arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
byla jsem na testy HIV + STD + žloutenky (no prostě deluxe kit) a jsem v "čekacím" období. A přestože jsem na tohle měla vždy jasný názor si teď nejsem jistá. Když si najdu partnera který mi taktéž předloží testy s výsledkem HIV negativní ale dejme tomu měsíc před testy měl styk s HIV pozitivní, může HIV přenést na mne když on sám neměl protilátky na HIV? Doufám že to má hlavu a patu. Taktéž by mne zajímalo zda li se dá takovéto kompletní vyšetření udělat za vyšší poplatek s výsledky do 24hodin. Našla jsem to tak s HIV ale ne komplet STD.

arrow
profile_image
Lucianka91
od 24. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, HIV se dá zjistit po 3 měsících po nakažení co vím. Pokud tě může nakazit po měsíci netuším. A v Domě světla v Praze na Karlíně mají snad tester, kterým se to dá zjistit z kapky krve okamžitě (samozřejmě po prodělání té inkubační doby - 3? měsíce po pravděpodobném nakažení). Ale nevím jestli to mají i někde jinde

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jj, je tam nějaké imunologické okno, tedy prodleva mezi nakažením se, infekčností (možností přenést infekci dál) a tvorbou protilátek. U každé nemoci je, jen různě dlouhé, někdy hodiny, jindy měsíce, záleží na mnoha faktorech. U HIV je to myslím 1-3 měsíce, kdy se dá s jistotou prokázat pozitivita, ale třeba antigen p24 lze prokázat po 2-3 týdnech.
Myslím, že výsledek do 24 hodin ti neudělají, mnohdy jsou kity na stanovování protilátek velmi drahé, a tak čekají, než pokryjí jeho využití, je např. pro 30 osob, takže čekají, až jich najdou alespoň půlku toho množství. Ve velkých laboratořích je to snadné, v menších to může trvat dlouho. Možná se platu, nic netvrdím s nějakou jistotou, možná se najde nějaká laborka, která by to dala i za 24 hodiny.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Hanka Doll: Když si najdu partnera který mi taktéž předloží testy s výsledkem HIV negativní ale dejme tomu měsíc před testy měl styk s HIV pozitivní, může HIV přenést na mne když on sám neměl protilátky na HIV?

ano, může

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Hanka Doll: kompletní vyšetření udělat za vyšší poplatek s výsledky do 24hodin. Našla jsem to tak s HIV ale ne komplet STD.

nedá, některé STD procházejí kultivačním procesem

nakažení je možné, aby byly testy 100% musí se provést testování 3x a dotyčný by měl mít alespon 3 měsíce chráněný pohlavní styk resp. pokud by se nakazil HIV den před třetím testováním, tak by mu výsledek vyšel negativní, ale přitom by byl HIV+. Doufám, že si to z toho pochopila , měli jsme o tom snad 5hod přednášku, takže jen říkam, co jsem slyšela ... ale ono i 1x to stačí, ale jak řikam, ten dotyčný nesmí mít min 3 měsíce nechráněný sex.

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky super, to že se čeká při testech HIV s elisou trvá 3 měsíce a vím že ten kdo se nakazí týden předtím je oficiálně ještě bez HIV pozitivity (na to jsem se neptala to vím je to fakt).

Reaguji na Jully:
Děkuji za upřesnění s tou kultivací, konečně rozumím proč některé nemoci nemohou zjistit do pár hodin. Ale zároveň jsi mne i hodně znepokojila, je šílené že člověk NIKDY nemá jistotu že partner je "bezpečný".

Víte někdo jestli se v Praze testuje i čtvrtou generací na ten antigen p24. Někdo mi říkal že zjištění HIV+ je možné mnohdy dřív než po 6ti týdnech. Je tomu opravdu tak?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené