Tak náš kocour má to, čemu říkáme doma "mazlící záchvaty". Pokud zrovna nespí na topení! Jinak je to někdy až únavné, nevím, jestli jsme ho to naučili my, ale už mám od něj zničený nejedny gatě, jak se po člověku snaží šplhat - do náruče. kňučí a je nesnesitelný, uklidní se až když ho člověk nosí. Kolikrát si dělám srandu, že už mám nácvik na děcko, častokrát dělám činnosti jednou rukou, třeba stojím u sporáku a v druhé ruce držím 6 kilového mazla. Taky se rád hladí a nechává se drbat na bříšku, to se vyvaluje Jo a taky umí být velmi milej, když chce něco žrat, třeba jím rohlík se šunkou z jedné strany já a z druhé okusuje kočka no ale zkrátka je to miláček! Nejlepší, když přijdu domů, jěstě se ani nestačím vyslíct a už se musí chovat.....dokud tak neprovedu, pronásleduje mě každým krokem jako pejsek kamkoli se jen hnu
Myslím, že je to o povaze, neřekla bych, že děláš něco špatně. A jestli ano tak to, že kočky jsou potvory a ví, že se mazlit chceš ty - tak to just dělat nebude....

záleží na povaze kočky. Naše kočka přijde jen když ona chce. Kocour je zase extrémní mazlík

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím..Přesně jak píšete, jak která kočka má povahu. Máme dvě domácí kočenky. Kočka je mazlivá, když zasednem do sedačky hned ji mám na klíně, i chovat se nechá, moc se jí to nelíbí, ale moc neprotestuje A kocourek ten je taky mazel a musím říct, že po kastraci je ještě větší mazlík, za to kočku kastrace nezměnila. Kocourek je strašně upovídáný, musim s ním pořád mluvit a odpovídat mu, jinak řve jak tur) Prvně nám to lezlo na nervy,ale tak nějak si člověk uvědomí, že on s vámi takhle komunikuje) Máme doma dva teroristy, jsou nám pořád v patách a když koukáme na telku tak si sednou na konferenční stůl a čekají že se jim budem věnovat Taky máte takové živly??)
Když to shrnu tak si ale myslim, že nad ránem se přijde mazlit každá kočka, i ten největší nemazel

arrow
profile_image
blacklilly
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám kastrovanou kočindu a nedávno jsme adoptovali kocoura. A umazlení jsou oba, kóča kdykoli, kocour si řekne, když má náladu. Většinou to vypadá tak, že když sedím u PC, tak mám pod nohama oba psy, na klíně jednu kočku a před monitorem polehává druhá, a čeká, až se uvolní místo na klíně. Nevím, jak se domlouvají, ale tak nějak se střídaj

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak naše se mazlila jako pidi kotě. Během dospívání se ruce, která ji chtěla pohladit vyhýbala jako čert kříži (přišla se podrbat maximálně jednou týdně na 5 minut). Ale postupem času se z ní stává větší a větší mazel. Ve třech letech se nechala pohladit i když sama nechtěla a teď, když jsou ji 4 a vidí "nezaměstnanou" ruku nebo člověka, který "nic" nedělá (čte si knihu, kouká na TV...), hned je u něj, seřve ho, že nedrbe a mazlí se a mazlí...

mám kocoura, je mu tak přes půl roku. Když nikdo není doma, je venku. Dovnitř si ho beru, jen když mám na něj čas, náladu a když se mu chce. Bez dohledu bych ho nenechala, protože když ho něco chytne, vyskočí i na kuchyňskou linku a sežere co najde. Dám mu nažrat, pak si půl hodiny čistí kožich a když má náladu, vyleze si na gauč a vrní mi na klíně. A hodinu spí. Někdy je i rozdováděnej, musí neustále dělat nepořádek a taky začne pěkně kousat a škrábat! To hned letí ven! A kastraci v plánu nemám.

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

katuska
No že vás kouše a škrábe může být právě tím že není vykastrovaný. Pokud vám nevadí, že značkuje v okolí domu, zádveří atd. Já bych rozhodně katstrovala, už kvůli tomu, že se k nám stále víc stahuje toulavých koček a pořád s koťatama, no nevim, je mi jich líto. To záleží na každém, já jsem pro jakoukoliv kastracia a to nemluvě o tom, že se bude méně prát a nebude londat po okolí a nahánět nevěsty)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám 2 kočky. Ta starší 8 letá ze začátku moc velký mazel nebyla, ani po kastraci. Přišlo to až s věkem asi až po 3 roce se začala mazlit. A druhá je zatím kotě (něco přes půl rok) a mazlí se jenom na určitých místech Třeba když sedím u počítače tak mi vyleze na rameno a chce abych ji škrabkala, pak se mazlí ještě v posteli a v koupelně. Nevim proč se chce mazlit zrovna v koupelně Ale je to tak. Každopádně obě kočky se docela neradi chovaj, to už je fakt vyjímka když se jim to líbí...Ale všeobecně bych řekla že kočky se radši mazlej s chlapama a kocouři se ženskejma.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky bych doporučila kastraci. Nejen, že nebude značkovat, ale hlavně nebude nahánět kočky (rvačky s ostatními kocoury, ukousané, natržené uši, taky jsou často rozjetí na silnici, když jsou "vábení přírodou" a letí za kočkou) a to nemluvím o chudinkách koťatech, která zplodí

arrow
Neprodává v Bazaru

Přikláním se názorům, že je to v povaze kočky a moc se s tím nedá dělat. Naše je mazlík jak blázen, jen si člověk poposedne, není líná a přeleze si jenom aby se o mě opírala nebo přímo na klín. I tak hezky vždycky mnoukne Ale měli jsme i kočku nemazlíka a ta vyloženě nešla ani dát v klidu na klín.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

vidím, že je to zatím tak půl na půl a docela mě na tom fascinuje i to, že i ty "kočičí zvyky" jsou vesměs všude stejné - a je tomu tak i u nás doma. Nevím, jestli můžu trochu rozšířit tohle téma, kdyžtak mě upozorněte, ale krom uvedené "zakladatelské" otázky, můžete k tomu napsat ještě jednu věc, kterou vaše kočka dělá a zatím jste neslyšely, že by to dělala i některá jiná? Třeba ta moje pravidelně, když vypustím vanu, kde jsem se koupala, musí jít a lehnout si do ní. Asi si ohřívá kožich a nevadí jí, že je potom trochu mokrá.
Taky píšete, že s věkem se začínají mazlit víc, takže to vypadá, že mám ještě šanci

Naši mají novýho kocourka, půl roku a mazlit se nechce vůbec. Třeba se to časem zlepší. Ale kočka je svá a přijde se pomazlit jen když chce ona, né jak pes.

bia: on nám doma nic neznačkuje, když chce jít ven, tak si mňoukne

arrow
profile_image
tulipanek
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My dostali kocourka, kterýmu mohlo být uz tak tři, čtyři měsíce. Máme ho doma tak dva měsíce. Pořádně za tu dobu vyrostl a je to strašnej dábel. Naštěstí se už uklidnuje, ale ze začátku to byl fakt masakr. Pětkrát za dva dny shodil kytku (naschvál). Furt se chce hodit. Když okolo něj jdete, tak vám skáče na nohy a celý je obejme. Furt drápe a kouše, no děs. Ted už se občas nechá chytnout a trošku se nechá pohladit. Ale ještě nedávno to opravdu nešlo. Včera jsem ho dokonce viděla i spinkat a šel dobrovolně ke mně do postele. To jsem brala jako vrchol unavenosti a překvapení!

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám dvouletého kocoura, rok po kastraci. Je a byl to šílený mazel. Při hlazení je jako v transu a slimpe

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené