arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, prosím o radu někoho, kdo má podobný problém nebo jestli je tu nějaký odborník....už si nevím rady. Asi 5 let beru lék Lamictal a podle jaterních testů mám trvale lehce zvýšený obsah bilých krvinek v krvi a bílkovinu v moči. Připadne mi, že od té doby, co lék beru, se mi rapidně zhoršila pleť - boláčky hlavně na tváři, hodně špatně a dlouho se hojí, zůstávají jizvičky. S doktory jsem to konzultovala, kožní říká, že je to Lamictalem a dál to neřeší a že mi teda nemůžou pomoct a nejeden neurolog říká zase, že to lékem určitě není a že mám být ráda, že mi pomáhá a jsem jinak bez problémů. Po těch testech mě akorát poslali k zubařovi, na gynekologii atd, aby vyloučili zánět v těle a ten teda vyloučili...Takže jsem to řešila doteď sama - antikoncepce, kvalitní lékárenská kosmetika, laser, kosmetička, zdravá strava atd - nic mi nepomohlo, snad ani dočasně. Přitom akné nemám jakoby pořád, ale v nepravidelných intervalech...třeba 10 dní mám relativně čistou pleť (ale jizvičky jsou vidět pořád), pak jeden bolák vedle druhého a pomalu se stydím jít ven. Nekouřím, nepiju....doktoři to neřeší a já si už opravdu nevím rady, strašně mi to ubírá na sebevědomí i když mě kousne komár, tak se to strašně dlouho hojí a zůstane mi tmavý flek...nevím, jestli to s tím může souviset, možná jo....Vím, že mi budete radit doktory,těch už jsem ale pár obešla a nikdo mi nepomohl.... spíš bych uvítala radu někoho,kdo má podobný problém nebo se v tomto směru líp vyzná....myslím, že už jsem vyzkoušela skoro všechno dostupné kromě teda curakné a podobných preparátů...

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Možná jsem ještě mohla doplnit, že ten lék je na epilepsii,takže vysazení nebo změna lékku není zrovna jednoduchá záležitost.....díky jeslti se někdo ozve a poradí

Asi před měsícem mi dělali taky testy a mi zjistili to samé,ale nenapadlo mě, že by to mohlo mít souvislost s akné.Tak to by mě taky zajímalo, jestli je to možné??

Léky teda zatím žádné neberu, zatím mi dělají další vyšetření, takže lékem to u mě určitě nebude

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mně to taky nenapadlo, ale dnes jsem se zapovídala s jedním důchodcem v autobuse a ten právě říkal, že měl nějaké léky na epilepisii a krevní testy mu ukázaly hodně bílých krvinek.... udělalay se mu všude boláky, tak že mu to dotoři vysadily a dali jiné a za dva měsíce měl klid....já ale nemám boláky všude, jen na tváři a doktoři jsou v klidu .....tak snad se někdo ozve a poradí nám

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Icemate: Léky teda zatím žádné neberu

já myslím, že to je jedno, jestli bereš léky nebo ne.....ale taky to máš zvýšené ...a jakou máš pleť teda ty, jestli se můžu zeptat?

no taky nic moc právěs akné bojuju asi rok a mívám taky ty boláky...teď jsem měla asi tak měsíc klid(až na jizvy) a tento týden mi zase vyskakujou...

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak to jsme na tom stejně...přitom mi připadne, že ani tak nemám pleť, kde bych ty boláčky čekala...je na dotek jemná, na tváři mastnou pleť teda určitě nemám a do toho ty boláčky, je to hrůza...

no tak to sme na tom vážně stejně...já rozhodně mastnou pleť taky nemám, spíš sušší ... a boláčky se mi dělají hlavně (mimo jiné) na tvářích

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak aby nám už někdo poradil že .....já mám čelo čelo čistě, jen malinkaté pupínky, které mi nevadí, kdyby to tak bylo všude, jsem šťastný člověk....pro mě je má pleť nevysvětlitelná záhada

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

brácha lamictal pojídá též, ale pleť (až na tečkovaný nos) má ok...ale možná že to dělá jen ženám....má jiné nežádnoucí účinky
a zkusila jsi (jste) něco na čištění ledvin? třeba jim ten lék nedělá dobře, špatná pleť je často problém ledvin. já mám ledviny blbý, a pleť taky i bez lamictalu. třeba nějakou čistící kůru v lékarně...?

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ještě mě napadlo...akné určitě nezpůsobuje ta bílkovina, ale to, co způsobuje tu bílkovinu...píšeš, žes byla po doktorech...a bylas na urologii?

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji imoen: ale možná že to dělá jen ženám....má jiné nežádnoucí účinky

v pohodě, můžeš mi tykat .....ono u těch léků je to hodně individuální, jednomu to nemusí dělat nic a druhému třeba toto, ale to právě nevím, jestli je možné, proto se ptám tady ....jednu dobu jsem hodně pila čaje a i yuccu jsem jedla, laktobacily....zkrátka hodně jsem toho zkusila...žádné výsledky, ten lék je dost silný, toak myslím, že stejně nějaká yucca nebo něco by neměla vliv....ale to mě předtím nenapadlo, že to může být lékama, takl jsem to zkusila jen tak a ty má jak dlouho potíže s pletí?

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji imoen: akné určitě nezpůsobuje ta bílkovina

jojo, to je mi jasné, ale nevěděla jsem, jak líp to vyjádřit, aby to bylo srozumitelné ....na urologii jsem nebyla

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sheili

nu, ale to, co píšeš, je spíš na čistění střev, nebo na podporu střev (laktobacily, juka)...já myslím, že máš spíš něco s ledvinama (ani to nemusí být lamictalem). já mám děsnou pleť odjakživa, mám to z jiných mých zdravotních problémů. protože bych nesměla asi nic jíst, krom zeleniny a semínek, tak jsem to vzdala, a radši mám blbou pleť a normální život

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené