1. . .3456789. . .2122

Liz:

já nejvíc nakupuji na ebay.co.uk, takže tam problém v aj není. Navíc odpadá riziko cla, dph a je to tu vždy dost rychle. Ale pravda je, že ebay uk je trochu dražší než ebay.com. Ale to mi nevadí, klidně připlatím, když bude vše ostatní ok.

arrow
profile_image
xaranka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nikousek
Makeupy,které jsem objednávala se stále vyrábí,tak si myslím,že to není snad hloupost z mé strany. Jinak jsem objednávala oční krém od Lancome a byl krásně zabalený a v pořádku,takže je to svým způsobem trochu risk z Jahody objednávat.

arrow
Neprodává v Bazaru

dnes mi dorazil balíček z Jahody - a až na celní výměr a délku čekání - spokojenost.

Znáte z e-bay někdo prodejkyni Olivesangel? Máte s ní někdo zkušenost?

xaranka:

ale já netvrdila, že zkažené je jen a jen to, co se už nevyrábí ( ale hlavně to). I u nás v obchodě se může stát, že narazíš na zkažený výrobek. Tady ho můžeš jít vrátit, když budeš mít štěstí, a pokud vím, když napíšeš na Jahodu, že je výrobek prošlý, okamžitě ti posílají náhradu. Na ebay ti většinou prodejce nevrátí nic, sice mu můžeš napařit negativní feedback, ale to je tak celé. Informovat ebay service, paypal, ale náhrady se dočkat nemusíš. Risk je to vždy, vše, co si dopředu neprohlédneš, je riskantní, ať je to z ebay či Jahody. Pak nezbývá než si připlatit a jít do obchodu. Vždy je možnost volby. Záleží jen na nás.

Já si ale stále myslím, že většina věcí z ebay i Jahody je ok.

Liz
Jahoda vždycky clí
Jahoda přeci neclí, clí celníci myslím, že záleží na tom, jak se vyspinkají. Někdy pustí balíček, na kterém je vysoká cena, někdy nepustí ani ten, co je na něm cena do 22 Eur, nebo kolik to má vlastně být. Clo se samozřejmě na kosmetiku nevztahuje nikdy, ať je tam gift, nebo ne, jen DPH.

arrow
profile_image
xaranka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nikousek
Ale jak poznáš,že je to dle expirace již prošlé? Já se totiž v těch jejich číslech nevyznám

xaranka:

to jsme na tom stejně, já se taky v těch číslech někdy nevyznám. Poznám to jen u věcí, které se již nějaký rok nevyrábějí, ty jsou logicky prošlé, nebo u věcí, které používám, ty samozřejmě nemusí být prošlé, mohou být "jen" zkažené třeba špatným skladováním. Ale ty jejich kody jsou strašné, myslím, že to často nedokáží poznat ani prodavačky v obchodě, i když na to prý mají speciální rozkodovač.

Liz
tohle není pravda, když s s ním otevřeš "disputaci" musí vysvětlit, co (ne)udělal pod dohledem eBay/PayPal
ale jak dokážeš, že to je prošlé? Můžeš akorát nějak dokázat, že se přípravek už nevyrábí, to je celé. To, že ti přišlo něco zkaženého, dokážeš špatně. Na jahodu to stačí jen napsat a ta se opět neptá a posílá náhradu. Bez disputace, měsíčního protahování, vracení balíků apod.

Liz
kdežto Česká pošta clí dle nálady, počasí a momentálního stavu mysli v pořadí, kdy jim z té hromady nevyřízených balíků nějaký spadne na hlavu.
naprostý souhlas.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, mam dotaz, budu poprvé nakupovat na ebay. Zřídila jsem si paypal, verifikovala kartu a teď chci přihodit do aukce, chci se zaptat, jak to pak funguje, když jí vyhraju? Je to jako na aukru, že mě ten prodejce kontaktuje osobně nebo mi něco automaticky vyplivne ebay? Prosím poraďte...

arrow
profile_image
Ninda
od 11. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dolar je za 15Kč,hurá na jahody a na ebay!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Liz
tak, že budu druhá nebo pátá, kdo si stěžuje na konkrétního prodejce z jakéhokoli důvodu
myslela jsem, jak to dokážeš při disputaci s paypalem a ebay? Tam je to jen slovo proti slovo. Ty napíšeš, že je to prošlé, on napíše, že není. Hotovo, ani jeden to nemáte jak dokázat. Navíc v případě, že budeš první, kdo si na něj z tohoto důvodu stěžuje, to bude ještě těžší, co se průkaznosti týče. A ne všichni nespokojení zákaznící hned otevírají dispute. Jiné je to u průkaznosti faků u kabelek, hodinek či u nedoručení zásilky. Tam je to jasné.

Karolyn
jak to pak funguje, když jí vyhraju
když vyhraješ a dojde ti mail, že jsi vyhrála, otevřeš si My Ebay a najedeš o výhry na Pay now a pak už jen klikáš a zadáš heslo. Potvrdíš Confirm payment a je to. Zaplaceno.

Ninda
To je super!! Já jsem včera koupila na Jahodě od Lancome super bronzer pudr jen za 350kč! Je v TOP20 s 50%-ní slevou, holky tak jestli někdo potřebujete bronzer,tak zasílám tipa

Holky, jak dlouho trvá než přijde ten potvrzovací kód z paypal na adresu? Oni to posílají z USA? Je to už týden co jsem se zaregistrovala a pořád čekám, bez toho nemůžu nakupovat.
A jak dlouho trvá než balíček z USA dorazí do ČR? Objednala jsem si kosmetiku, (ne přes ebay), nejspíš to 1.7. odeslali, poslali mi i adresu, kde můžu balíček sledovat (United States postal services), ale nefunguje to. To by mi ani tak nevadilo, i když bylo by fajn vědět, kde teď právě je, ale je možné, že to funguje jenom po státech a ten email posílají automaticky všem? Hlavně ať to darazí, ale nejspíš to bude trvat tak 14 dní, že?

Liz
Des mně přišel z eBay UK krémík označený A87, je prošlý
já těm kodům prostě vůbec nerozumím, nechápu, co je za problém na výrobek jasně napsat měsíc a rok výroby či spotřeby. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené