Ahoj holky,
dneska jsem dostala od jedné paní radu. Že prý když si musím mýt vlasy každý den kvůli tomu, že se mi mastí, tak si je mám aspoň jednou za měsíc umýt jarem na nádobí . Já teda na ni koukala jako puk, o čem to mele, protože si vlasy dávám do kupy minimálně 4 roky po tom, co jsem je oddělala každodenním žehlením, vrazila jsem do toho nemalé peníze a teď bych si je měla znovu dodělat jarem . Nehledě na to, že konečky mám ještě hoooodně suché.
Chci se jen zeptat tady vás, co si o tom myslíte, případně jestli to někdo někdy fakt zkusil a jak to dopadlo .

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No to určitě neee. Ať ti reklamy říkají jak chcou, že jar je citlivý na kůži, ale stejně.

Radši si přestaň mýt každý den vlasy, protože se ti pak víc mastí, a začni třeba používat suchý šampon.

To je hodně špatná rada, nejspíše ještě z dob komunismu . V telecím věku jsem něco podobného zkusila, no výsledek ani nemusím popisovat. Dnes je k dostání téměř neomezené množství šetrných přípravků, tak proč si vlasy huntovat jarem? Opravdu to není nic šetrného k pokožce hlavy a vlasy to vysuší tak, že budou vypadat jako chmel. Jinak malá rada na mastné vlasy - po spláchnutí šamponu si vlasy na závěr opláchni studenou vodou nebo si smíchej citronovou št'ávu s trochou vody, nanes na mokré umyté vlasy a spláchni. Vyzkoušeno

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Yolanee: Radši si přestaň mýt každý den vlasy

To bych taky doporučila. Čím častěji si vlasy budeš mýt tím rychleji se ti budou mastit. Já jsem to tak kdysi taky měla, dost se mi vlasy mastily tak, že jsem si je myla každý den nejpozději na druhý den jsem je myla. Později jsem to zkusila tak že si je umyju obden, až si na to vlasy "zvykly" tak jsem zase jeden den přidala. Teď si myju tak co 3 nebo 4 dny podle potřeby. Vlasy se mi už tolik nemastí takže jsem ráda. Ze začátku to sice byl trochu boj, ale určitě si kup suchý šampon, ten na takovou tu první pomoc stačí

Cituji Yolanee: Ať ti reklamy říkají jak chcou, že jar je citlivý na kůži, ale stejně.

Souhlasím. Může se ti po tom udělat ekzém na pokožce hlavy a kdovíco ještě.

arrow
profile_image
Marjánka
od 27. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jar vlasy sice důkladně odmastí ( opravdu důkladně), ale o to víc se budou mastit..Je to nesmysl...to mi připomíná jednoho mého zákazníka, který okoupal svého bílého královského pudla ve Vizíru, aby byl bělejší...a bylo po chlupech....

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Spíš by bylo vhodnější používat šampony bez agresivních pěnidel - nemusí být ani čistě přírodní, ale hlavně bez SL(E)S (odmastí a vysuší... a pokožka se tomu potom brání). Obsahují je i docela drahé přípravky, tedy včetně těch profesionálních. Osobně se mi takto vlasy vyloženě uzdravily a začaly rychleji růst (nikdy jsem si nemyslela, že ze mě bude dlouhovláska). Navíc ještě před rokem jsem si vlasy musela mýt každý den ráno, večer byly už mastné... postupně se mi tento interval prodloužil na tři dny (začala jsem před rokem a půl používat tuhé šampony - asi nejlepší věc, jakou jsem mohla pro vlasy udělat).

Nemyju každý den, ale obden, ale mně to tak vyhovuje je to taky tím, že mám na vlasech BK, tak jsou takové upláclejší a tím pádem je raději umyju, aby byly zase pěkné.
Vlasovou kosmetiku používám kvalitní - kadeřnickou

Já se tady ptám hlavně proto, jestli to fakt někdy někdo praktikoval a jak to dopadlo a koukám, že jedna už se našla v tom telecím věku jsem taky dělala s vlasama psí kusy, jar jsem ale vynechala

arrow
profile_image
pixiegirl
od 1. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No to je hodně blbý nápad. Myslím si, že dnes, v době nepřeberných možností chemické i přírodní vlasové kosmetiky, tohle už nemusí nikdo dělat. Já taky trpím na rychle se mastící vlasy, myju je obden, ale nikdy by mě nenapadlo si pomoct jarem.

Cituji Marjánka: to mi připomíná jednoho mého zákazníka, který okoupal svého bílého královského pudla ve Vizíru, aby byl bělejší...a bylo po chlupech...

Cituji pixiegirl: ale nikdy by mě nenapadlo si pomoct jarem.

mě právě taky ne proto jsem na ni koukala s takovým úžasem

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám známou,která si klidně jarem / no prostě něčím na nádobí / vlasy umyje a místo kondicionéru použije aviváž na prádlo vlasy má normální a kůže jí taky neslezla.Ona prostě nedramatizuje nic a když nemá doma šampon,tak to nehrotí.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Amber: Vlasovou kosmetiku používám kvalitní - kadeřnickou

Zrovna kadeřnická kosmetika neznamená nutně zajištěnou kvalitu - před dvěma týdny jsem byla na návštěvě u sestřenice a ta si stěžovala, jak se jí neskutečně mastí vlasy a přitom v délkách jsou přesušené... Nechápala, jak je to možné, když používá vlasovou kosmetiku z kadeřnictví a ne z drogerie, potom jsem se podívala na lahvičku šamponu na složení a koukala jsem teda na ten koktejl.

Tady je o tom také celá diskuze. Nebo si přečti tenhle článek. Já bych asi odvahu neměla .

arrow
profile_image
Ajuša
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já se hlásím do klubu těch, co to někdy zkusily . Před rokem jsem se snažila rychle vymýt přeliv, který se mi nelíbil a někde jsem si přečetla, že jar by tomu měl dopomoct . Udělala jsem to asi tak 3x a můžu říct, že jsem měla vlasy krásně lesklý, hebký a jemný. Každopádně bych si tím vlasy normálně neumývala.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Amber: No tak jar bych si na vlasy fakt nedala, ale zamyslela bych se nad tím mytím každý den.
Chápu, že se Ti mastí a proto si je myješ tak často, jenže to mi připadá jako začarovaný kruh.
Vlas si potřebuje vytvořit vlastní ochranu a to s tak častým mytím prostě nejde. Umyješ, vlas se nadbytečně mastí, aby "dohnal co mytím ztratil" a tak myješ znovu.
Zkusila bych interval mytí prodlužovat. Mírně by Ti v tom mohlo pomoct oplachnutí bylinkovými odvary místo samotného mytí, tak aby ses dostala alespoň na cca 5 dnů či lépe ještě déle.
Když to vydržíš, časem zjistíš, že se Ti vlasy méně mastí a celkově budou postupně lepší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené