arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jde také o to, jak ochotně pojišťovny proplácí péči..., moje neuroložka dostala od vojenské pojišťovny pokutu, že indikuje moc vyšetření, takže je pojištěncům vzop omezila, aby na opravdu nezbytné. Ono dostat pokutu od pojišťovny, to není pár korun... Podobně je to i množstvím léků, pokud pojišťovna lékaři řekne - překročil jste limit předepsaných léků, uhradíte si to sám, a který doktor by chtěl platit pacientovu léčbu ze svého, dohadovat se s pojišťovnou atd.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Klariska1241: však to má moje pojišťovna taky... spíš VZP trvá dlouho, než zaplatí. Stači vidět, kam cpou peníze - ty jejich paláce. Každopádně VZP, za sebe, už nikdy...

Chodila jsem na rehabilitace se zády a změnila jsem tehdy právě pojištovnu - VZP rehabilitaci neplatila, poj. min.vnitra ano. To samý přítel - má vředy v žaludku, že operovat už nelze. Udělá se mu líp po injekcích, co VZP nezaplatí, min. vnitra ano - jedna injekce vyjde na cca 1500,- Kč.

Nic ve zlém,ale na co mít pojištovnu, když bych si musela platit lékaře, či léky, které prostě pomůžou. To není o tom, že jít na rehabilitaci jinam - chodila jsem, i jsem si plně hradila,ale o to,že jsem díky tomu doktorovi zjistila, proč se mi neustále točí hlava, mám zavratě, atd. A to jsem byla na X vyšetřeních... posunutá pánev, ale to je jedno...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

už jsem psala do tématu Tip na změnu pojišťovny
moje babička byla v lázních s VZP a měla tam daleko horší úroveň ubytování a stravy než lidi od jiných pojišťoven...když to rozvedu, tak lidi z VZP minimálně na trojlůžákách a jídlo bylo přidělené dopředu, žádné zákusky nebo saláty..k "bufetu" mohli VZPáci až když se najedli ti z ostatní pojišťoven...prostě si dali to co po nich zbylo

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Janissinka: když to rozvedu, tak lidi z VZP minimálně na trojlůžákách a jídlo bylo přidělené dopředu, žádné zákusky nebo saláty..k "bufetu" mohli VZPáci až když se najedli ti z ostatní pojišťoven...prostě si dali to co po nich zbylo

Nevím, ale připadá mi to jako blbost....

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Klariska1241:
Jistě že je to blbost. Leda by v těch lázních všichni ostatní s neVZP měli "balíček", který by zajišťoval nadstandarní bydlení, stravu a kdeco další během pobytu v lázních. Což pochybuju. Každá pojišˇˇtovna nabízí různé výhody, které se ale rozhodně netýkají způsobu léčby atp. Např. VZP a, tuším, OZP mají v balíčku, že pacient neplatí 100 kč na jeden den hospitalizace na jednodenní chirurgii. Jiné pojišťovny zas proplácejí, či přidávají na různá očkování, vitamíny a co já vím na co ještě.

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Další věc je, že menší a tudíž míň movitý pojišťovny proplatí nemocnicím minimum určitých operací. Takže naopak lidi, co chtějí udělat totální endoprotézu v druhé polovině roku přecházejí k VZP, protože potřebují udělat nové koleno či kyčel a nemůžou čekat do dalšího roku.
A podobně to nejspíš bude i u lékařů. Když jim prostě pojišťovna přestane něco proplácet, oni to přestanou dělat.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Saga: Přemýšlím, že přejdu k jiné pojišťovně, protože mi přijde, že jsem díky své pojišťovně všude tak nějak "odmítána". Myslíte, že to ten vliv má?

Myslím si,že to není pojišťovnou,ale tebou.Každý doktor má určitý limit a pokud po nich chceš nesmyslná vyšetření a jsi tam "5x do týdne" s něčím,tak holt už odmítají.
Někteří lidé mají potřebu chodit po doktorech a tím,že jsou odmítnuti se ten každý doktor brání

Cituji Tiakia: Myslím si,že to není pojišťovnou,ale tebou.Každý doktor má určitý limit a pokud po nich chceš nesmyslná vyšetření a jsi tam "5x do týdne" s něčím,tak holt už odmítají.

o tom tady nepadlo ani slovo. Na dobrovolném vyšetření krve nevidím nic špatného, zdravotnictví by tady mělo být pro pacienty, jenže tak tomu bohužel není. Problém je někde úplně jinde, v celém systému poskytování ZP.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Hanka: zdravotnictví by tady mělo být pro pacienty

Však taky pacient-nemocný člověk je vyšetřen a léčen.
Ovšem je hodně lidí,kteří bezplatné zdravotnictví zneužívají a zatěžují pojišťovny nesmyslným vyšetřením a zbytečnými návštěvami odborníků.
Tím nechci říct,že Saga je hypochondr,ale vyšetření krve na obsah vitamínů je potřeba k čemu?

Cituji Tiakia: Však taky pacient-nemocný člověk je vyšetřen a léčen.Ovšem je hodně lidí,kteří bezplatné zdravotnictví zneužívají a zatěžují pojišťovny nesmyslným vyšetřením a zbytečnými návštěvami odborníků.Tím nechci říct,že Saga je hypochondr,ale vyšetření krve na obsah vitamínů je potřeba k čemu?

no to sice ano, ale z pohledu celkového systému na prvním místě pacient není a hraje se na něco úplně jiného.

Vyšetření na vitamíny je třeba pro lidi, kteří se nechtějí léčit klasickými léky a zajímají se o své zdraví. Ví se, že spousta zdravotních problémů je způsobena třeba nedostatkem výše zmíněného hořčíku. Takhle je možnost se to dozvědět a mít to černé na bílém. Já třeba teďka tohle vyšetření nechávám dělat svému psovi (trochu mimo téma, ale princip stejný), abych věděla, které stopové prvky mu dodat.

Proto nevidím problém v tom, když si někdo nechá udělat vyšetření, na které má ze zákona právo v rámci určitých limitů. Vím ale jak to myslíš, že jsou lidi, kteří si nemoc hýčkají a dělají si z čekárny u doktora druhý domov.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Hanka: Vím ale jak to myslíš, že jsou lidi, kteří si nemoc hýčkají a dělají si z čekárny u doktora druhý domov.

Přesně,pak právě na ty normální nezbydou peníze a vypadá to,že je doktor odhání.Jenže co ten chudák může dělat,když už má vyčerpaný limit a zadarmo nebude pracovat nikdo.

Cituji Tiakia: Přesně,pak právě na ty normální nezbydou peníze a vypadá to,že je doktor odhání.Jenže co ten chudák může dělat,když už má vyčerpaný limit a zadarmo nebude pracovat nikdo.

neřekla bych, že tady je hlavní problém. Ten je někde trochu výš a tam je třeba změna těch pár lidí, kteří si jdou udělat ze své vlastní vůle vyšetření, nedělá tu nejvyšší položku.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Hanka: Ten je někde trochu výš a tam je třeba změna

jenže to běžný pojištěnec nezmění.
Lidi se nechovají normálně.Jenom kolik je uděláno plastických operací různá zmenšení prsou a odřezání břich na účet pojišťoven,kolik hypochondrů jezdí do lázní a podobně.
Prostě systém funguje na základě společného financování a někdo z té hromady sežere víc,někdo míň a někdo nic například v průběhu jednoho roku.

Ty lidi,kteří mají jako svůj životní program chodit z ordinace do ordinace bych to nechala všechno zaplatit a oni by se zázračně uzdravili
Měnit pojišťovny jak ponožky není řešení.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Hanka: těch pár lidí, kteří si jdou udělat ze své vlastní vůle vyšetření, nedělá tu nejvyšší položku.

Představ si,že by tam naběhla celá republika

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na wmichaela: Reaguji na Klariska1241: myslete si co chcete..já tohle mám z první ruky...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené