Ahojky, prosím o radu. Před dvěmi měsíci jsem podala na vlastní žádost výpověď z práce. Končím k 30.4.2010. Teď jsem zjistila, že jsem v "radostném očekávání" a nevím, jak to se mnou bude dál. Začíná to na mě být vidět, tudíž je jasné, že v novém zaměstnání mě ještě ve zkušební době pošlou domů, tudíž počítám s úřadem práce. Jen nevím, jestli pak budu mít nárok na mateřskou(PPM)a z čeho bude počítána. V současném zaměstnání jsem od 1.8.2009 a předtím jsem byla 2 měsíce v jiném, tudíž 270 dní splňuji. Bohužel mi každý tvrdí něco jiného a sama se v tom nevyznám. Předem moc děkuju za rady.

arrow
Neprodává v Bazaru

jen drobnost, zřejmě sis spletla datum, ale určitě nemůžeš být v práci od 1.8.2010

Cituji jersey: 1.8.2010

opraveno, děkuju, jen zvyk

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

z vlastní zkušenosti: byla jsem těhotná, nezaměstnaná a ani ne na úřadu práce, 270 dní jsem splňovala. mateřskou jsem měla vyplácenou od sociálky, ale nejdřív jsem musela být nahlášená na úřadu práce. počítala se z posledních zaměstnáních, musela jsem doložit takové ty zápočtové listy (ale teda nevím přesně jak)
podle mě na mateřskou nárok máš, bude vyplácet ssz, a nejdřív se musíš přihlásit na ten úřad práce. zajdi si na ssz a oni ti už řeknou, co od tebe budou potřebovat.

Nárok na PPM (rodičovská dovolená) máš, pokud na ni nastoupíš do 180 dnů od ukončerní pojištění, tzn. od ukončení pracovního poměru. Takže pokud na mateřskou nastoupíš do konce října, tak ti bude normálně vyplácena. Píšeš, že podmínku 270 dní splňuješ, vypočítána ti bude z předchozích 12 měsíců, ve kterých jsi pobírala příjem.

arrow
profile_image
L-auri-N
od 30. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky.Pracuji jako asistentka sociální péče a starám se o starou paní,která je umístěná v domově pro seniory.S ní mám uzavřenou smlouvu o vykonávání činnosti.Teď jsem zjistila,že jsem těhotná a kvůli fyzicky náročné práci a mému zdravotnímu stavu bych měla být doma.Když jsem to řekla v práci naší účetní,tak mi řekla,že smlouva s mojí klientkou bude zrušena,pokud zůstanu doma.Ráda bych věděla jestli se mám jít zaregistrovat na úřad práce a nebo chodit do práce,protože nemůžu být bez peněz (pokud mi bude zrušena smlouva s klientkou,nedostanu už ani korunu) a nevím,jestli budu mít od úřadu nárok na nějakou podporu.Děkuji za odpověď

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené