Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat. Mám těžkou práci (tahám těžká břemena, pracuji s lihem, s lepidlama, v nedostatku vzduchu) a gynekolog mi odmítl napsat neschopenku ať to prý vydržím. Jsem v 7.týdnu. Zaměstnavatel nemá možnost přeřadit mě na jinou práci. Bojím se abych miminku neublížila.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jaký gynekolog uvedl důvod, že neschopenku nedá? Ví všechny informace, týkající se pracovního prostředí?

arrow
profile_image
EvíkS
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

První tři měsíce jsou přeci nejdůležitější!! Co změnit gynekologa nebo požádat praktického lékaře?

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to sice nepřijemný,což chápu,ale pokud nemáš jediný problém a těhotenství probíhá tak jak má,tak si myslím že ti ani nemá na co neschopenku vypsat,toto je spíš věc tvá a zaměstnavatele,bohužel.Něco podobného řešila kamarádka.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahojky, Já jsem před deseti lety řešila stejný problém. Jen můj gynekolog mi řekl, že on nemůže napsat neschopenku jen muj obvodní doktor. Tak jsem to udělala s prozbičkou zda by to bylo možné a on mě nechal i s vychazkami.

a když to neprojde tak na priští navstěvě u gynekologa řekni, že tě bolí pod bříšku a snad to zabere

arrow
profile_image
Tija
od 28. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kamarádce to napsal až v sedmém měsíci, až když jí začalo tvrdnout břicho. Celý den stála 8 hodin na nohách...

Zanet96

Jenže zaměstnavatel to nemá jak řešit. Nepřevede mě jinam. To mě má jako poslat domů? S neplaceným volnem?
A gynekoložka mi řekla ať mu to ještě ani neříkám, asi čeká že se to vyřeší samo, nebo co.

Mám novou doktorku, tak nevím jestli to je její normální chování, nebo je jen zaujatá proti mě. Neschopenku mi možná napíše až tak od 12týdne a to mi dá ještě vycházky.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji madellaine: To mě má jako poslat domů? S neplaceným volnem?

Nevim,ti jen říkám to,co vím ze zkušenosti s kamarádkou,prostě byla v práci 14hodin a zaměstnavatel jí dal jen malé úlevy.

Cituji madellaine: A gynekoložka mi řekla ať mu to ještě ani neříkám, asi čeká že se to vyřeší samo, nebo co.

Pěkný,tak snad máš svou hlavu a toto je děsná kravina,prostě bych mu to řekla a snažila se najít řešení.
Hold je to většinou tak,že pokud nemáš známé ve zdravotnictví,tak se s tebou bohužel moc nebaví a nemažou,je to strašný,

Víš co,zase těhotenství není nemoc a pokud by každý chtěl po doktorce neschopenku,že má těžkou práci tak to by asi nešlo,vůbec to nemyslím špatně vůči tobě.Tobě přeji kladné vyřízení,klidné těhotenství a krásné miminko

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zanet96
...ano,souhlasím s tebou...
moje mamka,taky když byla těhotná,tak pracovala v továrně na motory...v létě na hale 40 stupňů...smrad z barvy,laků....bylo jí špatně a taky jí to nenapsal...nevím,proč by měla být doktora zaujatá,je to úplně normální...

madellaine
Nikdo ti nemůže dokázat, že se ti nemotá hlava, neomdlíváš, atd. V takovém prostředí může být špatně i negravidnímu, natož tobě. Pokud trváš na tom, že to mimču škodí, zahrála bych kino, oni si to na triko nevezmou.
Nebo jdi prodtě marodit s něčím jiným

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

madellaine

nemyslím si, že by byl lékař nebo lékařka zaujatá - pokud nemáš zdravotní problémy tak řešení pracovního prostředí je na staně zaměstnavatele

prostě nevíš, jaké má nebo nemá stanvené limity od zdravotní pojišťovny (někde jsem četla, že si právě i vystavování nechopenek u lékařů hlídají)

a pak - těhotenství není nemoc a je spoustu žen, které právě ty nechopenky hodně zneužívají, což neříkám, že je tvůj případ - ale jak tu bylo psáno - bolí tě břicho, necítíš se dobře, točí se ti hlava, je ti na omdlení, máš závratě, zvracíš, . . . .

Zanet96 To, co píšeš, není až tak pravda. Ze zákona je povinnost u některých prací přeřadit těhotnou na jiné pracovní místo, kde ji nehrozí nebezpečí nebo pak může jít na nemocenskou. A práce s chemikáliemi mezi ně patří, tak samo, jako např. zdravotní sestra.

Těhotné ženy nesmějí jednak pracovat v rizikovém prostředí, např. kde je nad stanovené hodnoty zvýšen tlak vzduchu nebo je nižší koncentrace kyslíku, na pracovištích s určitým ionizujícím či elektromagnetickým zářením, v nadlimitním hluku, ve vyšších teplotách a v dalších rizikových provozech. Dále nesmějí pracovat s určitými látkami, tj. např. karcinogeny, s různými jmenovanými chemickými látkami a chemickými přípravky, při výrobě léčiv a veterinárních přípravků obsahujících hormony nebo antibiotika, při výrobě cytostatik, jejich přípravě k injekční aplikaci a ošetřování pacientů. Další okruh zakázaných prací je spojen s fyzickou zátěží kladenou na zaměstnankyni, jde o zvedání břemen, pracovní polohy, úkony spojené s tlakem na břicho, vnucené pracovní tempo atd. Tento výčet není pochopitelně zdaleka vyčerpávající

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

aurecon

jenže pokud jí přeřadit nemůže, tak by se to mohlo brát jako překážka ze strany zaměstnavatele, jí by náležela plná mzda, nebo by jí mohl poslat domů s tím, že je málo práce, omezuje se provoz a bude jí vyplácet 60% ( jenže logicky se tomu každý zaměstnavatel brání - náklady navíc)

otázka je, jaké o chemikálie se jedná a jestli jsou opravdu zdraví škodlivé

prskafka

Mě nenapadlo, že budu mít takový problém, protože od nás z práce chodí hned na neschopenku každá ženská. Kdybych to věděla, tak jdu za obvodní at mě nechá doma třeba s chřipkou.
Jen jsem se bála, že jsem už mimču ublížila. Příští týden jsem si vzala dovolenou a další týden to budu muset pořešit s tou doktorkou. Mám teď okolo sebe spoustu holek ve stejné situaci a všechny jsou doma s neomezenýma vycházkama, jen já mám furt problémy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené