arrow
profile_image
mademoisellem
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s přijetím na tuto školu, speciálně na tuhle fakultu.

mademoisellem
před lety jsem se tam hlásila, nakonec jsem nastoupila jinam. Co tě přesně zajímá?

arrow
profile_image
mademoisellem
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak velká je možnost přijetí. Docela z toho mám obavy, jestli se tam vůbec dostanu. Koukala jsem na obor Mezinárodní obchod a berou tak okolo 600.

mademoisellem
tak šance není zrovna vysoká, ale aní nemožná. Když jsem tam byla na přijíamčkách, připadala jsem si v proovnání s ostatními jako piteomec, s několika lidma jsem se bavila a když jsem se dozvěděla, že mají za iks výher na olympiádách a studují čtyři jazyky, tak jsem to chtěla vzdát Uspěla jsem hlavně díky kurzům, na které jsem tam jezdila. Už jen proto, že se tam probírali věci, které pak v přijímačkách byli...A to jsem ani nematurovala z matiky...

Na MO berou nejvíc lidí, je to snad největší obor na VŠE, šance na přijetí: Na FMV děláš přijímačky ze dvou jazyků (+ matika), tak záleží, na jaký urovni máš ty jazyky. Ze zkušenosti můžu říct, že testy z ANJ jsou podle mě trochu těžší než NJ, ale to si spíš vyzkoušej sama u vzorových testů, který jsou na stránkách školy ke stažení.

Cituji AlmaSinger: tak šance není zrovna vysoká

Já si naopak myslím, že šance je velká, protože třeba diplomacie je malinký obor o cca 100 lidech, zatímco MO bere 600 lidí a na ty obory se hlásí podobný počet lidí.

Ale spíš si zkus zjistit, jaká byla hranice pro přijetí na MO. Na to, abys udělal přijímačky, musíš mít 50 bodů z každého testu, tj. 150 celkem. Ale hranice pro přijetí může být třeba 200 bodů. Tzn. sice můžeš projít testy, ale lidí, co taky prošli je tolik, že prostě vezmou ty nejlepší a na zbytek už nezbydou místa.

Cituji AlmaSinger: musíš mít 50 bodů z každého testu, tj. 150 celkem. Ale hranice pro přijetí může být třeba 200 bodů. Tzn. sice můžeš projít testy, ale lidí, co taky prošli je tolik, že prostě vezmou ty nejlepší a na zbytek už nezbydou místa.

přesně tak, na to doplatilo spoustu lidí, kteří dělali přijímačky se mnou. Jinak mně aj a nj přišly víceméně nastejno, u němčiny se dost chytalo na koncovkách a skloňování, v aj význam slov, ale tak to bylo před pěti lety, jak teď, netuším...Každopádně na stránkách mají vzorové testy a jinak za sebe doporučuji jejich přípravné kurzy.

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, jsem na VŠE, ale na jiné fakultě. Na FMV je těžké se dostat, protože je tam veliká konkurence lidí s velmi dobrou úrovní jazyků a ty hranice pro přijetí jsou fakt hodně vysoko. Ale jako obor je to jeden z nesnadnějších (dle mého názoru) na VŠE. Je důležité tam akorát umět velmi dobře ty jazyky. A pokud si seženeš vzorové testy z minulých let, tak zjistíš, že se v těch testech všechno opakuje pořád dokola.

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kámoška studuje na VŠE Mezinárodní obchod, hlásila se loni a skládala dost těžké přijímačky z angliny, franiny a matiky. Říkala, že tam berou každého 15 (což dle mě není moc velká šance ale pořád lepší než třeba žurnalistika nebo psychologie...) Jo a ještě bych dodala, že jí hodně pomohlY k přijetí ty přípravný kurzy pořádaný přímo VŠE

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A co se týče úrovni toho jazyka, kamoška co se tam dostala maturovala ve Francii a z angličtiny měla státnici... někteří lidi jsou prostě talenti na všechno

Cituji annette: kamoška co se tam dostala maturovala ve Francii a z angličtiny měla státnici...

jo tak to jsou přesně ti, co mi na přijímačkách snižovali sebevědomí

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj, tak já dělala přijímačky na mezinárodní obchod před jedenácti lety, takže možná je to už teď jiný...
na jazyky jsem byla vždycky blbá, takže to jsem se naučila ty vzorový příklady + my jsme to i svištili ve škole na maturitu pořád dokola v angličtině a němčinu jsem chodila ještě navíc na hodinu gramatiky týdně. jinak jazyky byly jenom o gramatice, doplnění časů, členy a tak. matika mi zase nedělala nikdy problém, takže tu jsem se neučila.
nakonec jsem dopadla tak dobře, až jsem byla sama překvapená. a to jsem taky měla hodně rozvrkočené pocity, když jsem se bavila s lidmi na přijímačkách, to byly samé roky v usa na střední, maturita z obou jazyků a nevím co.

arrow
profile_image
mademoisellem
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já teda neplánuju maturovat z matiky. A jazyky mám angličtinu a ruštinu, kterou mám teda druhým rokem, ale ruština sama o sobě těžká není. Ptala jsem se profesorky, která mě ji učí, jestli bude potřeba nějakého kurzu. A ona bez váhání řekla, že ne... Tak jako jsem na to zvědavá. Z matiky mam docela strach. Zkoušky stažený mám a pokusím se je udělat, abych trochu věděla, jak na tom vlastně jsem. Jinak jak jste tu mluvily o olympiádách... To u mě fakt nehrozí... =oD Achjo... Je mi jasný, že se tam hlásí velká část "BEDEN"...

mademoisellem
pokud nechceš maturovat z matiky, opravdu doporučuju jejich kurs. To, co se probírá tam, je krásně vysvětleno, procvičeno, máš tam na konci testy nanečisto a hlavně se to enmusíš drtit tím, že sedíš nad sešitem a nevíš jak dál a proč...

mademoisellem

Tak úroveň těch, co se tam hlásí, je různá, od beden, jak píšeš, po lidi, který to prostě přišli jen tak zkusit "co kdyby náhodou". Takže klid, určitě to není tak, že by tam byli jen IQ 160 a pak ty Opravdu doporučuju projít si testy a tu matiku určitě taky propočítat, nebo i jít do toho přípravného kurzu, fakt se ti to vyplatí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené