arrow
profile_image
taparka
od 8. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na papapam:

Naprosto s Tebou souhlasím. Každý má nějakou cenu....Rozesílám a hlavně jsem rozhodila sítě po známých. Člověk musí jen chtít, za ty dva roky co tu sem odešlu odtud okolo 10lidí ( jsme malá firma do 20zaměstnanců) a všichni si polepšili a všichni odešli jen kvůli jednomu - šéfovi. Předchozí asistentka tu vydržela rok a když jsem se ji ptala proč odchází, tak také kvůli šéfovi a ta už byla ve fázi kdy kvůli němu brečela jak byl hnusnej.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji taparka: Když si může dát sobě a a ještě kolegům co mu lezou do... odměny kolem sta tisíc

Je to jeho firma a jeho věc komu co a kolik dá,tím bych moc neoperovala neb do toho tobě nic není.

Cituji taparka: Já nejsem typ "držet hubu a krok"

To je moc pěkné,tak dej výpověď a je to.

arrow
profile_image
cutworm mojeid
od 8. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Izzi:

z mé zkušenosti taky něčeho dosáhneš jen tím, že pohrozíš odchodem - to už ale samozřejmě musíš mít něco v záloze, a pak si tedy rozmyslet jestli ti za to stojí odejít nebo ti přidají tolik, aby jsi tam zůstala...

Praxi jsi nabrala, šikovná zřejmě jsi, když studuješ vysokou a do toho pracuješ. A na to, že můžeš být ráda za svůj plat, se vůbec neohlížej. Rozešli životopisy a uvidíš

I na to, že pracuješ v Praze, si nemyslím, že máš málo. Akorát. Pokud to bereš, že máš 22tis. čistého, tak to si teda upřímně myslím, že tě přeplácí.
U nás ve škole na kombinovaném studiu chodíme do školy 2x za 2 týdny (Pá+So), takže jestli to máš takhle taky, tak se ani nedivím, že ti nechce přidat, protože vlastně 1x za dva týdny nejsi vůbec v práci....

Cituji cutworm: z mé zkušenosti taky něčeho dosáhneš jen tím, že pohrozíš odchodem

Zase by sis ale měla uvědomit, že dnes jen málokdo je v práci nenahraditelnej. A pochybuju, že s touto pozicí, patříš zrovna do toho mála... Takže se ti taky může stát, že se ti šéf vysměje a slušně tě doprovodí...

Reaguji na Rebecca Dammavalam:
Asi jsi vůbec nečetla diskuzi, zakladatelka dělá Praze.
Ha, tak koukám, že jsi to už upravila

Cituji Rebecca Dammavalam: U nás ve škole na kombinovaném studiu chodíme do školy 2x za 2 týdny (Pá+So)

Já zas znám lidi, co chodí jen v sobotu.

arrow
profile_image
cutworm mojeid
od 8. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Rebecca Dammavalam:
předpokládám, že zakladatelka mluví o hrubém platu

Cituji Rebecca Dammavalam: Takže se ti taky může stát, že se ti šéf vysměje a slušně tě doprovodí...

ano může, proto jsem také psala, že pro tento případ je dobré mít v záloze nabídku na nové pracovní místo...zřejmě málokdo by v dnešní době byl takový střelec, aby vybalil tohle na šéfa, aniž by měl zajištěné místo jinde

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji taparka: Já vím, že je to těžké, jen jsem si řekla, že by mě zajímal na to pohled někoho nestranného

Težko říct, my jen z tvého popisu, který nemůže být nestranný ( což nemyslím zle, ale prostě je ta situce popsána jen tebou) - to objektivně rozebrat nemůžeme

Možná tvé chybičky nejsou tak malé, jak myslíš ( ale možná že ano)

Jinak mě ale docela zarazilo, že jsi nedostala ani korunu prémií - pokud jsou nadřízení ve firmě s podřízeným víceméně spokojeni a premie se rozdávají ( což dnes v rámci šetření už není tak u každé firmy zvykem) a přitom tobě nedali ani korunu..

Je asi celkem běžné, že člověk dostane méně než by čekal ( a než by chtěl , ale že jsi nedostala ani pár stovek, to by mě zarazilo .. To se mi v životě nestalo. A nad tím bych se zamyslela, jestli mě v té firmě vůbec chtějí..

Jinak tedy tvůj popis práce asistentky je úplně běžný, můžu ti říci, že holky dělají i více ( až na ty výplaty, to já tedy neznám, že by dělala asistentka), to že píšeš, že nejsi jen asistentka na dělání kafe a zvedání telefonů.. no snad si nemyslíš, že tohle ještě někde existuje ( no možná u nějaké reprezentativní miss

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Je to jeho firma a jeho věc komu co a kolik dá,tím bych moc neoperovala neb do toho tobě nic není

Tak nějak. Zaměstnance mám víc jak 10 let, plat zvyšuji pravidelně o 1.000,-Kč vždy od Nového roku (dokonce i letos, a to není situace zrovna růžová). Dej si pozor na pusu. Jestli v práci mudruješ před kolegy o tom, že šéfík odjel na luxusní dovču a Tobě ne a ne zvýšit plat, pamatuj, že vždy se najde "dobrá duše", která mu to "donese". A pokud, jak tady čtu, chcete všichni kapitalismus, tak ho mějte. Ale to taky znamená, že šéf pojede do Emirátů a vy na Mácháč. S tím se račte vyrovnat.
Uznávám, že jsi zřejmě šikovná - nějakou chybu udělá každý, drobnosti v práci neřeším a nevyčítám, nehledám záminky. Pokud nejsi spokojená, hledej si jinou práci. Jestli jsi dobrá, majitel Tě odejít nenechá a plat Ti zvýší. Taky jsem kdysi stejným způsobem získala lepší místo.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji taparka: Naprosto s Tebou souhlasím. Každý má nějakou cenu....Rozesílám a hlavně jsem rozhodila sítě po známých. Člověk musí jen chtít, za ty dva roky co tu sem odešlu odtud okolo 10lidí ( jsme malá firma do 20zaměstnanců) a všichni si polepšili a všichni odešli jen kvůli jednomu - šéfovi. Předchozí asistentka tu vydržela rok a když jsem se ji ptala proč odchází, tak také kvůli šéfovi a ta už byla ve fázi kdy kvůli němu brečela jak byl hnusnej.

No to je taky divný.

Tak existuje pár "borců", která mají naprostou mini firmu ( tedy 20 zaměstanců je fakt nic), a cití se jako ředitelé světa.

Otázka je jak moc potřebuješ peníze na živobytí, protože jako budoucí VŠ ( ale jestli umíš dobře alespoň dva jazyky) tak si určitě v Praze něco najdeš.

Chápu, že chceš mít asi i nějakou praxi, ale mini firma v tvém životopise asi nikoho zajímat nebude..

Spíš zvaž, zda ti to nestojí za to vydržet do vystudování VŠ ( máš příjem a ředitel ti studium umožňuje) a hledat si až pak něco... brala bych to zatím jjako brigádu

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvestra: Tak nějak. Zaměstnance mám víc jak 10 let, plat zvyšuji pravidelně o 1.000,-Kč vždy od Nového roku (dokonce i letos, a to není situace zrovna růžová)

To je o tebe hezké ale tohle je skoro v každé firmě, co znám, já jsem tu tisícovku dostávala také rok, co rok ( je ale fakt že mám na mysli Prahu, jinde je to asi o dost horší)

Ono zase - dobří zaměstanci dělají dobrou firmu - ty jim zvýšíš plat a oni ti neodejdou

Je sice pravda, že na každé slušné místo je vždy x zájemců, ale nikdo si nemůže namlouvat kolik je z těch x zájemců fakt kvalitních ( po všech stránkách) potencionálních nových zaměstanců..

Já to vidím tak, že musí být slečně jasné, že si majitel firmy může dát premií x tisíc a jí do toho nic není, nicméně pokud jí nedal ani kačku premií.. přece jen do práce chodíme kvůli penězům, že , tak si nějaké důsledky z toho pro sebe musí prostě vyvodit.. buď chce třeba hlavně v klidu dostudovat, tak tam prostě vydrží ( pokud jí třeba známí nedohodí něco jiného - což je spíše náhoda) a nebo si bude hledat něco jiného.. je ovšem otázka, jestli by "něco lepšího", neměla hledat až po škole.

arrow
profile_image
taparka
od 8. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na marketahr:
Já právě dost holek co jen vaří kafe a chodí na poštu znám a miss nejsou....dělají buď ve státní správě , ale mám i jednu v soukromém sektoru.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: pokud jí nedal ani kačku premií..

Jsem proti rovnostářství. Kdysi jsem byla v pozici, že jsem navrhovala odměny pro kolegy (ne podřízené), jejichž práci jsem kontrolovala. To bylo překvapení pro ředitele, když jsem navrhla rozdělení sumy podle odvedené práce 60-30-5-5 procent. A to jsem u těch pětiprocentních zavřela obě oči, jinak bych jim nenavrhla ani kačku. Ono je hezké lidi částkou povzbudit, ale ti, kteří makají a pak dostanou stejně jako flink, který nic moc neudělá, jsou stejně naštvaní, jako ti, kteří při rozdělování prémií nic nedostanou (nebo málo). A je pak může tohle rovnostářství odradit.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: Je sice pravda, že na každé slušné místo je vždy x zájemců, ale nikdo si nemůže namlouvat kolik je z těch x zájemců fakt kvalitních ( po všech stránkách) potencionálních nových zaměstanců..

Souhlas. Před 2 roky jsem sháněla zaměstnance, absolvovala jsem pohovor s 30 zájemci a stejně si nevybrala. Tak jsem to vzdala.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: do práce chodíme kvůli penězům

Ano, za to bere zaměstnanec výplatu, nikoli prémie. Připouštím, že jsou i firmy, kde nedostanou ani tu výplatu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené