arrow
profile_image
martina2324
od 22. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, prosím Vás o zkušenosti a radu.
Letos maturuji na gymnáziu, a bohužel stále ještě úplně nevím, kam se chci směřovat dále na vysokou školu. Proto jsem se chtěla zeptat, zda jste některá nematurovala z kombinace školní maturity společenské vědy(občanka)+biologie?
Všichni mě od toho odrazují, že je toho moc, jenže to co zbývá kloudného (zeměpis, chemie), je pro mě tak trochu mimo mísu.
Prosím o radu a zkušenosti, jestli si myslíte, že se to dá zvládnout. Potřebuji poradit, ještě než se upíšu Děkuji

arrow
profile_image
arne
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jestli uvažuješ o VŠ studiu tak by nemělo být problém naučit se pár stránek navíc...a myslím, že občanka rozhodně není horší než chemie nebo cokoli jiného. Maturovala jsem z kombinace ZSV a biologie, ale ještě postaru. A musím říct, že jsem litovala, že jsem si nezvolila nějaký smysluplnější předmět, jehož znalost by mi dala víc než vědět kolik hvězd je na vlajce EU... Pokud Tě to láká, určitě to zvládneš...hlavně si vyber něco, co tě zajímá, případně i baví.

arrow
Neprodává v Bazaru

V biologii je toho dost na naučení a může to být celkem těžké, pokud tě nebaví a nemáš v ní jakž-takž přehled...Pokud ale uvažuješ o přírodovědné VŠ tak to asi tvůj případ nebude, takže směle do toho

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je toho moc, ale předpokládám, že něco jsi si zapamatovala během studia a moc toho bude všude. Já maturovala ze ZSV a dějepisu, taky spoustu informací, ale zas v občance hodně věcí okecáš a prostě víš a v dějepisu (u tebe biologii) záleží hodně na otázce. Spíš nevím, pro jakou VŠ je ti tahle kombinace dobrá...psychologie, ..?

Maturita z předmětů ti na vysoké škole většinou moc nepomůže, pokud ovšem nemyslíš přípravu na příjmačky, to je dost dobré skloubit dohromady Radím ti, dej si takové předměty, které ti nejvíc jdou, nejvíc tě baví a nepřemýšlej moc nad tím, jestli se to dá udělat. Můj názor je takový, že školní maturita se dá zvládnout vždy, pokud nejsi ten typ, co je rád, že nepropadl

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na martina2324: tak dej matika + fyzika a nic nazpaměť se učit nemusíš...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: matika + fyzika

ufff, uplně jsem se opotila z tý představy

arrow
profile_image
scherbatsky
od 17. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já maturovala aj, čj, zsv a dějepis a zsv mi přišlo nejvíc v pohodě. Asi proto, že mě to dost zajímalo (pokračovala jsem v té oblasti i na VŠ). Každej je na něco jiného no, já bych se zabila z matiky, fyziky a chemie a někdo zas ze ZSV a dějepisu..

Ale k otázce, myslím, že maturita se dá zvládnout stopro ze všeho

Vyber si předměty podle toho co tě nejvíc baví, případně co chceš dál studovat...
já maturovala ještě po staru z češtiny, matiky, strojírenství, CAD systémů + obhajoba z deskriptivy

arrow
profile_image
bety135
od 4. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě to čeká za rok. Já budu mít teda bižuli a chemii, takže nevím co všechno zsv obnáší, ale myslím si, že když budeš chtít, tak to dáš.
Reaguji na farahh:
Myslím, že martina2324 bude spíš ten typ co se radši něco našprtá nazpaměť, podle jejího výběru předmětů. Takže rada trochu mimo...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Vyber si obdobné předměty, ze kterých bdueš dělat přijímačky - usnadní Ti to následné učení. Pokud máš ve výběru více různorodých škol pak si yvber to, co Ti dje nejvíc a baví tě to. Jinak je možná jakákoliv kombinace

Což o to, zvládnout se to dá, ale spíš je otázka, jestli to není zbytečné. Sice mám známou, co studuje zároveň práva a medicínu, ale upřímně k čemu to je, pokud se teda nehodlá stát po škole ministryní zdravotnictví nebo tak něco. Jsou to dva různé směry, které pravděpodobně kombinovat nebudeš (pokud se nehodláš věnovat třeba neodarwinismu memetice a podobně), takže se budeš takhle učit na něco, co pravděpodobně dále neuplatníš... Já měla (ale to byl starý model maturit) kombinaci děják + zsv a bylo to v pohodě, protože hodně věcí se tam prolínalo. Kdybych ovšem neměla absolutní okno a nezapomněla nejen to, co se stalo v podobenství o jeskyni, ale i jak se jmenuju

Cituji arne: A musím říct, že jsem litovala, že jsem si nezvolila nějaký smysluplnější předmět, jehož znalost by mi dala víc než vědět kolik hvězd je na vlajce EU..

co jste to proboha v tom ZSV brali? O.o u nás se podobného netýkala žádná otázka (maturovala jsem teda postaru), ale okruhy otázek byli filosofie, sociologie, psychologie, estetika, etika, právo, ekonomie - rozhodně nic o EU, to jsme měli v zeměpise... naopak mě to třeb na vejšce pak hodně pomohlo - znalost wittgensteina, kterhéo jsem měla na zsv v povinné literatuře, se hodně vyplatila.

arrow
profile_image
martina2324
od 22. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji vám mockrát holky. Dodaly jste mi sebevědomí do toho blázince všude okolo. Asi do toho půjdu, protože mi bohužel nic jiného nezbývá a ano jsem přesně ten typ, co se radši něco naučí nazpaměť, protože matika je pro mě trošku mimo no..
Právě, že úplně nevím kam dál..:/ Lákala by mě medicína, ale mě všichni říkají, že je mi potom ZSV k ničemu. Ale já si myslím, že je to hlavně o tom, se naučit na přijímačky. ZSV jsem si vybrala ve třeťáku jako takovou nouzovku seminář a tam už se tak nějak bralo, že se z toho bude i maturovat, tak to do nás naštěstí už lejou dřív, než před svaťákem..
Když hodně z vás píše, že jako druhý předmět k ZSV mělo dějepis, tak toho je určitě také hodně, jako u biologie.
Zase nechci dopadnout jako spolužačka, která celé 3 roky na škole o chemii vůbec nic netušila a ani netuší teď a jen pro to, že má biologii jako jeden předmět, tak aby se ji to hodilo k "oboru" maturuje z chemie..Takhle si říkám, že o obojím už teď přeci jen něco vím z hodin..

arrow
profile_image
martina2324
od 22. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na truksajda: V jedné z otázek je opravdu tuším VÝVOJ EU a vše okolo toho...jinak samozřejmě psychologie, sociologie, filosofie i ekonomie.

arrow
profile_image
bety135
od 4. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na martina2324:
Pokud by tě lákala medicína, tak počítej s tím, že se stejně budeš muset našprtat na přijímačky chemii a i fyziku... A opravdu by ti zsv bylo k ničemu. A tu chemii bys potřebovala i dál, takže pokud o ní nemáš ani ponětí, tak nevím, jestli by to bylo moudré rozhodnutí...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené