arrow
profile_image
AmyLee
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,

už asi tři (možná čtyři) měsíce zpátky se mi stává, že mě začně šíleně svědit bradavka na pravém prsu. Na levém nikdy, nijak to nebolí, ale musím se často hodně škrábat, občas mám na bradavce takové suché šupinky, které se odlupují a párkát mi i "tekla krev" - byly to jen takové maličké tečky.
Jsem si jistá tím, že to nemůže způsobovat nějaký sprchový gel, prací prášek, atd. To by mě logicky svědila i ta druhá. Vůbec mě nenapadá, čím by to mohlo být, někdy je více klid, ale pak se to znovu ozve.

Druhý problém je, že jsem už třetím měsícem nedostala menstruaci, naposledy na konci února, od té doby nic. Nevím, jestli to nemůže nějak souviset. Občas mi menstruace na měsíc vynechala, ale déle nikdy ne. Mám vyšilovat, nebo může jít o něco hodně vážného? Mám jít ke gynekologovi nebo si rovnou sama zajít na mamograf? Je mi 19 let. Máte podobné zkušenosti?

Děkuji za všechny odpovědi.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

naklusej ke gynekologovi a nejlíp hned v pondělí! tohle řešit přes internet...tohle fakt nepochopím

Nejsi těhotná?

Četla jsem i tvoje další téma - to by mohla být hormonální porucha, syndrom PCO nebo tak něco. Pokud se to neřeší, můžeš mít do budoucna i problémy.

Chápu, že se ti nechce to řešit, ale věř mi, že doktoři toho za den slyší tolik, že je určitě nepřekvapíš a určitě jim neukážeš nic, co by ještě neviděli. Seber odvahu a k nějakýmu dobrýmu doktorovi si zajdi. Uvidíš, že se ti pak uleví

arrow
profile_image
AmyLee
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bacilek: Těhotná být určitě nemůžu, ještě jsem panna. Děkuji za tvůj příspěvek, už se k tomu snažím rozhoupat, abych si někam zašla, i když mám strach nejspíš půjde asi o ty hormony, ale brát nějaké prášky se mi na druhou stranu také nechce. Jen doufám, že nepůjde o něco vážnějšího.

Cituji AmyLee: už se k tomu snažím rozhoupat

vyber si nějakého šikovného doktora nebo doktorku a uvidíš, že to zvládneš

je pravda, že všichni dneska cpou do holek hormony - ale až budeš vědět, co ti je, tak uvidíš, jestli se to dá spravit i jinak než léky,

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty problémy s pletí se týkají jenom prsa? Jinak máš kůži v pořádku? A vlasy, nehty...?
Mě napadá, jestli nejsi celkově nějak podvyživená - viz ta ztráta menstruace. Mimochodem ani měsíční vynechání menstruace, pokud ji běžně vedeš, není v pořádku. Ale i nějaká hormonální nerovnováha, která by to mohla způsobovat, je něčím vyvolaná. Zkus nejdřív zapřemýšlet nad možnými důvody, protože

Cituji Bacilek: až budeš vědět, co ti je, tak uvidíš, jestli se to dá spravit i jinak než léky

.

arrow
profile_image
AmyLee
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau: Kůži v pořádku mám, nehty mám pořád stejně kvalitní, akorát se mi zhoršila kvalita vlasů, dost mi vypadaly, dříve jsem je také neměla moc husté, ale bylo to o něco lepší. Naopak jsem za poslední asi dva roky hodně přibrala, asi dvacet kilo, protože jsem měla nějaké psychické problémy.
Vynechání jednoho měsíce jsem připisovala stresu nebo něčemu podobnému, stalo se mi to opravdu jen párkrát, a pak jsem ji měla vždy bez problému..

Cituji AmyLee: protože jsem měla nějaké psychické problémy

hormony umí pěkně zblbnout psychiku to by mohlo všechno souviset

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené