arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj,
máte některá zkušenosti s tuhými šampony/mýdly na vlasy?
Děkuji za vaše názory a zkušenosti

arrow
profile_image
Lvicice
od 3. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj ja mam s mydlem je to des neskousej to vlasy tvrde slepene hnus

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám výbornou zkušenost s tuhými šampony od Lush, s několika druhy, jednak, což je nepodstatné, krásně voní, jednak je spotřeba malá a vlasy jsou po nich moc hezké.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem s mýdlem od Lushe neměla úplně dobrou zkušenost při delším používání, ale mám vlnité a krepaté vlasy, tak je to se mnou složitější. Pak jsem kupovala mýdlo pro blondýny z mýdlárny od dvou koček a s tím jsem byla spokojená moc.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lvicice: Někde jsem četla že třeba 14 dní trvá něž si vlasy na přírodní metodu mytí zvyknou...

Za zkoušku nic nedám... Už teď se snažím používat šampon bez parabenů, silikonů a barviv...

arrow
Neprodává v Bazaru

13

Já jsem měla z mýdlárny U tří lilií a to byla katastrofa Slepenej hnus no. Nedovedu si představit, že bych musela čekat dva tejdny než se mi to ustálí a vlasy si zvyknou. To bych v práci asi nevydržela Pak jsem měla Lush - na vypadávání a s ním jsem byla spokojená moc. Klidně bych do něj šla znova, ale to poštovný je šílený, nechápu proč ho mají tak vysoký.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PíBí: Já jsem s mýdlem od Lushe neměla úplně dobrou zkušenost při delším používání, ale mám vlnité a krepaté vlasy

Já mám podobný vlasy a mě zase tuhý šampony od Lush vyhovovaly, musí se to zkusit Jinak jsem zkoušela ayurvédský mýdlo na vlasy, ale to mi nevyhovovalo, dělalo na vlasech povlak.

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě tuhá mýdla nevyhovují. Přírodní šampony používám už několik let, ale mýdla mi nikdy dobře nedělala. Kdysi jsem začínala na Lush, ze začátku pár měsíců dobrý, pak se mi zničehonic objevily lupy, pokožka byla přesušená a hrozně svědila. Tak jsem se začala pídit a zjistila, že to s tou přírodou nebude tak horký, Lush používá sulfáty, který pokožku vysušují. Pak jsem ještě zkoušela nějaká mýdla, i z Fleru, ale vlasy vždy nepříjemně vrzaly, byly celé splihlé, mastné. Vydržela jsem vždy max. 2 týdny a pak letěly. Popř. jsou dobré jako vonítka do šatních skříní

arrow
profile_image
WampCherry
od 14. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To z Lush nejsou tuhé šampony ani mýdla, ale šampuky. Důvod, proč to většině lidí sedí je takový, že jsou složením dost chemické, a tak přechod na ně není vůbec dramatický nebo tam změnu ani nepoznáš.
Co se týče těch pravých tuhých mýdel, ten přechod je opravdu horší. Já jsem ještě pořád v té fázi. Ale už jsem trošku naději zaznamenala. U kořínků mám své přírodní vlasy - odrosty, a tam mám vlasy takové krásně natužené, lesklé a úžasné na dotek. Zbytek vlasů je barvený, zesvětlovaný. A tam jsou ty vlasy opravdu slepené, jak píšou tady holky. Ale kvůli tomu, jaké vidím vlasy u kořínků, chci vytrvat, protože vidím, že to bude stát za to. U těch kořínků mám nádherný lesk a objem, což je u mých jemných vlasů zázrak.
Ta fáze zvykání se dá vydržet. Není pravda, že to trvá dva týdny. Ono to může trvat klidně i dva měsíce. Já to dělám tak, že si prostě vlasy spletu do copu. Kořínky jsou fajn - pokud ne, dám si na ně suchý šampon a je po problému - a zbytek vlasů vypadá v copu dobře.
Pokud budeš chtít mít za každou cenu vlasy rozpuštěné, tak se hlavně nevracej k šamponům se silikony. Používej přírodní. Já to třeba dělám tak, že si umyju vlasy šamponem Alverde a u kořínků se namydlím tuhým šamponem. Nebo by taky ještě šlo si ty délky nemydlit...
Dalším faktorem, který ovlivňuje výsledek používání takových šamponů, je tvrdost vody. My bohužel máme tvrdou vodu. Chystám se, že si vodu napřed převařím a po vychladnutí si s ní umyju hlavu. Jenže minule mi na to nestačily ani 4 konvice, takže to nejspíš příště udělám tak, že si uvařím vodu v papiňáku. Ale cítila jsem rozdíl při mytí v normální a převařené vodě... Necítila jsem tu voskovitost.
Někomu taky vyhovují kyselé oplachy, ale mně to nepomáhá.
Celý můj příspěvek byl bohužel asi bezvýznamný, protože s tím teprve začínám a mám za sebou vymydlené dva vzorky + testuju teď nové mýdlo. Už jsou to asi dva týdny, ale změna se fakt nekonala. Chce to vydržet.
Objednávám z Fleru. Jsou tam i ty šampuky, kdybys náhodou chtěla. Bude to lepší, než z Lush po finanční stránce. Ale ty šampuky jsou celkem drahé. Stojí 200 - 300 Kč. A je to malé. Tuhé šampony - mýdla stojí něco nad 100 Kč a myslím, že i dlouho vydrží. Těch výrobců je několik. Já jsem jich taky několik kontaktovala a rozhodla jsem se tam objednat spíš kvůli té komunikaci, protože to o něčem vypovídá. Nemám všechno dokonale vyzkoušené, ale pokud můžu doporučit konkrétního prodejce, tak tohoto. Narazila jsem bohužel i na takové prodejce, u kterých bych si nic neobjednala už jen podle komunikace. Nemám ráda, když se někdo povyšuje no. Tady jsem mýdla nezkoušela, ale paní se mi snažila pomoct a poradit a vůbec mi nevnucovala své výrobky. Tady sice není moc velký výběr, ale vypadá to dobře a komunikace byla taky fajn.

arrow
profile_image
Chanelka1
od 30. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rezakoky: Ahoj, ano já používám na vlasy mýdlo Aleppo s 55% obsahem vavřínového oleje. Je to čistě přírodní mýdlo s vavřínovým a olivovým olejem ale používá se ne na vlasy, ale jen na pokožku hlavy. Mastí se mi rychle vlasy a dělají lupy a na to je to super

arrow
profile_image
WampCherry
od 14. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsem si umyla vlasy v převařené vodě a výsledek je perfektní! Objem, lesk a hebkost bez potřeby kondicionéru. Kdybych neměla nechutné odrosty , vyfotila bych výsledek, je fakt úžasný! Ty první "voskovité" pokusy, kdy se nedalo vyjít mezi lidi, stály za to. Nelituji.

arrow
profile_image
adriana.ze
od 12. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj já mám zkušenosti s tuhým šampónem od Lushe- červený šampuk s arganovým olejem a pecka, vlasy krásný, jemný a méně se mastí. Plus spotřeba nízká.

arrow
profile_image
maricka2
od 20. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za mě Lush fakt taky ne, je to jen chemie převlečená za přírodu! Já jsem s tuhými šampóny na vlasy měla taky problém, celkem asi tři týdny, ale za tu dobu si vlasy nádherně zvykly a teď už bych se k normálním šampónům nevrátila. Tuhé šampóny střídám, vyzkoušela jsem už hodně značek a jen vyloženě pár šamponů mi nesedlo. Nakupuji na Mydloteka.cz a mají v nabídce i šampuky - ale přírodní

arrow
Neprodává v Bazaru

13

Holky, věděly jste, že se musí u tuhých mýdel udělat kyselý oplach? Koupila jsem si Caltha mýdlo na vlasy a bez oplachu šílenej hnus, takže jsem si musela umýt vlasy Head and Shoulders. Teď jsem ho zkusila znovu, protože jsem právě četla to o tom oplachu a fakt mám vlasy v pohodě. Použila jsem jablečný ocet ve studené vodě. Uvidíme, jak to bude dál.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené