arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím všechny,

většinou nepíšu do téma vztahy, ale nějak nemůžu sama najít rozumný úsudek.

Před 4,5 lety zemřela moje maminka, zůstali jsme sami s bratrem s otcem, se kterým jsme měli dobrý vztah, i jako rodina jsme hezky drželi při sobě. Byli jsme jako děti skoro dospělí a srovnali jsme se s tím jak jen to šlo.

Můj otec byl až do nynější doby velmi zodpovědný, s námi si rozuměl, svůj smutek ze ztráty manželky kompenzoval ale prací.

Před cca půl rokem se začal přátelit s lidmi z opačného konce republiky, zalíbil se mu jejích styl života, samé ožíračky, volnomyšlenkářství, slavnosti, sportování a zřejmě dobrá parta. Začal jezdit na kole, víc se věnovat sobě. Z toho jsem měla ohromnou radost, že začíná trochu "žít".

Jenže teď mi to leze pěkně na nervy, nezeptá se jak se mám, s bratrem se kterým ještě bydlí vůbec nevychází a je na něj permanetně naštvaný. Nikdy mi nezavolá a volá jenom když něco potřebuje. Jezdí alkoholovat za nimi, dokonce koketoval s myšlenkou se za nimi přestěhovat.

Dneska mě ale dostalo to, že po mě chce abych nakoupila velmi drahé vstupenky (4 tisíce), pro jeho přátele. Řekl, že když je neseženu, bude vypadat jak blbec a bude muset přivézt nějaký alkohol, aby mu to odpustili. Po tom co vstupenky koupím nezbydou mi skoro žádné peníze (mám před výplatou, zařizovali jsme byt a prostě jsem vydaná z peněz, jinak mám vždy rezervu), ale jemu je to jedno. Hlavně aby jeho přátelé měli vstupenky. Peníze neví kdy mi pošle, je momentálně s nimi na druhém konci republiky bez internetu.

Dnes to pro něj koupím, ale je mi to líto, že se tak ke mě chová, že mu na nás s bratrem prakticky už nezáleží. Nevím, jestli se mám smířit s tím, že prostě má nový život, do kterého nepatříme a odmítat tyhle služby pro něj dělat? Nebo zda příště plnit jeho přání a smířit se s tím, že to prostě neocení, ale je to otec, tak to muset udělat? Ohradit se? Vážně nevím....

Cituji Cindova: Dneska mě ale dostalo to, že po mě chce abych nakoupila velmi drahé vstupenky (4 tisíce), pro jeho přátele. Řekl, že když je neseženu, bude vypadat jak blbec a bude muset přivézt nějaký alkohol, aby mu to odpustili.

A proč je nekoupí sám a zatěžuje tím tebe, zvlášť, pokud jsi bez peněz a on o tom ví?

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Měla by sis s ním promluvit a říci mu narovinu, že tě mrzí jak se chová. Co se stalo, že najednou potřebuje takové uspokojení? Osobně bych řekla, že je to tím, že neví co se sebou. Možná se nevypořádal s některými věcmi ve svém životě a proto to takto řeší. Někdy je lehké do toho spadnou. Určitě bych si s ním promluvila. Možná bych také zkusila oslovit někoho komu tvůj otec věří a ten člověk je rozumný ( nějaký jeho přítel, jeho bratr atd.) Aby mu zkusil trochu "domluvit". Pokud by to nepomohlo, tak se obávám, že vy děti s tím asi nic neuděláte. Je dospělý.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cindova: Dneska mě ale dostalo to, že po mě chce abych nakoupila velmi drahé vstupenky (4 tisíce), pro jeho přátele. Řekl, že když je neseženu, bude vypadat jak blbec a bude muset přivézt nějaký alkohol, aby mu to odpustili.

A taky zřejmě ztratil sebeúctu. :/

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji fashionlover10: A proč je nekoupí sám a zatěžuje tím tebe, zvlášť, pokud jsi bez peněz a on o tom ví?

Je právě s těmi přáteli a vrací se v neděli. A ony jsou ty vstupenky už skoro vyprodané, tak nechce aby se vyprodali a pak on měl s těmi přáteli problém. Alespoň takhle jsem to pochopila.

Cituji Elienka: Možná bych také zkusila oslovit někoho komu tvůj otec věří a ten člověk je rozumný ( nějaký jeho přítel, jeho bratr atd.)

Mluvila jsem o tom s prarodiči jak z matčiny, tak z otcovy strany. Mám s nimi výborné vztahy a prarodičům 100% věřím. A otcova maminka řekla, že je prostě takový a že můžeme být rádi, že už nepracuje nonstop - pracoval opravdu 24/7 velmi se to projevovalo na jeho zdraví, vzhledu atd.. Babička od maminky řekla, že se s tím mám smířit, že má už nový život.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Cindova: tak nechce aby se vyprodali a pak on měl s těmi přáteli problém. Alespoň takhle jsem to pochopila.

co to jako má být? to je, jak kdyby si ti takzvaní přátelé z něj dělali sluhu a prostě ho využívali! Tomu bych rozhodně neříkala přátelství!
Už to, že za nimi jezdí přes půl republiky, ale oni za ním ne..přijde mi to celé jakési pofidérní - být tebou zjistím si, co jsou doopravdy zač - je to táta a jeho dcera by měla vědět co s ním je. Trochu mi to připadá jako chování nějaké sekty.
Samozřejmě druhá věc je řešení problému - pokud by nějaký problém byl.

Co se týká aktuální situace - osobně bych otci normálně popravdě řekla, že ty 4000 nemám a že si musí poradit, když je tak nutně potřebuje - co třeba nějaká internetová kavárna?
Aby tě ,,vydíral" kvůli nějakým kamarádům?
A vůbec to chování, dle toho co píšeš, i k tvému bratru - souhlasím s Elienka - bylo by dobré najít někoho, komu věří ať si s ním pro začátek promluví - ale ne rodiče - spíš nějakého kamaráda - vaši prarodiče jej budou obhajovat vždy - ono se není čemu divit, po takové smutné události.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Emma_Belle: Trochu mi to připadá jako chování nějaké sekty.

Mě to taky napadlo, ale není to sekta. Viděla jsem fotky, normální dospělí lidé, jen odjinud.
On se s nimi směje, baví, jezdí na výlety, to je všechno fajn. Jen kdyby neztratil zájem o nás.

Cituji Emma_Belle: Já bych otci normálně popravdě řekla, že ty 4000 nemám a že si musí poradit

Otec navrh, abych jela za bráchou a vzala si peníze od něj, tak jsem řekla že než se táhnout přes celou Prahu, tak si půjčím od přítele. On řekl že o.k.

Jenže já si fakt přijdu, že jsem blbá, furt si říkám rodina je rodina, musíme si pomáhat atd. Prostě já jsem hrozně rodinný typ a tohle jeho chování mi docela ubližuje a je mi hrozně smutno i z toho jak se chová k bráchovi.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Cindova:
No a zkoušelas ses pobavit s ním? Třeba chce takhle na sebe upozornit.

Cituji Cindova: Jenže já si fakt přijdu, že jsem blbá, furt si říkám rodina je rodina, musíme si pomáhat atd.

To jo ale všechno má své hranice.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cindova: A otcova maminka řekla, že je prostě takový

Možná by bylo lepší obrátit se na někoho jiného než na jeho matku. (rodiče). Tam není nadhled. Nemá nějakého kamaráda?

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Emma_Belle: A vůbec to chování, dle toho co píšeš, i k tvému bratru - souhlasím s Elienka - bylo by dobré najít někoho, komu věří ať si s ním pro začátek promluví - ale ne rodiče - spíš nějakého kamaráda - vaši prarodiče jej budou obhajovat vždy - ono se není čemu divit, po takové smutné události.

Aha. Emma už to taky napsala

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Elienka: Nemá nějakého kamaráda?

No on mi říkal, že jeho kamarádi co má tady ho nechápou, že jim záleží jenom na vydělávání, práci a že tihle jsou úplně jiní. Atd. Třeba on mi o nich hodně říká, říká jak jeli na výlet, jak byli na téhle a téhle slavnosti, že byli za ním v Praze. Jako neberu to jako že by ho nějak vysávali. Prostě jim slíbil lístky že sežene, tak shání no.

Já jsem do úvodního textu v rozhořčení zapomněla napsat, že jsem mu řekla, že se zeptám kamarádky zda by lístky nemohla sehnat, ale ta mi řekla ať si to otec objedná na internetu, že nemá ty možnosti. To jsem mu psala SMS a volala, ale on nereagoval a měl vypnutý telefon od pátku a dnes jsem měla tenhle telefonát s tím ať to jdu koupit.

EDIT: Když si to po sobě přečtu, tak vidím jak ho zase obhajuju, proto prostě potřebuju radu jak se chovat. Nejsem vůbec objektivní.

arrow
profile_image
Lady.I
od 28. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně přijde, že tvůj táta se rozhodl pro jiný život a je z toho natolik unešený, že nevidí to ostatní kolem. Jak už tady holky psaly - bylo by fajn, aby si s ním promluvil někdo kdo má nadhled popř. bych mu můj pohled na situaci zkusila nastínit sama, třeba si to vážně jen neuvědomuje. Pomohlo to i u nás, ale to je trošku jiný příběh. Držím pěsti

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cindova: No on mi říkal, že jeho kamarádi co má tady ho nechápou, že jim záleží jenom na vydělávání, práci a že tihle jsou úplně jiní.

Zkusila bych to sama...někoho oslovit. Nějakého toho bývalého kamaráda, kterého znáš třeba i ty a mohla bys mu tuto situaci objasnit. Trochu to na něj narafičit.

Cituji Cindova: EDIT: Když si to po sobě přečtu, tak vidím jak ho zase obhajuju, proto prostě potřebuju radu jak se chovat. Nejsem vůbec objektivní.

Obhajuješ, to je pravda. Ale máš ho ráda, tak je to normální. Nicméně si to nenech přerůst přes hlavu.

Mám pocit, že tvůj tatínek má trochu problém. Předtím to řešil prací a teď zase flámem.

Pořád jsi ještě neodpovědla, zda jsi s ním mluvila. Zda jsi mu narovinu řekla, že tě to trápí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na tatínka bych se vyprdla, on časem dostane rozum. Jinak to říct nejde.

On vidí, že už jste dospělí a začal žìt. i když se tobě jeho parta nelíbí, nic s tím nenaděláš. Být tebou se nijak neurážím, smířím se s tím a akorát otce upozorním na to, že nemám možnost vydat jen tak 4tis.

V dnešní době máš peníze z účtu na účet za den a pokud nemá internet, at ti je vloží přímo. to je podle mě rozumný kompromis. Pokud ho nezajímají tvoje výdaje a přistupuje k tobe jako k sekretářce, tak mu rekni, ze na to jednoduse nemás. Příste ti dá pokoj a treba se i nad sebou zamysli.

Jinak opravdu doporucuji noc nehrotit, tatik brzy zjisti, ze to neni jeho zivotni styl a ti lidi za nic nestoji. a ze by se jen tak odstehoval na druhy konec republiky? no pokud mu to prace dovoli tak at, o to rychleji vystřízliví.

Co ti na to rekl, kdyz jsi se s nim o tomto z tveho pohledu problemu bavila?

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Dirtyangel: Jinak opravdu doporucuji noc nehrotit, tatik brzy zjisti, ze to neni jeho zivotni styl a ti lidi za nic nestoji.

Může a nemusí. Osobně bych se na to taky nemohla dívat. Udělala bych aspoň něco. Pokud nic nepomůže, tak nezbyte než to nechat tak.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené