arrow
profile_image
salcinka
od 14. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojka, chtěla jsem se zeptat, jestli se po vyříznutí znamínka může chodit na sluníčko, protože za týden po tom bych chtěla jet k moři. Stačilo by, kdybych si to třeba přelepila náplastí, nebo to vyříznutí mám radši odložit?

salcinka
co si tak matně vzpomínám tak po vyříznut znamínka jsem musela být týden doma v klidu ale žádné další omezení jsem neměla, po týdnu jsem šla na vytáhnutí stehů a bylo. Ale po odstranění laesrem jsem se musela mazat krémem s faktorem 50 a tam se to myslím doporučuje na na podzim nebo v zimě.

salcinka
Na čerstvou jizvu Ti nesmí přijít slunce, jinak zpigmentuje a těžko se toho budeš zbavovat. Také se Ti může při zvýšené pohybové aktvitě "rozjet", což se prý rádo stává třeba na zádech, kde se kůže hodně napíná. Takže náplast určitě, a třeba i dvojitě, jednak jako prevenci před UV zářením, a druhak, aby Ti tu jizvu stahovala k sobě. Dávat si pozor, aby ses do toho nějak neuhodila, a moc sebou nemrskat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tento zákrok se většinou doporučuje dělat na podzim nebo v zimě.Sluníčko na to určitě nééé

arrow
profile_image
Lizbeth
od 9. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jo,jo souhlasím jsem taky čerstvě po vyříznutí znamínka a na suníčko opravdu ne!Nosím na tom obyčejnou náplást.A nebo mi bylo řečeno lékařem, že stačí krém s hodně vysokým faktorem...Ale u toho moře bych sázela spíš na tu náplast.

Určitě to odlož a nech to raději na podzim nebo zimu.Taky záleží jak velkou jizvu máš,já mám na zádech 2 7centimetrové a po zákroku jsem se týden nehohla skoro ani hýbat jaká to byla bolest,tak aby jsi nedopadla stejně.Další 3 měsíce potom mi doktor zakázal jakékoliv rychlé pohyby rukama,takže skoro všechno.Jinak na sluníčko čerstvá jizva určtiě přijít nemůže,asi až taky nějak za ty 3-4 měsíce a musí se hodně mazat co nejsilnějším UV.

na sluníčko se nesmí 1/2 s odstraněným znamínkem, ale pokud chceš přece jenom k moří odlož to na podzim, ta slaná voda taky nemusí dělat dobře na tu ránu. A hlavně tam budeš mít po týdnu strup, který zbytečně rozmočíš a můžeš ho omylem sloupnout. Jo a jak si ho nechávaš ostranit? Protože když se vyřezáva jsou i stehy, které se nechavají i 14 dní. Ale pokud to podstoupíš určitě schovat před sluníčkem. I když nezlob se podle mě je strašná blbost si ho nechávat dat pryč v době sluníčka a ještě týden před dovčou.

arrow
profile_image
chick
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já měla v plánu 2 menší znaménka a už někdy v polovině května, tak 1,5měsíce před plánovaným sluněním, jsem to zavrhla. Vím, že se dlouhou dobu na sluníčko nesmí a i když smí, tak to určitě není ku prospěchu, jak napsala Lulča, i slaná voda není to pravé ořechové. Takže jsem to zavrhla, přece jen to s těmi pihami ještě chvilku vydržím a půjdu po létě. Udělej to samé

mazat silným opal.krémem od Biodermy spf 50+ .....

Odlož to na podzim, nejenže se to místo nesmí dostat na sluníčko, ale nemělo by se ani nijak výrazně zpotit či namáčet, takže to opravdu nevím, jak bys u toho moře zařídila

arrow
profile_image
klarusiinka
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem si nechala před týdnem vyříznout znamínka a řekli mi že nemuzu chodit pul roku na slunko

arrow
profile_image
viky16
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si nechala odstranit znamínka a nemohla jsem na sluníčko,takže to raději odlož

arrow
profile_image
baruss
od 8. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj,tiez som nazoru,že znamienka najlepsie vyberať na jeseň... pokial to neni akutne,že sa Ti meni velkosť tvar, svrbi alebo tak... lebo s melanomom neni žiadna sranda Takže po vybratí určite slnko neodporúčam...

arrow
profile_image
Paja_pajinka
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Na slunicko bych jizvu rozhodně moc nevystavovala, ideální je místo překýt nějakou náplastí. Vím, že se to kolem ni opálí, ale sama jsem si řekla, že to přeci nic není a poté se mi jizva zbytečně zduřela. Kůže se mi okamžitě spálila a jizva je doteď (3 roky po odstranění) viditelná a zčervenalá. Doktor mi říkal, že je to opravdu z podráždění od sluníčka

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Taky jsem to chtěla nechat udělat takhle na léto,ale sam dermatolog mi řekl, že v létě se tyto procedury nedělají a že mám dojít bud na podzim, či zjara. Takže pokud má lékař mozek, tak ti tohle nikdy v létě neprovede právě kvůli slunci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené