arrow
profile_image
aja007
od 2. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi před týdnem se u nás objevilo asi půlroční kotě(kocourek). Děti si s ním začli hrát a už u nás zůstalo. Rozhodli jsme se, že si ho necháme, teda jen na zahradě. Chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné s ním chodit k veterináři nebo ho nechat.Přijde mi to celkem zbytečné, když lítá všude možně, ale zas na druhou stranu abysme od něj nechytili něco my. Co myslíte?

Určitě s ním zajděte na veterinu.

Já chodim s kočkou každoročně na nějaký očkování, stojí to 300 a je to nějakej mix proti kočičím nemocem.

arrow
profile_image
pirko mojeid
od 29. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rozhodně na veterinu, aby ho prohlédli, nevíte jak na tom zdravotně. Já bych se i podívala na portály nebo pozeptala po okolí, jestli se někomu neztratilo.

arrow
profile_image
XYZ
od 22. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě na veterinu. : ) Necháváme kocoura očkovat proti různým nemocem.

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

už jen kvůli tomu, že máte děti, bych ho na veterinu vzala

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jééé taky máme takovýho přistěhovalce, ale tomu našemu byly sotva 2m. Předtím k nám taky zavítala kočička asi půlroční a byla u nás taky asi týden a pak se vypařila. Ještě s tím veterinářem počkejte tak 14dní a uvidíte jestli u vás zůstane, protože přeci jen půlroční číča by mohla mít zaječí úmysly spíš než 2měsíční. Očkovat ho určitě dejte, my našeho máme taky jen venku a právě proto, že všude lítá, tak může cokoliv chytit. Naopak kdybyste ho měli jen doma bez přístupu ven, tak očkování by bylo zbytečný, páč nic nechytne. Teda aspoň takhle to měli sousedi a tak jim to vet. vysvětlil....

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jo a hned se domluvte na kastraci. Je to mnohem lepší. Nebude vám značkovat zahradu, to pak hrozně smrdí. A právě je to nejlepší ještě přid tím, než vůbec začne. Protože jakmile začne, tak pak už to moc nepomůže. Kastrace našeho nás vyšla na 900,-

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na veterinu bych teda šla daji mu očkování a nechala bych ho vykastrovat.

Určitě na veterinu, prohlídnout ho jestli nemá svrab, naočkovat, odčervit. Kočky jsou hrozně náchylné na nemoce, zvlášť ty pouliční. My jsme měli jedno takové kotě pořád se z něčeho léčil :-/

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji hambala: už jen kvůli tomu, že máte děti, bych ho na veterinu vzala

přesně tak

Cituji elle11: nechala bych ho vykastrovat.

no to zas nevím, jestli ho nechtějí mít jako vyloženě domácí zvíře a nechají mu volnost, tak mi to přijde jako zbytečné mučení

Cituji Jully: přijde jako zbytečné mučení

to si nemyslím, kocour se nebude tolik toulat, nebude chodit zraněný po rvačkách a nebude značkovat. Značkování i venku pěkně smrdí, zvlášť když si vybere takovou věc jako podsedák na židli...

Vykastrovat určitě nechat, mučení je spíše pro pouliční novorezená koťata co si udělá s nějakou kočičkou, už je jich tak dost a nemají to lehký. Na veterinu určitě vzít, očkovat proti nemocem, vzteklina atd a pravidelně odčervovat ať dětičky nic nechytí.

Taky jsem našla minulý rok koťátko na ulici hned jsem s ním běžela na veterinu, naočkovat a odčervit. Vykastrovat bych ho také nechala, ať nedělá někde koťátka, která se potom trápí na ulici..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jully: no to zas nevím, jestli ho nechtějí mít jako vyloženě domácí zvíře a nechají mu volnost, tak mi to přijde jako zbytečné mučení

Zase jeden co si myslí, že je lepší nechat všechno na přírodě že ? a potom kotata utrácet.
Jinak jully, nic vám neříká fakt, že 90 % přejetých koček na silnicích jsou nekastrovaní kocouři

Za mě doporučuji co nejdříve vzít na veterinu. Odčervit, odblešit, odsvrabit - tzn. aplikace Strongholdu. Odčervovat potom byste měli tak každé 3 měsíce. Tableta stojí asi 30 kč.
Dost často bývá kotě i nachlazené. Neprojeví se to hned, ale klidně i po pár dnech nebo týdnech u vás. Ještě nikdy jsme neměli kotě, které by nemuselo na ATB.
Pokud by bylo nachlazené, dejte mu aplikovat Convenii - ta účinkuje 14 dní a nemusíte s ním každý den jezdit na injekci.

Kastrovaný kocourek se vám bude držet u domu, nebude se rvát s ostatními, nebude utíkat když budou kočky mrouskat, eliminujete riziko přejetí autem, bude větší mazel.

často na kastraci přispívá obec, zeptejte se. Zlín např. na kastraci kočky přispívá 350 Kč, kocoura 250 kč.

držím palce,

jo a dejte mu nějakou boudičku na zahradu, at se má kam schovat. Dovnitř seno, ne staré hadry - ty plesniví. A kvalitní granule - ty jsou pro venkovní kočky důležité. Nebojte se, kocourek bude vděčný.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené