arrow
profile_image
Belgian pralinee
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám kamarádku, která má 2 letou dcerku a je na ní úplně sama a finančně to absolutně nezvládá, žije na hranici chudoby. Otec její dcery jí neposíla žádné peníze pro holku a když jí řeknu ať si vyběhá všechny příspěvky na bydlení na holku a všechno co by se vyřídit mohlo aby jí stát dával nějaké peníze, řekne mi, že jí víc jak 500 KČ měsícně stát nepřispěje a nedá. Ale to se mi nezdá, že jí víc peněz stát nepřispívá, nechce se mi to věřit. Tímto bych chtěla poprosit o radu a zkušenosti tady svobodných matek samoživitelek, jak to vlatstně je s příspěvkama a co na co vše stát přispívá.
Děkuji za příspěvky.

arrow
profile_image
Junkyska
od 26. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V součastnosti pobírá rodičovský příspěvek, k tomu by si mohla zažádat o sociální příplatek, příspěvek na bydlení a přídavky na dítě...současně by si mohla najít bezplatnou poradnu, aby si vyřešila alimenty za dcerku, když on se k tomu dobrovolně nijak nemá.... u dávek se bere v potaz příjmy rodiny a nevím, kde a u koho kamarádka s dcerkou bydlí...mrkni na stránky mpsv

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

jsem matka samoživitelka, s jedním přiznatelným příjmem, dcera je 17 let stará

bohužel nárok na přídavky, sociální doplatky nemám, bo mám příjem vyšší než 12tis měsíčně

co se týká ostatních dávek, jedná se o přídavek na dítě a sociální příspěvek
pak se dá žádat o dávky hmotné nouze, příspěvek na bydlení

- tam jsou už posuzované osoby, které žijí ve společné domácnosti se žadatelem ( tedy mají jak trvalý pobyt, tak tam doopravy bydlí a jedná se o jednu domácnost - většinou, pokud nebydlí v nájemním bytě a bydlí s rodiči)

jinak, pokud je otec napsaný v rodném listě, měla by si žadátat o výši stanovení alimentů a vyžadovat to po něm

jak bylo spáno výše - zajít si do poradny, popř na sociální obor v daném městě a zjistit co nejvíc

žádat o dávky není žádná ostuda a nedělá to pro sebe, ale hlavně pro dceru

arrow
profile_image
mishkaaa
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na sociální příplatek mají od 1.1.2011 nárok pouze rodič/e pečující alespoň o 1 nezaopatřené dítě, které je dlouhodobě nemocné, dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě těžce zdravotně postižené, anebo je-li alespoň 1 z rodičů pečujících o nezaopatřené dítě dlouhodobě těžce zdravotně postižený nebo je nezaopatřeným dítětem, které je dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě nemocné. Pokud je tedy kamarádka, nebo její dítě zdravé, na soc. příplatek nárok nemám.

Na internetu je spousta kalkuček, kde si může vypočítat, na jaké dávky má nárok. Důležité je taky, s kým bydlí - kvůli příjmům společně posuzovaných osob. Na stránkách každého města by měl mít seznam sociálních služeb, ať teda najde nějakou bezplatnou poradnu, tam jí můžou dávky předběžně spočítat a přesně jí vyjmenují, kde a jak žádat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené