Reaguji na berryblue: minimálně v UK úplně normální.

pracovala som ako au-pair v Írsku a tam je to tiež úplne normálne

[cituji=marketahr]ale třeba jazykové kursy byly samozřejmostí, kterou platila rodina.

ja som si jazykový kurz platila sama

[cituji=micinka111]Tak ja som au pair robila štyri mesiace, v UK a za seba môžem povedať,že som bola skôr lacná pani na úklid
vstávala som ráno o pol 7,s deťmi bola maxim.pol hodiny pri raňajkách a potom som sa minim.do 16 tej nezastavila čo som mala stále čo robiť v domácnosti,každý deň vysávanie,utieranie prachu,staranie sa o záhradu,zvieratá,varenie,dosť často aj pranie,upratovanie izieb,kúpeľňa atď...
Potom ešte starostlivosť o deti keď došli zo školy

toto mi pripomína moju tretiu rodinu kúsok od Dublinu, musela som pracovať od 7 do 8 večera od pondelka do piatku, naštastie som tam vydržala len mesiac, no ale keď som odišla oni mi potom už ani nezaplatili za ten odrobený mesiac

[cituji=Iso-bel]Znám spoustu holek, které vážně dělají služky za minimální peníze, ale také znám spoustu holek, které mají super rodinu, která je rozhodně nebere jako uklízečky

to záleží čisto už od rodiny akú si nájde au-pair, je veľa dobrých rodín u ktorých je dobre ale je aj dosť takých kde rodina berie au-pair ako lacnú slúžku

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji maciatko: toto mi pripomína moju tretiu rodinu kúsok od Dublinu, musela som pracovať od 7 do 8 večera od pondelka do piatku, naštastie som tam vydržala len mesiac, no ale keď som odišla oni mi potom už ani nezaplatili za ten odrobený mesiac

Tak to je fakt smutné.. vydřiduši

arrow
profile_image
ZDominika
od 1. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,
mám dotaz ohledně hormonální antikoncepce. Chystám se do USA na zkušenou jako au-pair, což je, jak jistě víte, roční záležitost a řeším otázku antikoncepce.Jak ji lze ve státech sehnat, je na předpis a hradí si ji pacientka sama či je volně dostupná? Vím, že v Anglii je antikoncepce zadarmo, ale o USA nemám tušení, jak to u nich chodí. Prosím o radu, popřípadě doporučení na koho se s otázkou obrátit.
Díky Dominika

arrow
profile_image
Alice_K
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem byla jako au-pair v Anglii a starala jsem se o holčičku, mimčo, maminka byla sice doma, ale normálně pracovala, dělala manažerku luxusnímu obchodu s koženým zbožím, takže seděla pořád u počítače a telefonovala, takže jako by tam nebyla, jen když měla Ariana hlad, tak ji nakojila. Jinak jsem s ní trávila všechen čas já, u toho jsem uklízela celý dům, prala jsem, žehlila, i jsem vařila pro celou rodinu. Ale nepřišlo mi na tom nic nenormálního, všechno v pohodě. A s rodino jsem se velice skamarádila, měla jsem fakt štěstí, do dneška jsme v kontaktu a navštěvujeme se a dokonce mi vloni přijeli i na svatbu. Byla to moc fajn zkušenost a každému ji doporučuji. A nejen kvůli zlepšení jazyka, ale i jako životní zkušenost.

arrow
profile_image
chelsea_k
od 22. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahojky, jsem au-pair v UK a nedá se říci, že jsem tady jako au-pair! Jsem tu spíše jako uklizečka za malé peníze! A ještě na samotě! A když už jsem s dětmi tak to je hrůza! Víc nevychovaný děti jsem neviděla a docela dost překračují všechny meze! Je to hrozné

arrow
profile_image
DestMarie
od 24. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
no musím říct, že holky které jedou do zahraničí a nic si o tom nepřečtou, tak pak uklízejí celý dům a venčí psy a sekají trávník.

Já jsem se teda řádně informovala a nikdy jsem problémy neměla. U aupair programu nejde tak o peníze ale hlavní o kulturní výměnu. Bohužel toho hodně rodin využívá Ale pokud člověk ví, jak to chodí a sepíšou si s rodinou řádnou smlouvu, pak není problém.

Tady videjko o tom, co to vlastně aupair je:

Reaguji na DestMarie: tak to jsem žila v iluzi, že au pair je tak nějak lépe nazvaná chůva A od chůvy neočekávám, že mi sem přijede na kulturní výměnu, ale že bude především pracovat za peníze, které jí dává

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: Reaguji na DestMarie: tak to jsem žila v iluzi, že au pair je tak nějak lépe nazvaná chůva A od chůvy neočekávám, že mi sem přijede na kulturní výměnu, ale že bude především pracovat za peníze, které jí dává

Ehm.. au-pair určitě není klasická chůva k dětem, to určitě ne, klasická, kvalifikovaná chůva je totiž ( nejen v zahraničí) docela drahá záležitost.

Au-pair ( mluvíme teď o klasické aupair, existuje totiž i pozice au-pair +, mothers help apod - což je trochu něco jiného, náročnějšího) jde do cizí země opravdu v podstatě na kulturní výměnu ( proto je to také v USA striktně omezeno věkem)

Něco ve smyslu za málo peněz málo muziky ( a to platí jak pro rodin, tak pro aupair)

Drtivá většina rodin poskytne aupair skromné ubytovaní ( tj. pokoj + sdílenou koupelnu s dětmi) + určitou částku, které se ovšem neříká plat - ale vždy kapesné - což je asi naprosto jasné, jak moc vysoká, ta částka je ..

Za to rodina dostane výpomoc ( pouze výpomoc) k dětem a do domácnosti, což je lehká starost o děti, lehké domácí práce, tj, třeba uvařit jídlo dítěti ( či ho pouze ohřát), nikoli generální uklid celého domu apod. Aupair pracuje také pouze několik hodin denně ( počet hodin ve smlouvě), aby měla čas na jazykovou školu, poznávat cizí zemi apod.

Pro rodinu je to výhodně, protože kdyby si měli platit opravdovou chůvu či pracovnici do domácnosti, tak se s platem "prohnou" a také se nedá pominout fakt, že v některých zemích i stát rodině na aupair přispívá..

Že se toho některé rodiny snaží využít ( spíše zneužít) a aupair zapřáhnout jako mezka, je jasně, těch hrozných příběhů jsem už slyšela, například jak aupair dostala vidle do ruky, aby rodině zryla celou zahradu ( ovšem až poklidí u jejich krav) a pak by se mohla věnovat teprve dětem a domácnosti a to vše za pár liber..

Ale samozřejmě jsou také rodiny slušné.. a je na každé aupair aby si uvědomila sice svoje povinnosti, ale i práva..

Reaguji na marketahr: tak předpokládám, že ta chůva, se kterou by se finančně prohli, je především anglicky mluvící, v tom bude ten háček, ne?

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: tak předpokládám, že ta chůva, se kterou by se finančně prohli, je především anglicky mluvící, v tom bude ten háček, ne?

Ani ne

Rozdíl celkem není ani v angličtině jako v profesionalitě. Chůva pracuje profesionálně - a tomu odpovídá pracovní doba, náplň, požadavky na ní, její kvalifikace - ale také její plat.

Ale aupair je vysloveně mezinárodní program pro mladé lidi do určitého věku - " program aupair" - a má svá ( hlavně v USA) jasně daná pravidla.

Ono to také vůbec není program jen pro "chudá děvčata z Východu", u známých ve Vídni byly jako aupair třeba i Holanďanky, které chtěly poznat Vídeň a vylepšit si němčinu..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené