arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám na Vás takový dotaz....Teď mi odebírali 2x po sobě krev....Poprvé to bylo z pravé ruky, myslela jsem, že tu bolest nevydržím, ruka mě bolelo asi další týden, cítila jsem i ten vpich a to, jak tu jehlu vytáhla....Modřina byla menší.

Ale teď v pátek jsem byla na odběru krve, ani jsem nevěděla, že mě sesta už bere krev a ani vytažení jsem necítila....Ale teď jsem se podívala na ruku a málem jsem omdlela....Mám po ruce samé modřiny....I na jiných místech, než mi krev brala...

Myslíte, že to je tím, že mi špatně krev odebrala, ačkoliv jsem vpich ani necítila? A nevíte, čím to může být?

Přikládám i foto....Sice to není žádná kvalita, ale snad stačí...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, vypadá to, jako by jsi momentálně vyfotila mou ruku ...jsem na tom stejně. byla jsem na odběru, nic jsem necítila....pak už po vytažení to neustále teklo, musela jsem to hodně mačkat za pomocí náplasti, aby to už neteklo. no a čím víc jsem to asi mačkala, tak se mi kvůli tomu udělala nad místem zmáčknutí boule velikosti vlašského ořechu plná krve. Takže jsme pak se sestrou zamačkávali ještě i tu bouli, a toho mam modřinu přes celou ruku
Jinak můžeš mít slabé stěny a mohla ti prasknout žíla, nebo ti ji mohla propíchnout...

arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Klariska1241:
Myslím, že si na tom ještě dobře, já na to taky trpím, ale modřiny mám fakt drsný, tohle je oproti mojim čajíček...ale už jsem se s tím asi vyrovnala

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji pampalatrala: Myslím, že si na tom ještě dobře, já na to taky trpím, ale modřiny mám fakt drsný, tohle je oproti mojim čajíček.

Já to mám taky tak, po odběrech jsem vypadala ještě 3 týdny jak feťačka (totální otok, a fialovo-žlutá modřina po půlce ruky) a musela nosit dlouhé rukávy. Ale řekla jsem dost!
Řeším to tak, že VŽDY, žádám odběr ze hřbetu ruky (rozuměj: z druhé strany dlaně ), teče to sice pomalu, ale nemám už takovou příšernou modřinu, když si to pořádně zmáčknu, tak tam mám jenom pár dní mírný otok a ruku trošku do žluta.

Jenom poznámka: Mám s tím problémy od mimina. Pokud ty ne, a tohle se ti udělalo poprvé, řekla bych že příčina může být i jinde.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kup si mast s heparinem a askorutin. Příště na odběru řekni, že jsi měla posledně modřiny.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Klariska1241: Pokud máš modřinu po odběru krve a měla jsi přitlačenou gázu dle doporučení, tak Ti sestra odběr provedla špatně.
Bohužel jen málokdo umí skutečně odebírat krev, vím o tom své.
Mám velmi těžko viditelné žíly a přesto jsou sestry od nichž po odběru nemám poznat téměř ani vpich a pak jsou takové u kterých mám vždy modřinu.. takže vše je o tom jak to ta která sestra umí či neumí.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cindova: Mám s tím problémy od mimina. Pokud ty ne, a tohle se ti udělalo poprvé

Řeknu to asi tak, teď mi brali krev teprve 2x v životě, co si pamatuju....Pak brali určitě jako miminu, ale to já si nepamatuju....

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já vypadám po každém odběru daleko hůře. Ruce mám rozpíchané jako feťák,nemám žádné žíly,takže si při odběru vždycky užiju. Na každé ruce mám vždycky tak 15 vpichů než se mi strefí do nějaké žíly.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chyba je každopádně na straně zdravotníka odebírajícího krev. Mám, dle vyjádření lékařky, "kosmetické ruce" - tedy žádná žíla. V laboratořích nemám s odběrem žádný problém, žádné cvičení rukou, na 1. napíchnutí krev odeberou, žádná modřina, nic. V ordinacích mi krev odebrat neumějí, vždy několik marných pokusů, náplasti a následně modřiny všude. Beru to tak, že sestřičky nemají praxi takovou, jako v laboratořích. Lékařce se nepodařilo mi dát "calciovku" do žíly, ve FN Motol kolem mne poskakovaly 2 sestřičky, gumu v ruce, mudrovaly nad tím, odkud mi tedy tu krev vezmou, no, ani jehlu nevzaly do ruky. Když jsem viděla, jak jsou "schopné", řekla jsem, že si raději dojdu do laborky a výsledky jim přinesu. Ochotně souhlasily.

arrow
profile_image
Mia96
od 9. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, po odběrech mám vždy malou modřinu, ovšem jednou se mi vytvořila na ruce poněkud větší....Doktoři jen stáli a čučeli na to. Podstoupila jsem několik vyšetření a nic mi nezjistili. Podle mě byla neschopná sestra, která mi uprostřed odběru zašla s jehlou viklat zprava doleva a něco hledala ve skříni..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené