arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na taparka:

Cituji taparka: Já právě dost holek co jen vaří kafe a chodí na poštu znám a miss nejsou....dělají buď ve státní správě , ale mám i jednu v soukromém sektoru

Tak já to takovou neznám ani jedinou, no samozřejmě neříkám, že nemohou existovat

Je fakt, že spíše znám holky, co pracují jako asistentky, ale ve velkých, nadnárodních firmách a mají dost odpovědné práce ( ale také slušný plat)

No tak ať ti kamarádi dohodí také nějaké takové "vaření kafe" a dostuduj u toho.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvestra: Jsem proti rovnostářství. Kdysi jsem byla v pozici, že jsem navrhovala odměny pro kolegy (ne podřízené), jejichž práci jsem kontrolovala. To bylo překvapení pro ředitele, když jsem navrhla rozdělení sumy podle odvedené práce 60-30-5-5 procent. A to jsem u těch pětiprocentních zavřela obě oči, jinak bych jim nenavrhla ani kačku. Ono je hezké lidi částkou povzbudit, ale ti, kteří makají a pak dostanou stejně jako flink, který nic moc neudělá, jsou stejně naštvaní, jako ti, kteří při rozdělování prémií nic nedostanou (nebo málo). A je pak může tohle rovnostářství odradit.

No samozřejmě.

A právě proto o tom mluvím. Přijde mi normální, že se rozdělují premie ( je -li tedy na ně) podle výkonu.

Někteří dostanou více, někteří méně a někteří ( s odřenýma ušima) jen pár stovek... Je fakt, že já nevím o tom, že by některý zaměstanec u firmy, u které jsem pracovala, nedostal ani kačku prémií.. takoví zaměstanci byli prostě tak hrozní, že byli na vyhazov ( a většinou do doby prémii byli stejně vyhozeni

Prostě, není obecně zvykem, když se prémie rozdávají, nedat jednomu zaměstanci ani kačku premii - i když je zaměstnankyně ( dle svých slov) hodnocena až na pár drobných chyb kladně..

Působí to dle mého divně a jak bych se spíše zamýšlela nad tím, zda se mnou vůbec ve firmě počítají..

Jinak ano, premie nejsou nárokové

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvestra: Souhlas. Před 2 roky jsem sháněla zaměstnance, absolvovala jsem pohovor s 30 zájemci a stejně si nevybrala. Tak jsem to vzdala.

No u jednoho takového výběru nového managera jedné zahraniční firmy jsem byla a je fakt, že to bylo až neuvěřitelné, někteří lidé mají opravdu hrozné sebevědomí.. no prostě strašný.

Celkem chápu, že každý zkouší svoje štěstí, ale co je moc, to je moc

Jeden člověk na mě působil, že není až duševně příčetný, fakt!

A upozorňuji, že to byli lidi, které předvybrala agentura, které to firma zadala - prostě exoti a to je ještě vybrali headhunteři, kteří si za to nechali zaplatit..

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: Prostě, není obecně zvykem, když se prémie rozdávají, nedat jednomu zaměstanci ani kačku premii

Kdysi jsem dělala v státní správě. Šéf odboru rozdělil prémie, 3 lidem nedal nic. Pak rozděloval zbylé peníze vrchní ředitel a nebylo možno mu navrhnou již odměněné - to odmítl. Takže ti zbylí 3 byli navrženi, a protože vrchní ředitel přiděloval vyšší částky, tak ti flákači dostali víc, než ten nejlepší od šéfa odboru. Jsou to anomálie. Jinak máš pravdu v tom, že když by prémie dostali ostatní a já ne, zamyslela bych se nad tím, jestli se mnou firma počítá (asi bych se na to i zeptala). Tazatelka studuje, takže by měla zvážit, jestli jí případný nový zaměstnavatel vytvoří podmínky pro studium. To taky není zanedbatelné.

arrow
profile_image
helusiky
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

sama pracuji jako asistentka ředitele v jedné nadnárodní společnosti. Není to moje první asistentská pozice ale rozhodne je to neco naprosto jiného než práce v české firmě. Tempo, náplň, nutnost dodržovat jakékoliv nařízení a směrnice a žádný přešlap se neomlouvá
Ale musím uznat, že jsem se zde naučila jednu hlavní věc, která ti možná pomůže. Pokud jsi asistentkou ředitele, tak je nejdůležitější vztah mezi tebou a tvým nadřízeným - tedy ředitelem. Pokud ten neklape a ty máš na svého šéfa ten názor který máš, bude lepší si najít jinou pozici. Nebo respektive jiného šéfa. Pokud máš být plnohodnotnou asistentkou, musí se tvůj šéf na tebe umět 100procentně spolehnout, ale i tak ty na něj. P"okud se cokoliv stane tak by tvůj šéf měl stát za tebou a naopak ty za ním. NIKDY z pusy nevypustit jaký je on *****, vůl atd.
Se mnou do firmy nastupovaly zároveň tři další osoby, jsem jediná komu po zkušební době byl plat navýšen na maximalní přislíbenou hodnotu, včetně po 6 měsících u firmy již první prémie atd.
Tím se nechci chlubit, ale možná si prostě jako lidé nesedíte a nemáte ze sebe vzájemně dobrý pocit, pak to nikdy nebude na tvé pozici fungovat tak jak by mělo.
U nás již to je ve formě stylu MASH a tak by to mělo být. Máš svému šéfovy ulehčovat jeho práci, odbourávat stress, tím že velkou část úkolů řešíš za něj a pokud to on pocítí, tak tě určitě ohodnotí.
Takže mojí radou je ...jít dál.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvestra: Kdysi jsem dělala v státní správě. Šéf odboru rozdělil prémie, 3 lidem nedal nic. Pak rozděloval zbylé peníze vrchní ředitel a nebylo možno mu navrhnou již odměněné - to odmítl. Takže ti zbylí 3 byli navrženi, a protože vrchní ředitel přiděloval vyšší částky, tak ti flákači dostali víc, než ten nejlepší od šéfa odboru.

No jo, tohle já prostě z praxe vůbec neznám, v životě jsem nedělala ve státní správě a ani tam nemám známé.. tohle je hrozné

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Prosím vás, vaše rady, jak může být ráda, že má tolik, co má - ne každý studoval pro to, aby měl plat 15 000. A to, že vy jste za takový plat rády, přece neznamená, že zakladatelka nemá šanci získat vyšší. Můžu vám říct, že plat 22 000 je pro mě nepřijatelný a myslete si o tom co chcete - nepracovala jsem jak ***** a nestudovala pro to, abych se pak spokojila s takovým platem. A rozhodně to není plat, za který bych zůstávala v práci s *****ním šéfem. Jiní lidé to mají jinak - např. učitelku uspokojuje ta vnitřní hodnota práce, tak prosím, ať ji dělá. Zakladatelka nechť si rozešle životopisy, protože podle popisu práce se rozhodně nejedná o nic "bezstresového". A až bude mít lepší nabídku, ať prostě odejde. A všechny, které berete 15 000, se tu třeba postavte na hlavu.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji marketahr: předvybrala agentura, které to firma zadala

No ony ty personální agentury v dnešní době posílají úplně všechno, co jim tam přijde a částečně splňuje požadavky. Je pravda, že na každé místo jsou desítky zájemců, ale je také pravda, že ti zájemci jsou prostě nekvalitní. Každý člověk by však měl myslet na zadní vrátka a měl by mít našetřenou dostatečnou sumu, aby mohl práci v klidu hledat v případě, že o ni přijde. Chápu, že u rodin s 2 dětmi je to těžké, ale mladí lidé bez závazků by se tak pojistit měli.

arrow
profile_image
chanelinlove
od 22. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Maui: Prosím vás, vaše rady, jak může být ráda, že má tolik, co má - ne každý studoval pro to, aby měl plat 15 000. A to, že vy jste za takový plat rády, přece neznamená, že zakladatelka nemá šanci získat vyšší. Můžu vám říct, že plat 22 000 je pro mě nepřijatelný a myslete si o tom co chcete - nepracovala jsem jak *****

Naprosto souhlasím. Proč se podceňovat?! Když se některé spokojí s málem, jejich problém. Následné stěžování si na finance ovšem není na místě

arrow
profile_image
taparka
od 8. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Maui:
Díky

arrow
profile_image
taparka
od 8. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na helusiky:
Ahoj,ono je to těžké popisovat, ale můj šéf je silně cholerický, je mu 35let, vede si svoji vlastní firmu která dobře klape, do toho je vidět i mězi "známými" osobnostmi a má hooodně vysoké seběvědomí. Když jsem nastupovala, nechápala jsem, proč předchozí asistentka na něj má pifku, když mi vyprávěla, jak se z něj po nocích doma klepala z nervů, j ak na ní ječí, nechápala jsem. Myslím si, že lidsky se mnou nemá problém, ví že je na mě spolech, stačí mi říct a já udělám - bez keců. Dokonce mi kolikrát řekl, že mě má rád Což mi teda přišlo směšné, ale budiž. Sem tam mě zval i na soukromé akce. Vše se zlomilo u mě, tím, že už mi došly nervy, když člověk vidí,jak ostatní šéfové si své asistentky předcházejí - přeci jen asistentka ví všechno, do všeho vidí a je to pravá ruka nadřízeného. On tohle nemá, on má asistentky a možná i celkově ženy a za tupky. Máte pravdu, je na čase se rozhlídnout jinde. STudovat vysokou jsem začala právě z toho důvodu, abyfh někde nedělala za 15tis, ano, bude to znít asi že jsou pro mě prioritní peníze, ale pro koho dnes nejsou. Takže moc Vám děkuji za názory, pomohlo mi to , moc! Hezké úterý!

Cituji marketahr: Silvestra: Tak nějak. Zaměstnance mám víc jak 10 let, plat zvyšuji pravidelně o 1.000,-Kč vždy od Nového roku (dokonce i letos, a to není situace zrovna růžová)

marketahr: To je o tebe hezké ale tohle je skoro v každé firmě, co znám

Ano? A kde? Okamžitě si píšu životopis...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené