arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Před pěti lety mě upadla plomba ze spodní dolní stoličky (ta nejširší dole)Udělal se tam zánět a děsně to bolelo . Zubařka mě nechtěla vzít protože jsem tam nebyla X let. Ale nakonec vzala.Měla jsem tam hodně velký kaz.proběhlo trhání nervů ,čistění kanálků a následné zaplombovaní . Za týden mě zub začal šíleně bolet ,zubařka neordinovala.Léky na bolest ve velkým dávkách nezabírala. Śla jsem tedy k té náhradní co tam měla napsáno. Tam mě zrengenovali . Prý to bylo dobře udělané tak jsem dostala ATB a že mám pak jít k té své na kontrolu že se to musí znovu otevřít. jenže po ATB mě to přestalo bolet a já byla pak nemocná tak jsem na zubaře zapomněla . Během roku mě začala plomba odpadávat .Čili 5 let mám otevřený mrtví zub kde se mi nedávno polovina ulomila kousnutím do rohlíku. Navíc je tam kaz okolo dřeně . A dnes mě začal trochu bolet. Je ještě možnost ten zub nějak zachránit ? ? A jaké jsou možnosti ?Nechci ho vytrhnout . Jsem ještě mladý člověk. K své zubní bych šla nerada nebyla jsem s jejím přístupem spokojena . Kde tedy najít dobrého zubaře kterému nejde jen o peníze? Jsem z Hradce Králové . Nevíte kde ještě přijímají?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bohužel mám podobnou zkušenost. Již několik let mrtvý zub se zánětem, nejspíš jsem od toho chytla zánět celé čelisti a teď trpím jako blázen se silnýma práškama od bolesti. Má stará zubařka pořád říkala, že s tím nic nemám (měla jsem nějaký ten kaz i na jiném zubu, ona si ničeho nevšimla!!). Teď jsem přešla k jiné, tak snad se to nějak vyřeší, dám vědět. Také mám zub totálně zničený, mám z něj už jen jednu třetinu. Takže hodně štěstí

arrow
profile_image
eleneben
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Colorka: pokud má ten zub zaplněné kanálky, tak kaz nemůže být kolem dřeně, páč už tam žádná není
Takhle se nedá říct, jestli má ten zub ještě šanci, nejspíš bude pod ním zánět, což se dá vyřešit reendodoncii (pokud teda ten zub není úplně zničený), v Hradci zkus kliniku DCM, tam mají mikroskop s kterým se dá endo udělat konečně pořádně.Možnosti je víc, dle situace, možná ještě hemiextakce; resekce se u stoliček nejspíš nedělá.
Nebo pak extrakce a implantace/můstek/uzavření mezery posunem zubů pomocí rovnátek. Ale cokoliv bude asi drahé a bude to vyžadovat tvojí spolupráci. Tohle je jen takový obecný přehled možností, vše závisí od toho, jak to vypadá v puse.
A možno nejsi se svojí zubařkou spokojena, ale když tam nechodíš pravidelně a ani nepřijdeš na kontrolu po těch atb, tak se nemůžeš stěžovat.
S takovým přístupem nejspíš přijdeš o všechny zuby, ale to asi víš

Myslím,že poslední možnost je znovu pročistit kanálky a jestliže nepomůže ani to,tak pak už jen vytrhnout.Aspoň takovouto zkušenost mám já.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na eleneben:

Má ta klinika nějaké stránky žádné nemohu najít ? Musím se tam objednat nebo stačí když normálně příjdu ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

A co korunka ? nebo že by mě ten zub pak vyplnili keramickou hmotou pokud by se vyléčil . nevíte kolik by to stálo ?

arrow
profile_image
eleneben
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ta klinika má stránky www.implant.cz, tak můžeš zkusit, ale nemám s nimi osobní zkušenosti, nejsem z Hradce. Ale organizují mnoho školení atd.
Pokud ten zub není na vytržení hned, tak to nejspíš tou korunkou skončí, ale tu zas nemůžeš nasadit na zub se zánětem... tudíž nejdřív výléčit zub a pak se bude řešit, jak ho dostavět.

arrow
profile_image
eleneben
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co se týče těch cen, tak to rozpětí je velmi široké. Zubař, který děla na pojišťovnu ti sotva bude dělat reendodoncii (opětovné ošetření kanálků), protože je to dost náročné a pojišťovna mu to nezaplatí. Takový nejspíš navrhne extrakci a můstek, pokrokovější implantát.
Aby bylo endo udělané dobře, tak to celkem trvá, chce to mít vybavení atd., což si musí zaplatit pacient, pojišťovna má už snad 15 let stejné ceny a od té doby se doba celkem změnila. Rozpětí cen zase velmi široké, pokud to někdo dělá pod mikroskopem, což trvá i tři hodiny, tak vyjde řádově tisíce korun (co jsem viděla, tak v Brně kolem 8, v Praze nad 10). Cena enda většinou závisí na počtu kanálku, což zase pod mikroskopem jich najdeš většinou víc, což snižuje riziko ponechané infekce.
Cena korunky závisí od materiálu, na pojišťovnu je kovová celoplášťová, což doufám už nikdo nedělá a asi stejně nechceš mít kovové zuby, jinak se všechny platí, opět řádově tisíce korun.
Extrakce je na většině míst na pojišťovnu
V podstatě jakékoliv řešení bude drahé, pokud tam nechceš mít díru.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na eleneben:

Díky za info .Teď se mi vůbec nehodí vyhazovat tísíce za zubaře.I 5 tisíc za blbý zub je pro mě dost ,příjde mi to vše přemštěné ty ceny.Nemá toa ni takovou hodnotu ty zubaři jsou zlatokopové No můstek bych nechtěla zkazí mi tím další dva zuby zbytečně. To si raději nechám vyrvat i když nerada. Já bych byla pro tu variantu nejdřív zub vyléčit pokud to půjde .a potom korunka .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No a našla jsem jedny stranky belu.cz tam mají i endo a mají tam napsáno co dělají takže i těmi kanálkami se zabývají a dá se tam přijít hned když má někdo akutní stav. Ale ceny tam uvedeny nemají Neznáte to někdo ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No tak mě ho vytrhli. Sice jsem nechtěla ale jiná možnost nebyla .Měla jsem vystřelující nesnesitelné bolesti poslední dny. Nejdřív mě tedy ten zbytek zuby zkoušeli vyvrtat kaz ,jnež kaz byl hodně hluboký až pod dáseň a ze zuby už nic nezbylo byl zkažený,takže navíc pod tou dásní mě to nejvíce bolelo. Zub byl prostě už moc zkažený na to aby šel zachránit . Tak tedy zbytek zubu pod dásní nakonec vytrhl. Dostala jsem asi 3 injekce ,takže jsem nic moc necítila zub . Akorát mírný tlak naprotěší straně zubů a tlak na protějším spánku jinak nic. První kořen docela šel ale druhý držel a tak mě ho vytáhl po kouskách. Díra v zubu mě bolí ale nemám už vystřelující bolesti jako předtím. Chci se zeptat za jak dlouho díra zaroste a kdy to přestane bolet úplně?
A ještě kdy nejdříve se dává nový implantát? Díky

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Colorka: A ještě kdy nejdříve se dává nový implantát?

Tak co, už máš nový implantát?
Když to tady tak čtu, tak se mi zdá, že nejlevnější ze všeho je pořádně si čistit zuby, chodit 2x ročně k zubnímu hygienikovi a 2x ročně na zubní prohlídky. Ty kazy sice pořád budou, ale problémy budou menší a nepůjde to tak do peněz...
Na druhou stranu Tě chápu, že je problém sehnat dobrého zubaře, kterému člověk může důvěřovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené