arrow
profile_image
Lucienne
od 24. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, v sobotu letím na 10 dní do Miami, tak bych ráda uvítala veškeré informace. Kam se určitě zajít podívat, jak dobře se tam nakupuje a další zajímavosti.

arrow
profile_image
Foxie
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Miami je úplně úžasné, závidím. Za vidění stojí South Beach. Dále bych doporučovala udělat si výlet do místního Sea worldu. Mají spoustu show a je to opravdu skvělé, stojí to za to. Na Sea world si vyšetři celý den. Downtown Miami tolik pěkný není, mě se vůbec nelíbí.
Ale v Downtownu se super nakupuje . Za zmínění stojí outlety Ross a Marshall, dále Macys. Pokud budeš nakupovat v Macys tak najdi customer service a řekni jim, že jsi turista a chtěla bys kartičku na úlevu na daních. Po předložení pasu nebo občanky ti dají kartíčku a budeš platit mnohem menší daně na zboží u nich zakoupené. Kousek od downtown je Bayside plny obchodu a restauraci (moje oblíbené obchody tam jsou Victoria secret a Wet Seal). Take jsem rada chodila nakupovat do Dalle (myslím že se to tak jmenovalo) shopping mall, kam se dostaneš nadzemním metrem.
Co se týče restaurací tak doporučuju sice dražší ale suprovou Bubba Gump v Bayside, zvlášt pokud jsi milovnicí krevet a Forresta Gumpa. V Bayside je také výborná Argentinská restaurace The Knife. Je to formou sněz kolik můžeš a mají tam parádní grilované maso. Dále v downtown Miami je sushi restaurace, super výběr za dobré ceny. A také je v downtown novější peruanská restaurace Ceviche (kousek od toho je kavárna se stejným názvem, tak pozor ), ale to doporučuju jít tak po 3tí hodině, předtím je tato restaurace většinou narvaná posádkou ze zámořských parníků, které tam kotví. A pokud narazíš na řetězec fast foodů Wendys (jeden je poblíž Macys) tak vřele doporučuju Taco Salad. Po tom se můžu doopravdy utlouct
Jestli budeš mít čas a možnost tak si udělej výlet na ostrovy Keys. Především Key West, který nabízí několik zajímavostí.

Co se týče nakupovaní, tak pozor, většina obchodů uvádí cenu zboží BEZ daně, takže je k dané ceně připočítat daň. Také Američané jsou zvyklí dávat dýžka téměř všude, protože většina pracovníků jsou placení především tuzery (výjimka např. u fast foodů). Předtím než v restauraci dáš dýžko tak zkontroluj jestli náhodou není započteno už v ceně. Některé restaurace automaticky započítavají do účtu dýžko. Pokud jsi však nespokojená se servisem, tak máš právo dýžko strhnout.

arrow
profile_image
Aishka
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže tak nějak souhlasím se vším co zmínila Foxie[u][/u]
Doporučím ještě outlet Sawgrass Mills. Anebo obchodní centrum Aventura Mall ve kterém si můžeš zajít na večeři do Cheesecake Factory, kde mají neuvěřitelně skvělá jídla a ještě lepší cheesecaky. Dulce de leche cheesecake, nikdy na něj nezapomenu !
Pokud ráda nakupuješ venku, zajdi na Lincoln Street. Je to venkovní obchodák, plný obchodů a restaurací.

arrow
profile_image
Lucienne
od 24. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuji za příspěvky. Ještě by mě zajímalo, jak jsou drahé taxíky a jestli jsou ceny za oblečení tak parádní, jak se všude píše? A ten Sea World najdu kde? V South Beach? V průvodci o něm totiž nic není.

arrow
profile_image
Aishka
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každý hotel je plný letáků a určitě tam bude i jeden o Sea World .. já tam nebyla, ale pamatuju si ty letáky
Ceny za oblečení jsou menší než v ČR ale pokud chceš vážně nakupovat, jed do ouletů. Tam si budeš připadat jako v ráji. To je například ten Sawgrass Mills. Z hotelů tam jezdí i každý den autobusy, platí se ale docela dost. Je ot brané jako výlet, takže se platí asi 40 dolarů. Zeptej se na recepci

arrow
profile_image
jitinka1
od 8. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dají se na podzim koupit i podzimní a zimní oblečky, nebo když je v Miami horko, prodává se jen letní zboží?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené