arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky nechápu, proč si spousta lidí myslí, že kastrace je týrání.

Cituji eva60: Zase jeden co si myslí, že je lepší nechat všechno na přírodě že ? a potom kotata utrácet.
Jinak jully, nic vám neříká fakt, že 90 % přejetých koček na silnicích jsou nekastrovaní kocouři

Naprosto souhlasím, co je jeden u kocourů jednoduchý odborný zákrok proti tomu, kolik jeden nekastrovaný kocour je schopný vyprodukovat nechtěných koťat. S kterými se udělá co? Z 90% utratí O rizicích ani nemluvě - nekastrovaný kocour je venku v mnohem větším nebezpečí, než kocour kastrovaný.

Reaguji na veronika8816: Reaguji na Helena: Reaguji na rabbitgirl: - souhlas

arrow
profile_image
AlenkaH
od 12. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

prosím mohl byste mi někdo poradit. Našla jsem koťátko zavázané v krabici. Je to černá kočička, asi tak 3měsíce myslím. Je velice miloučká, přítulná, chodí za mnou jako pejsek, pořád přede. Vzala jsem si ji k sobě, že ji najdu nový domov. Zvířátka mít v podnájmu nemůžu, ani nebývám kvůli práci doma. Nechci ji ale odvést do Měcholup do útulku. Ale po týdnu se mi nedaří nikoho najít, kdo by kočičku chtěl. Nevíte tady někdo o někom?

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě, naočkovat, odčervovat, odblešovat a kastrovat - takový veterinární základ, který opravdu prosím udělejte, obzvlášt když máte děti, ale i tak to považuji za nejlepší možné.

AlenkaH, píšu vám zprávu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

do Měcholup ne !
Jinak dejte do kočky online forum prosbu o pomoc, do sekce Potřebuji pomoc útulku. Podívejte se na www.bazos.cz jestli někdo z Prahy neshání kotě.

I když nebýváte doma přes den, není problém - kotě skoro stále bude spát. Hlavně dejte bedýnku, kočkolit. Zkuste inzerovat. Kotě do městského útulku ne, tam je nečeká nic moc dobrého. Lépe je najít domácí depozitum.
Pokud by se vám to do 2 týdnů nepodařilo, napište mi, pořeším to - jenom byste musela kotě odvézt tak 70 km od Prahy směrem na českou lípu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jully
v profilu máte napsáno právnička, je vidět, že i mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi existují ty nemožné předsudky, že kastrace je týrání.
Nedovedu si představit, jak byste soudila případné topení a usmrcování nechtěných koťat, které přišly na svět díky stejným názorům, jaké tady předkládáte.

arrow
profile_image
VeroniQa
od 8. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

100 % ně veterina

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji eva60: v profilu máte napsáno právnička, je vidět, že i mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi existují ty nemožné předsudky, že kastrace je týrání.

A Vy zase nejste schopná akceptovat, že lidé mohou mít různé názory, a považujete ten svůj za jediný správný. Z úvodního příspěvku jsem to pochopila tak, že kocourek sám přišel k nim na zahradu, čili není jejich, děti si s ním začaly hrát, tak se rodiče rozhodli, že jim v tom nebudou bránit a kocourkovi nebudou bránit v tom, aby u nich na zahradě přebýval. Z toho důvodu mi přijde fajn vzít ho k veterináři (čistě kvůli bezpečnosti dětí). Nikde ovšem nevidím, že by kocourek byl jejich, a popadnout jen tak zvíře a odnést ho vykastrovat se mi opravdu nelíbí. Něco jiného by samozřejmě bylo, kdyby to bylo jejich zvíře. Sami máme doma kočičku a je sterilizovaná, takže proti zákroku jako samotnému nic nemám, ovšem s tou poznámkou, že je to prostě zákrok do integrity zvířete a pro to zvíře to prostě je bolestivé a traumatizující, ať si namlouváte cokoliv. Dál se k tomu vyjadřovat nebudu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jully
Aja007 přece napsala, že se rozhodli nechat si ho, i když jenom na zahradě. V tom případě přepokládám, že ho budou i krmit a postarají se o jeho odblešení a očkování.

Tady Jully přece vůbec nejde o akceptování nebo neakceptování jiných názorů, jsem velmi tolerantní člověk .
Co ale se týká kastrací - je tady pouze JEDEN správný názor - kastrace, kastrace a znovu kastrace. Třeba i cizí přitoulané kočky. Běžte se někdy podívat, jak útulky v tomto období jsou totálně přeplněné, doslova praskají ve švech. A to taky díky lidem s takovým pohledem jaký máte vy.
Pokud jde Aje007 o zaplacení kastrace, mileráda jí na to 500 Kč pošlu.
A znovu si dovolím napsat, at se vám to Jully líbí nebo ne, od lidí s vysokoškolským vzděláním bych očekávala i vzdělání v oblasti problematiky bezprizorních a toulavých koček a nutnost omezení jejich množství především kastrací.
Jinak kastrace kocourka je naprosto jednoduchý zákrok.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na veterinu! Prohlédnout, odčervit, naočkovat - pokud máte děti, doporučuji i proti vzteklině a chlamydióze.

Reaguji na Jully: Na každé ze stran je velká část pravdy, kocourek v jistém smyslu má taky určitě svoje práva a zákrok pro kocourka je určitě traumatizující zkušenost. My máme doma 5 kocourků a každého jsme obrečeli, když jsme mu to museli udělat, ale jinak to nešlo. Na druhou stranu když je možnost aby paní co kocourka zná vzala na kastraci, je to lepší z několika důvodů. Opuštěných toulavých kočiček je bohužel moc a nejde tolik o ten poček, ale hlavně kvůli tomu že kočičky ztrádají, nedožívají se vysokého věku a z pěti koťátek přežijí do dospělosti tak max dva. Nemluvě o tom, že kočička, který danný kocourek udělá koťátka nemusí mít lehký porod a někde na ulici při jakékoli komplikace prostě umře i s koťatama. Myslím, že v této situaci není dobré myslet jen na toho jednoho kocourka, ale na těch spoustu jiných kočiček co tím zybtečně utrpí. Kocourek se koneckonců z toho rychle do dvou dnů dostane a na nic si ani nebude pamatovat. Kočky jsou nakonec napůl zdomácnělá zvířata a tak už do jejich životů když máme možnost musíme zasahovat, pro jejich vlastní dobro.

arrow
profile_image
Bublifucekk
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

minimálně kvůli prohlídce zda je ok a odčervení, pak samozřejmě očkování když máte děti (o jiné variantě bych ani neuvažovala) a kastrace. My jsme to bohužel nestihli, kocourek chtěl kočičku a přejelo ho auto..našla jsem ho na Silvestra při ohňostroji 20 metrů od baráku ve škarpě. Mrzí mě, že jsem ten "litr" nemohla obětovala dřív než po výplatě . Nemluvě o koťatech, je pro jejich dobro jim předcházet (zvířata miluju, ale jsem zásadně pro kastaci!)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené