arrow
Neprodává v Bazaru

Před vic jak měsicem jsem přestala po 7 letech brát antikoncepci , nakoupila 100 ks ovulačních testů a od té doby každý den testuji (beru to jako formu antikoncepce) přesně po 3 nedělích od vysazení antikoncepce mě bolelo v podbřišku a test ukázal že přijde ovulace...čekala jsem že následně dorazí i menstruace ale je to již 2 týdny, menstruace se nedostavila ..a navíc dnes test ukázal že opět dorazí ovulace... je možný že se zvedne hladina hormonu - ale ovulace nakonec neproběhne? Nebo je možný že ovulace proběhne ale nedostaví se přesto menstruace?

To není zrovna dobrá forma antikoncepce, pokud tedy i neměříš teplotu. To máš opravdu pozitivní ten ovu test? Spermie dokážou přežít i 3 dny.

Těhu test jsi si nedělala?

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Janice28:
Tak to určitě nemůže, vzhledem k tomu, že jestliže neni vajíčko oplodněno, tak musí někudy odejít z těla ven. Četla jsem, že můžou být i dvě ovulace v jednom cyklu, ale ty jsou většinou nějak hned po sobě.Takže radím udělat těhu test.

nebo to mohou být rozházené hormony po vysazení HA a menstruace se dostaví později... já měla první měsíc cyklus 40 dní.

Myslím, že je to typický průběh po vysazení HA. U mě to bylo stejné. Teď zkoušíme miminko, tak taky používám ovulační testy. Můj gyn. mi řekl, že otěhotnět může žena i bez menstruace a taky může být cyklus bez menstruace ovulační, a naopak cyklus s menstruací bezovulační. Že je časté, že žena nemá všechny cykly ovulační.. Proto mi doporučil testy. Díky nim jsem zjistila, že min. měsíc jsem měla ovulaci až 23 den! Asi je možné všechno..

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Leni86: nebo to mohou být rozházené hormony po vysazení HA a menstruace se dostaví později... já měla první měsíc cyklus 40 dní.

Já se přikláním taky k tomuto tvrzení. Otěhotnět hned první měsíc vysazení po sedmi letech braní HA mi přijde málo pravděpodobné.
Spíš si myslím, že jsou rozházené hormony. Každopádně těhotenský test taky doporučuju .

arrow
profile_image
nataly82
od 21. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ovulačný test je pozitívny len vtedy, ked testovacia čiarka je rovnako silná ako tá kontrolná.Takže ak si na teste videla dve čiarky, to ešte vobec neznamená že test bol pozitívny. Ja mám dve čiarky celý mesiac, avšak rovnako silné len 1 den.

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já slyšela, že ovulovat bez menstruace možné klidně je. A mnohdy to k otěhotnění stačí. Já vysadila hlavně ze zdravotních a psychických důvodů HA po roce a půl. Menstruace už skoro 3 měsíce nikde...jen někdy takové to pobolívání v podbříšku, jako by to mělo přijít, že by ovulace? Jo a to s těmi rozházenými hormony nemusí být pravdivé, ne vždy je to důvodem. Po 7 letech braní je to možná jinak, ale mně pro jistotu udělali hormonální testy a mám je v pořádku. Takže injekce na vyvolání se vyloučila (hormony už ne...!) a teď teda nevím. Asi čekat? Jinak mimino určitě teď neplánuji.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Karolkaa: Menstruace už skoro 3 měsíce nikde

Já brala přes šest let a MS jsem dostala hned za měsíc přesně, ale prý ji jednou můžeš dostat a pak opět nic, takže jsem zvědavá, co bude za další měsíc..
Někdo naběhne normálně, někomu se to rovná dlouho.

arrow
profile_image
Karolkaa
od 18. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jen nechápu co se rovná, když hormony jsou v normě? Prý to může být úbytek váhy, stres...

arrow
profile_image
Verka1
od 13. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mia_Sofia:

Cituji Mia_Sofia: Otěhotnět hned první měsíc vysazení po sedmi letech braní HA mi přijde málo pravděpodobné.

Moje sestřenice brala natikoncepci osm let a otěhotněla hned první měsíc. A to jí v 18 letech řekli, že má něco s vaječníky a s dělohou.

arrow
Neprodává v Bazaru

díky za postřehy... má zkušenost zatim s ovulačníma testama je že každý den jen jedna jasná čárka, druha ani náznakem... a 3 týdny po vysazeni antikoncepce najednou 2 čárky jak vyšitý.. logicky jsem očekávala menstruaci ale je to již více jak 2 neděle a nic.. a dnes znova 2 čárky .. no těhotenskej tet zkusim ale to snad neee

My plánujem mimčo a antikoncepci neberu půl roku a zatím nic. Měřím teplotu a zkouším ty ovulační testy ze slin a pořád nic. Doktorka chce za měsíc vidět výsledky těch teplot a pak mi dá zřejmě hormony, protože nemám asi ovulaci.

Reaguji na Janice28:
Já bych těm testům příliš nevěřila. I sami gynekologové tvrdí, že testy jsou jen orientační. Škoda peněz za ně!
Daleko spolehlivější je, měření bazální teploty a ovulační výtok.

Reaguji na True: A můžeš mi říct kdy je podle bazální teploty správná doba? Já to z toho nepoznám, když mám teplotu každý den úplně jinou.Žádnou extra vysokou nebo nízkou nemám. A výtok žádný taky nemám.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené