla mi, že to neunese přes srdce, ji vidět, jak se uplne zničí, oni nemají ani peníze na nic, sotva mají na jídlo(sestra a její přítel) mamka je hrozne hodná, snažila se nám a snaží pomáhat, pro sestru udelala všechno, taky i aby se dostala na vysokou a udržela se tam a sestra to zahodila i vysokou školu tedka, mamku to hrozně ničí, bojím se, že se s tím nesmíří(nikdy mamka nebyla štastná, a tohle ji dorazilo, zkusím vaše rady, ale bojím se, že nepomohou(mamka ji pořád říká, aby se vrátila, že ji máme rádi atd... ale proste sestra řekla, že se už nevrátí nikdy(tatku máme , žije s námi, ale moc to neřeší, řekl, že tím pro neho skončila , protoze nás skoro i ingnoruje sestra,

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jo a ještě chci napsat- mamku strašně mrzí co sestra říkala mamce-jdi do p*dele, k*ávo, nenávidím tě,chcípni, náno, no proste toho bylo hodne,...

arrow
profile_image
Anja
od 23. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, tak předně si myslím, že prioritou je pomoct mamce od myšlenek na sebevraždu...Já osobně bych jí řekla, že jí mám moc ráda, že nechci, aby si něco udělala a přesvědčit jí, abyste společně (nebo ona sama) vyhledaly odbornou pomoc. A až se dá trochu dohromady, tak můžete společně "řešit" sestru. Budu držet palce, spolu to zvládnete!!

Cituji skarma007: sestra řekla, že se už nevrátí nikdy

To říkala moje sestra taky a pak prstíčkem kopala a špendlíčkem hrabala, jen aby se mohla vrátit. Tvá sestra je skoro učebnicový případ.
Když to Tvá mamka bude vzdávat, tak řekni, že musí být silná právě i kvůli Tvé sestře, protože až se vrátí, tak jí bude hrozně moc potřebovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

svůj názor, dokud ona nebude chtít, tak s tím nic neuděláte, a čím více jí budete popichovat a domlouvat vůči sestřinýmu přítelovi, tím víc se na něj upne a od vás, jako rodiny distancuje, bude stále svého přítele

jen jí prostě dejte najevo, že tu jste pro ní a že se může kdykoliv vrátit

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

chtěla jsem napsat, bude stále svého přítele chránit a obhajovat a poslouchat

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Romísek: děkuju, doufám, že to časem pochopí a vrátí se

matadi: děkuju, ano to je pravda, ona ho chrání, obhajuje a poslouchá, toto přesne děláá, děkuju moc za rady, doufám, že pomohou

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

sestra se kvůli manželovi zadlužila na 250tis, má exekuce na krku, tedy jenom platu, mažel jí nechal na krku 2 děti, odstěhoval se prvně za praci do Anglie, že vydělá peníze - odstěhoval se tam s kopretinou, vrátil se zpět do Prahy, taky s kopretinou, sestra bydlí v baráku na hypotéku - kterou platí její manžel, snad tedy, a v tom baráku tam bydlí s tchýní, tchánem a švagrem - a sbalit děti a vrátit se zatím nechce nebo nemůže, tak uvidíme, co dál
jinak ten dluh - auto, cesta do Anglie, nějaké věci z hypotéky musleli platit jinak, bo švagr se zadlužil hazardem takže taky se nám z ní protáčí panenky, ještě, že s holkama jezdí tak každý druhý víkend

Cituji matadi: jen jí prostě dejte najevo, že tu jste pro ní a že se může kdykoliv vrátit

Já myslím, že asi dávají.

Cituji skarma007: mamka ji pořád říká, aby se vrátila, že ji máme rádi

Cituji skarma007: jo a ještě chci napsat- mamku strašně mrzí co sestra říkala mamce-jdi do p*dele, k*ávo, nenávidím tě,chcípni, náno, no proste toho bylo hodne,...

Tak to je fakt síla! No to si s ní ještě užijete. Je vidět, že je pod vlivem opravdovýho b...e.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené