arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, holky, jen tak jsem si projížděla anglické stránky kvůli procvičení aj a celkem náhodou jsem se dostala i na inzerci práce aupair ( ač se do Anglie a ani jako aupair nikam nechystám) ale prostě jsem tam nakoukla a zaujalo mě to natolik, že jsem se do toho začetla, některé inzeráty byly fakt pomalu na stránku

Co mě zarazilo, bylo to, že skoro každá rodina měla na aupair strašně moc nároků, včetně uklízení, praní a žehlení a vaření jídel pro děti (?) fakt požadavky pomalu na stránku, práce na 8 hodin denně a plat odpovídající cca 17 000 Kč..

No docela mě to překvapilo, vždy jsem si myslela, že práce aupair je výhradně starost o děti a maximálně drobný úklid okolo nich, není to moc placené (aupair dostává jen kapesné) a ano o děti se stará sice x hodim denně, ale rozhodně ne celý den, protože je v USA ( Anglii) hlavně na zkušené a chce chodit taky do školy ( jazykové kursy), což jí platí rodina

No říkala jsem, že na omlazení je vždy spousta příspěvků na téma aupair, takže holky jezdí, ale tohle je přece hrozně nevýhodné, za cca 17 000 by měly Angličanky ( Američanky) problém sehnat i v ČR paní, co se bude celý den starat o děti, navíc jim poklidí pomalu celý barák, vyvenčí zvířata a ještě bude naprosto úžasná ( ty požadavky v inzerci byly fakt dost vysoké)

No nevím, opravdu je to tak i v praxi a vyplatí se Vám to? Já jsem docela koukala..

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sama jsem jako au-pair nebyla, ale podle toho co říkaly kamarádky jsou to běžné požadavky a ani mně se nezdají nijak přehnané. Poklidit, hodit věci do pračky a sušičky, uvařit dětem - to je snad samozřejmost , případně vyvenčit psy. A ty děcka se hlídají, než přijdou rodiče z práce, takže těch 8 hodin by mě nepřekvapilo.
A peníze...vzhledem k tomu, že u nich bydlíš a jíš zadarmo není těch 17 málo, je to, jak sama říkáš, kapesné na zábavu, kurzy atd. Neznám nikoho, kdo by si stěžoval na finanční stránku, to spíš na nevychované děti.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jako au pair jsem byla ve dvou rodinách a to, co popisuješ, je minimálně v UK úplně normální. Osobně jsem měla dítě od osmi ráno do čtyřech odpoledne ve škole, a pak měl ještě kroužky, takže jsem času měla dopoledne dost. Každý den jsem dělala běžný domácí úklid, plus v pondělí žehlení a ob den luxování. Příprava jídla tam spočívá v připravení hranolek, pizzy a další polotovary, takže práce veškerá žádná.
Pracovala jsem čtyři dny v týdnu, tři jsem měla volné. Měla jsem plat 100 liber týdně a hlavně je ještě třeba zvážit, že jsem měla ubytování a jídlo vlastně k tomu.
Domů jsem si přivezla skoro dva tisíce liber. A to jsem procestovala celé Skotsko (takže peníze za benzín, autobusy, vlaky, hotely, hostely, suvenýry...) a přivezla jsem si domů tři krabice a dva kufry oblečení pro mě a sestru.

Osobně pro mě bylo aupairování mnohem výhodnější, než tam jít pracovat a platit si za stovky liber ubytování a jídlo, a ještě s tím mít starosti.

arrow
Neprodává v Bazaru

já teda mám 85liber na týden a mojí hlavní starostí je spíš úklid. případně doprovod té nejmladší a dohled dyžtak nad ní. starší holky se mi akorát hlásí kdy a kam jdou.
a není to tak složité. Navíc to co děláš doma zdarma automaticky za to tobě platí.
A upřímně oni jsou sice prasata a docela líní, ale kde jinde bysme mi sehnali tak skvěle placený jazykový kurz ze stravou a bydlením?

Jen dodám, že já si třeba ten kurz budu platit sama, co jsem koukala málokde je to automaticky. V americe jo, tam ti i platí letenku, ale v UK ne. A jo, hlídám děcka i 10h denně ale když má udělaný svý povinnosti tak jediná další je, být doma. tak koukám na telku, sem na pc, čtu si. Dá se to.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ILChazz: Sama jsem jako au-pair nebyla, ale podle toho co říkaly kamarádky jsou to běžné požadavky a ani mně se nezdají nijak přehnané. Poklidit, hodit věci do pračky a sušičky, uvařit dětem - to je snad samozřejmost

Ty jo, tak mě to zase docela překvapilo, to že jim třeba vyžehlíš haldu košil k hlídání dětí se mi tedy nezdá jako samozřejmost.. .. v Praze se platí i 300 Kč za hodinu žehlení..:

A že u nich jíš... tak ústřicemi tě nekrmí a máš k dispozici jeden pokoj, no.. Jen jednou jsem četla v inzerátech, že nabízeli aupair samostanou garsonku.

Tak já žádné zkušenosti nemám, ale pamatuji si, že mi kdysi říkala známá, co byla jako aupair v Anglii, že jí nabídli, jestli si nechce přivydělat i úklidem, což ráda vzala, ale bylo to prostě práce navíc a také navíc placená..

Jestli si to ty holky z východu nedělají samy, že jsou pak považovány za služky..( pochopitelně levné služky)

Nevím, jak je to jinde, ale v Praze je třeba hospodyně, co umí vařit ( navíc dobrá a zdravá jídla, jak třeba požadovali v inzerátech), docela považována a také slušně placena a navíc... pokud by ještě uklízela celý byt, uměla to se zvířaty, která by venčila, ještě by byla úžasná a aktivní a schopná hlídačka dětí ( vícero dětí), kterým umí připravit program, která pracuje 8 hodin denně a pravidelně v týdnu hlídá i přes noc, když si chtějí rodiče vyrazit.. tak za takovou osobu by jsi v Praze, pokud by jsi si ji sehnala přes agenturu ( pokud by jsi ji tedy vůbec sehnala) zaplatila opravdu dost..a že se může při tom vaření i sama najíst, tím by jsi tady nikoho neohromila.. a to jsme s platama někde jinde, než v Anglii, že..

Prostě mě se zdá těch 17 000 Kč hrozně málo na Anglii (a při těch jejich požadavkách)..a opravdu mi přijde, že si to holky dělají samy takovým tím, "to je snad samozřejmost hodit prádlo do pračky či vyžehlit.." no nevím..jestli je to bráno, tak, že ty holky v podstatě nemají žádnou kvalifikaci a jsou většinou hodně mladé..hm

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji marketahr: Ty jo, tak mě to zase docela překvapilo, to že jim třeba vyžehlíš haldu košil k hlídání dětí se mi tedy nezdá jako samozřejmost..

Že je to samozřejmost píšu u toho vaření, jistě nenecháš děti pojít hlady

Cituji marketahr: no nevím..jestli je to bráno, tak, že ty holky v podstatě nemají žádnou kvalifikaci a jsou většinou hodně mladé

Cituji marketahr: Jestli si to ty holky z východu nedělají samy, že jsou pak považovány za služky..( pochopitelně levné služky)

Ale o tom snad au-pair je ne? Jako au-pair si nevyděláš majlant a neuděláš v tom kariéru, je to víceméně jen možnost podívat se do ciziny, naučit jazyk a trochu si u toho přivydělat.
Stačí se podívat na definici ve slovníku Další věc je třeba babysitting, který je čistě o hlídání dětí, ale kvůli tomu si lidi nenastěhují do domu cizinku...

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na berryblue: Reaguji na jersey:

No já vám holky nevím, třeba se to zhoršilo dobou krize a dnes je to jinak, ale co já si pamatuji, když jsem mluvila s holkama, co dělaly aupair, ale tak před 10 lety, tak maximálně ohřívaly jídlo dětem, ne že by vařily celé rodině apod. a práce v domácnosti opravdu nebyla jejich úkolem.. vím, že dostávaly ovšem hodně málo peněz ( označované jako kapesné) ale třeba jazykové kursy byly samozřejmostí, kterou platila rodina.. no schválně se jich na to zeptám znova, jak to tenkrát bylo

Já bych to tedy nedělala, ale jestli máte pocit, že se vám to vyplatí, tak tak asi jo

I když teď mě napadlo, že třeba v ČR jsou rodiny ( pochopitelně je to celosvětový program), které si berou zdarma na rok studenta do rodiny, aby odkoukal život v české rodině, chodí zde rok do školy a jedinou odměnou (rodiny) je to, že mají také doma studenta v podobném věku, který se od tohoto cizince může zase naučit jeho jazyk nebo něco zjistit o jeho zemi apod.

Prostě hostitelská rodina to dělá zdarma, samozřejmě nedává studentovi žádné peníze, ale bydlí u nich a jí u nich.. viděla jsem nějaký dokument v TV.. to by se mi teda líbilo více..

arrow
profile_image
Oilily2020
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tedy nechápu, že je aupair stále tak populární. Přijde mi, že proč se takhle jezdilo dříve..kvůli jazyku atd..co už tu bylo řečeno, tak to se dneska dá i jinak a ne jet do Anglie dělat paní na všechno. Nikoho se tím nechci dotknout, toť jen můj názor a zvědavost.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Oilily2020: Já tedy nechápu, že je aupair stále tak populární. Přijde mi, že proč se takhle jezdilo dříve..kvůli jazyku atd..co už tu bylo řečeno

No právě.. já prostě nemám osobní zkušenost, ale co se pamatuji z vyprávění holek, dělajíc aupair cca před 10 lety ( i více) v Anglii, bylo to jinak... jestli to není dneska více o výdělku, než o studiu jazyka

Aupair byla výpomoc k dětem, byla spíše brána za cizinku-studentku než za cizinku -služku, a rozhodně více času trávila v jazykové škole než úklidem domácnosti.

Pokud vím, tak jedné z těch kamarádek řekli v její první rodině, ať jde umýt okna, načež se ona okamžitě vzepřela, agentura jí to schválila, našli jí jinou rodinu a řekli jí něco v tom smyslu, že to některé (většinou hůře situované rodiny) zkouší, udělat si z aupair i služku...

Holky v rodině bydlely a jedly ( víceméně skromně) peníze byly opravdu velmi malé, fakt takové kapesné, ale byly to prostě spíše studentky..

Naopak rodina jim snad i byla povinna platit jazykové kurzy a musela jim věnovat nějaký čas, aby jim ukázala jejich města, jejich zvyklosti apod, prostě aby holka poznala jejich zemi ( což byl účel jejího pobytu, ne si vydělat peníze)

Ona kdyby si anglická rodina měla platit anglickou nanny, tak by jí to přišlo velmi draho, takhle měli výpomoc s dětmi v domě, za kterou nic moc neplatili ( a to i přes noc, i proto tam holky bydlely, že no prostě to bylo pro obě strany výhodné..

Já se těch holek zeptám, no Jen mě to zaujalo, já se do Anglie jako aupair nechystám

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Oilily2020: to se dneska dá i jinak a ne jet do Anglie dělat paní na všechno

A jak bys tedy jinak zadarmo vyjela do zahraničí, žila tam a ještě si vydělala aniž bys pracovala? Buď bys tam musela jet v rámci studia nebo si najít práci, prostě něco bys tam dělat musela. Osobně mi běžná údržba domácnosti nepřijde jako žádná dřina, doma to dělám taky, zadarmo, ještě platím nájem, jídlo a do toho studuju

arrow
profile_image
micinka111
od 12. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak ja som au pair robila štyri mesiace, v UK a za seba môžem povedať,že som bola skôr lacná pani na úklid
vstávala som ráno o pol 7,s deťmi bola maxim.pol hodiny pri raňajkách a potom som sa minim.do 16 tej nezastavila čo som mala stále čo robiť v domácnosti,každý deň vysávanie,utieranie prachu,staranie sa o záhradu,zvieratá,varenie,dosť často aj pranie,upratovanie izieb,kúpeľňa atď...
Potom ešte starostlivosť o deti keď došli zo školy.
Zmluvu som ala na dva roky,vzdala som to po mesiacoch
Pritom normálne sú upratovačky platené určite 6libier/hod takže si to domáci dobre zrátali koľko ušetria napriek tomu,že som mala stravu a ubytko zadarmo.
Anglicky som sa nemala kde učiť nakoľko som väčšinu dňa bola sama doma.
Bolo to v roku 2005 a zarábala som 50libier týždenne

17 tisíc mi přijde docela dost peněz teda, i v Anglii i tady. já byla v anglii šíleně dlouho, to jsme ještě dostávaly 40liber na týden, když vidím, že teď je 85 jak píše jersey, tak to je jiná.
jinak mně bylo šéfkou v rodině řečeno, že vaření a úklid není moje věc, že já jsem tam pro děti, ovšem barák měli jak když bomba vybuchne a asi bych se ani nenajedla, takže kuchyň jsem drhla hned po příjezdu. jinak na úklid ve středu jezdila babička, ta prala i vysávala, sem tam, ptž by mi bylo trapné ji tam nechat uklízet, takže jsem to většinou zvládla sama, navíc chodit s dítětem po venku v bundičce, která byla nechutně špinavá bych teda nezvládla, takže jsem prala a prala a prala krom toho bordelu to byla úžasná rodina

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji micinka111: staranie sa o záhradu

A proč jsi to dělala? Jestli to nebylo ve smlouvě (jakože předpokládám, že ne), měla sis stěžovat v agentuře, to přece není běžná péče o domácnost...

Cituji micinka111: zvieratá

Doufám, že šlo o psy a neměli na zahradě ještě stádo krav

arrow
profile_image
micinka111
od 12. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

IL Chazz

Lebo starej Anglánke sa zdalo,že mám tej práce málo a keď napr.deti nenarobili veľký ****** tak som mala miesto vysávania detskej obrábanie záhrady
Strašne si potrpela na poriadok ale keď som sa tam po pár mesiacoch po odchode došla pozrieť,skoro som odpadla z toho ******u
Jasná.veď kek to nemal kto poupratovať.

Zvieratá-dve ovce,kôň a pes

arrow
profile_image
Oilily2020
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Buď bys tam musela jet v rámci studia nebo si najít práci, prostě něco bys tam dělat musela.

Například, ano .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené