Mám dotaz, kdyby se syn rozhodl, že přeruší vysokou školu a půjde do zaměstnání...bude se hlásit na úřadu práce. Má nárok na nějakou podpou ? Děkuji.

arrow
profile_image
Charlotteee
od 5. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sarra: Má nárok na nějakou podpou ? Děkuji.

já mám pocit že ne

"Na podporu v nezaměstnanosti mají nárok jen uchazeči, kteří vykonávali v rozhodném období zaměstnání nebo jinou výdělečnou činnost, ze které platili pojistné na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti alespoň 12 měsíců. Rozhodným obdobím jsou poslední 3 roky před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání"

."Nezaměstnaný občan – absolvent školy, musel být tedy dříve po stanovenou dobu zaměstnán v pracovním poměru nebo na dohodu o pracovní činnosti či podnikat za stanovených podmínek jako osoba samostatně výdělečně činná."

Takže zdali jsem to pochopila správně. Student vysoké školy po přerušení nebo úspěšného ukončení této instituce, je zcela bez prostředků a nemá nárok na žádnou pěněžní podporu, jelikož nebyl po dobu jednohu roku v pracovním procesu. Tím pak mi vymyká zcela logika, proč při hledání zaměstnání se hlásit na úřad práce. Neznám osobu, které by tento úřad našel pracovní uplatnění.

arrow
profile_image
Minee
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sarra: je to hlavně kvůli tomu, aby za něj ÚP platil zdravotní pojištění, nahlašovat na ÚP se po skončení školy absolvent nemusí, ale zaplatí si zdravotní pojištění sám

Já jsem skončila školu v červnu, a jelikož jsem během studia pracovala na dohodu o pracovní činnosti - přes 2 roky - tudíž jsem byla aspoň 12 měsíců v rozhodném období (3 roky) plátce důchodového pojištění tak jsem měla nárok na podporu. Ti co pracují například na dohodu o provedení práce nárok nemají, nejsou plátci důchodového pojištění. Kdybych byla jen absolvent, tak bych nedostala nic.

A jinak k tomu odhlášení z úřadu práce, tenhle týden jsem to řešila. Jen jsem zavolala na ÚP a paní mi řekla, ať jí pošlu pracovní smlouvu naskenovanou mailem do 8 dnů. Tak jsem jí poslala mail s tím, že žádám o vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání, že jsem si už zaměstnání našla a zasílám smlouvu. A do 3 dnů mi přišlo poštou potvrzení, od kdy do kdy jsem byla na ÚP, a něco pro pojišťovnu, že za mě ÚP platil pojištění. Teď jen nevím jestli to s pojišťovnou musím řešit já, že už jsem zaměstnaná, nebo stačí, když mě přihlásí zaměstnavatel. A pojišťovna si tudíž sama vydedukuje, že už nejsem na ÚP. Spíš bych řekla, že ne a budu to muset nahlásit pojišťovně sama.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sarra: Tím pak mi vymyká zcela logika, proč při hledání zaměstnání se hlásit na úřad práce.

Jediným důvodem je placení zdravotního pojištění, nic dalšího v tom nehledej.

Další výhoda je asi už jen to, že mu tím přihlášením začnou nabíhat měsíce na ÚP, a po X měsících na ÚP může požádat o úhradu rekvalifikace.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené