arrow
profile_image
pepusa
od 28. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je tu několik příspěvků o Dricloru, ale ten řeší jen problém s pocením v podpaždí. Já se ale nadměrně potím po celém těle- kromě podpaždí nejvíc na zádech, na zadní straně stehen, v rozkroku a na hlavě (nejvíc pod vlasy). A taky v obličeji pod nosem a na tvářích. No prostě skoro všude, jak jsem psala
A to ani nemusí být léto, stačí mi přechod ze zimy do trochu teplejší místnosti (např. MHD nebo obchod) a už se potím jako prase. Nechávám si botoxem napíchat čelo na hranici vlasů, aby mi ten pot aspoň netekl do obličeje, ale to je jen lokální pomoc- na velké plochy nemám peníze.
Zdědila jsem to po tatínkovi. Nemáte některá nějakou radu, co s tím?
Jsem v létě úplně vyřízená, nevím co na sebe a nemám kvůli tomu ani známost, stydím se.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

pepusa
a už jdi s tím někde pochodila po lékařích? (jestli to třeba není hormonálního původu apod.?) já byla všude, a koukali na mě jak na blázna, ale aspoň jsem to zkusila, co kdyby.

mám klasickou hiperhydrozu (nohy, ruce, nad rtem, podpaží) a známost nemám taky, mám z toho prostě trauma, takže soucítím

Také bych potřebovala v tomhle pomoc.Potím se v podpaží-to řeším driclorem,i když účinky po delším užívání jsou už menší,ale aspoň něco.Ale víc mi vadí spocené chodidla,ruce ..ve velkém horku když mám na sobě batoh na zádech i trochu stopy na zádech,ve výstřihu a na čele..je to strašné,protože pocení je jediná věc,která mi komplikuje život..pořád se musím kontrolovat,utírat,přemalovávat a i když jsem v naprostém klidu,bez stresu tak se potím je čím dál více možností jak se toho pocení zbavit,ale pro mě jako studentku je to dost peněz a bojím se,že by i takový zákrok chtěl později nějakou negativní odměnu..

botoxové injekce odmítám,protože účinek je velmi krátký a za ty peníze..pak existuje iontoforéza, bederní sympatektomie,hrudní sympaktetomie u které může zas ale dojít k tzv.druhotnému pocení na zádech,stehnech atd..ty záda atd přežiju,ale potřebovala bych hlavně pomoct s nohama,protože díky pocení mám brzo zničené boty..

ale zkusila bych jak píše imoen zkusit i ty doktory,protože to může být i způsobenou štítnou žlázou..

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hafatko
všecky způsoby jsem chtěla napsat taky, jen jsem se prve chtěla poptat, jak na tom pepuse je

jinak už existuje i sympaktetomie pro nohy! dělá se nějak přes břišní stěnu. pátrej po tom. a hradí to pojišťovna (na rozdíl od botoxu, což osobně nechápu, pojišťovny hradí kdejaké kraviny, HA a tak, ale toto, co člověk přímo potřebuje k normálnímu životu, ne)

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a jo, vidíš, já jsem to nějak špatně přečetla, ty to tam máš napsané - bederní sympaktetomie je právě pro nohy...

imoen
a myslíš,že později by se nemohly po tom zákroku dostavit nějaké negativní účinky?bojím se,abych se nezačala potit zas někde jinde..a nevíš,zda to hradí i metal alliance?

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hafatko
chtělo by to se poradit s lékařem. to netuším. a nevím jak bederní, ale hrudní je určitě zcela plně hrazena pojišťovnou a navíc ji dělají skoro ve všech nemocnicích.
já na ni nechci právě kvůli obavám z druhotného pocení. když mám driclor, jsem v pohodě (až na ty boty, hlavně nemůžu v létě chodit skoro v ničem naboso) ale radši to nechávám tak - lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše

imoen

jenže když s tím přijdu k lékařce mám pocit jako bych za ní přišla třeba s kopřivkou a ona se mi vysmála,proč za ní chodím s takovovým problémem...kor ta naše..vždy mluví tónem a ve smyslu z tebe udělat úplného blbce a vždy když jí něco řeknu mě odpoví tónem ,že proč se tomu divím..tak pak s tím někam choď
tenkrát mi doporučila driclor a exc.deoforte..štítnou žlázu mám v pořádku..
na nohy užívám z lékárny co se dá..různé typy sprejů mi nepomáhají pouze osvěží a dodají vůni..teď mám pudr od batavanu a filtry od batavanu..ty filtry tu botu fakt provoní a jsou super..akorát,že mi ta vůně po čase vadí a ten pudr účinkuje tak na 40% zhruba...jakože nohy se mi potí míň,ale žádná sláva..
ale ty nohy mě fakt trápí nejvíc,protože v létě v botaskách je mi horko,tak nosím balerínky-jenže do nich na boso jdu jen v případě,že mám třeba kraťase a když mám na sobě silonky je to děs..potí se mi v nich noha 100 krát snad víc než když mám ponožky..hrůza ..a ty boty jsou díky tomu,že se ti potí noha a bota nestačí vyschnout zničené do pár týdnu a i když je opereš,umyješ tak stejnak za chvíli je to znova a znova..pořád dokola..a kdo má pořád kupovat nové boty jen kvůli tomu,že boty jsou v pořádku skoro jak nové až na to,že jsou propocené a tím pádem už nenositelné a já jsem na propocené věci strašně háklivá takže radši nosím 2trika za den než abych byla cítit potem jak moje spolužačky či spolužáci..to pak ani voňavka nepomůže..snad se ještě neco teda vymyslí,co nebude mít žádné negativní účinky a pomůže to na dlouhou dobu...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, nevím v jaké míře Vám to holky pomůže, ale vím, že na krabičce od dubové kúry(ze které se udělá ,,vývar" je napsané že pomáhá při pocení nohou... nevím jestli to funguje, používám ji z jiného zdravotního problému

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

werush
pomáhá to drobet...spíš pro normální lidi, co se chtějí ještě míň potit ale díky.

hafatko
nechoď k obvodní. sympak. operace dělají ve fakultních nemocnicích. jen netuším, na jaké oddělení se poptat, ale možná tu někdo napíše, nebo zkus na netu najít diskuzi, a jdi rovnou tam. z mého pohledu lékaři naprosto zlehčují opravdu velmi závažné problémy, ze mě si taky dělali legraci, dokonce kecy typu pocení je zdravé a tak. a přitom jsem se už chtěla i zamordovat, protože se s tím nedalo žít. tak na doktory dlab, a zkus to rovnou u zdroje. někde jsem četla, že druhotné pocení, i když se vyskytne, časem ve většině případů poleví. riziko ale stejně je
já na léto taky buď silonky (jinak čvachtám v botách), nebo sandálky se semiškem uvnitř! jsou skvělé, jen se málo vyrábějí. vlhká noha v nich ani neklouže, ani nežbluňká...doporučuji.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a ještě pro pepusi....

bohužel tě musím zklamat, ale pokud nemáš nadměrné pocení z důvodu něčeho, co lékaři znají (štítná žláza apod.), nic jiného, než tady zmíněné způsoby neexistuje. nebo jsem o nich ještě nikde nečetla. toto je výkvět všech možných způsobů.

imoen
a nevíš čím to pocení může být ještě způsobeno? krom štítné žlázy? existuje ještě něco,nevíš? protože některé choroby atd se neprojeví hned..mě doktorka kde jsem byla skrz žlázu řekla,že se mám ještě zastavit za ní tak za rok,protože se může ještě cokoliv změnit i když mi bylo před skoro 2měsícema 18..tak to bych ten semiš potřebovala třeba i do balerínek

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hafatko

http://zdravi.doktorka.cz/nadmern-poceni/ --- pokud tomu aspoň trochu věříš, takhle to vidí číňani jsem skeptik, ale něco na tom rozhodně je.

ještě můžeš mít třeba cukrovku, vleklou infekci...jinak nevím. většinou se ale na nic nepřijde, příčina naznámá.

arrow
profile_image
kockaaa
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Milá pepuso, tak já jsem n atom úplně stejně, hrozně mi to komplikuje život a jsem hned zpocená, tak se musim dokola malovat a jsem mokrá úplně všude zima nezima, teplo neteplo. Je to hrozný, ale není u vás někdo v rodině, kdo tím taky trpí? Moje babi je mokrá furt, táta taky, a já to musela asi po nich zdědit taky. Na žádným vyšetřením jsem nebyla, ale trochu se obávám, jestli to není způsobený třeba i nadváhou, moje je asi 20 kg, takže kdybychzhubla, tak by to bylo třeba o něco lepší. Ale jak říkám je to prokletí a nejlepší jsou ti, co se strašně diví, proč mě je jako teplo a ať zavřu okno, že je zima Je to megavopruz. Včera jsme jeli s přítelem na kole a já byla mokrá, on ani kapka, já si připadala hrozně, jak se na mě díval Aspoň že existuje ten driclor.

arrow
profile_image
pepusa
od 28. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kockaaa: není u vás někdo v rodině, kdo tím taky trpí

Jo, tatínek. Jinak jsem na tom úplně stejně jako ty, i s tou nadváhou. Kdysi jsem byla hubená, ale to už je tak dávno, že si ani nepamatuju jestli jsem se nějak víc potila.
Ještě zkusím pít šalvějový čaj.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené