arrow
profile_image
elllla
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Fabi: Ak by Ti balíček prišiel do konca roka čo by mal ( obvykle to z jahody ide do 2týždňov, ale vianočné obdobie je nevyspytateľné) tak ak bude hodnota objednávky nad 150EUR budeš platiť dph aj clo. Ak by Ti balíček prišiel v Novom roku, tak dph budeš platiť už od hodnoty objednávky 22eur, hodnota pre vyrúbenie cla zostáva rovnaká 150eur. Colníci už zásielky z jahody poznajú rovnako ako aj z victorias, preto ich vo väčšine prípadov aj zastavujú. V prípade parfémov sú zase iné pravidlá, tam je podstatný objem nie hodnota tovaru. Odtiene sú rovnaké, číslovanie odtieňov udávajú výrobcovia, preto musia zodpovedať.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji elllla: Áno je to pravda, vzťahovať sa to bude na všetky zásielky z tretích krajín

A oni už to schválili ? Já myslela, že návrh prošel zatím jen 1. čtením (a při rychlosti, s jakou naši zákonodárci pracují....by to bylo za dlouho)

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Áá, tak už jsem to našla.
"Navrhovaná úprava, která se týká snížení limitu u dovozu zboží nepatrné hodnoty z částky 150 EUR na 22 EUR, vychází ze Směrnice rady 2009/132/ES ze dne 19. října 2009 o osvobození některých druhů zboží od daně z přidané hodnoty při konečném dovozu, Hlavy IV, Článku 23, ve kterém je uvedeno: „Od daně je osvobozen dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 10 EUR. Členské státy mohou osvobodit od daně dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota přesahuje 10 EUR, ale nepřesahuje 22 EUR.“ Uvedenou Směrnici jsou členské státy povinny implementovat do zákona o DPH s účinností od 1.1 2011"

Volala jsem na Celní správu a bylo mi řečeno, že snížená hranice (ze 150 eur na 22 eur) by mohla nejdříve platit od 01.03.2011 za předpokladu, že to schválí poslanci. Takže máme ještě 2 měsíce na objednání všeho, co jsme chtěli např. z USA

arrow
profile_image
Icebell
od 23. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

článek o tomto tématu tady

arrow
profile_image
Lacarino
od 6. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moje zkušenost z předchozích dní ... volala jsem na celnici a pokud je zboží pro soukromý účel a je do hodnoty 203 amerických dolarů, tak je bez cla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené