arrow
profile_image
pavouk44
od 16. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky mám na vás takovou otázku. Moje nej kámoška chce piercing nad ret - Madonku. Když si byla před rokem píchat naušnice, tak se jí to špatně hojilo - byla u doktorky a nejspíš jí to špatně píchla, ale nakonec si je musela vyndat a stejně jí je píchla moc vysoko, tak že by mohla nosit jen nějaké náušnice. Pak si byla v tatoo studiu nechat píchnout piercing do pupíku. Ovšem i zde měla špatnou zkušenost - tatér jí to nepíchl dost hluboko a pierc jí vypadl a má tam jizvu.

Teď k otázce - koupila si kanylu a mě poprosila, jestli bych jí madonku nepíchla. Mám docela strach, přece to je jen do obličeje. Ale kámoška se zas obává, že po piercu, i když bude slabý, tam bude mít dírku až si ho vyndá. A proto se ptám, když by si tam dala naušnici - pecku - která je slabá. Šlo by to vůbec? Na jednom blogu jsem se dočetla, že si slečna píchala sterylním špendlíkem (ne kanylou protože je široká) z lékárny takto píchla pierc a dala si tam normálně malou pecku, která se dává do ucha jako 2. nebo 3. náušnice.

arrow
profile_image
verr
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A ten čudlík, co je ze zadu na náušnici, ten chce mít kámoška v puse?

arrow
Neprodává v Bazaru

no jo, jenomže tak to píchneš tou jehlou a pak tam rvi tu naušnici, to bude masakr. Musela bys to píchat odspodu a to zas podle mě netrefíš. Já jsem si teda píchala sama jen uši, ale když to píchneš kanylou, tak do ní navlíkneš tu naušnici a pak to s tou jehlou provlíkneš zpátky. Ale né že uděláš díru a pak do ní budeš nazdařbůh rvát náušnici do tý krve atd. A taky ta naušnice pecička jí tam bude držet jak? To jako bude mít v puse ten šroubek, jak bývá na náušnicích. Na ty piercingy jsou takový ty speciální né?
A taky oni si to naberou do těch kleštiček určitě, takže se to bude píchat líp, propíchnout bez toho po doma ret, au au.
Holky doma bych se do toho nepouštěla, ale je to na Vás. Lepší se zeptat někoho, kde byl třeba ve studiu spokojený a dát na něj, ale tohle radši né, ta bolest a jizva za to nestojí.
Jestli jo, tak hlavně dbejte na dezinfekci...

arrow
Neprodává v Bazaru

slečna píchala sterylním špendlíkem (ne kanylou protože je široká) z lékárny takto píchla pierc a dala si tam normálně malou pecku

aha, tak teď to čtu, že si to tak opravdu myslela, tak na to zapomeň rovnou. Ta naušnice se strká do tý jehly a tou se projíždí zpátky, do úzký dírky, kterou píchneš a pak vyndáš tu věc, kterou jsi to píchla, tak naušnici nenarveš, nebo to bude děsně bolet.

arrow
profile_image
pavouk44
od 16. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Právě proto se ptám. Četly jsme to s kamarádkou na jednom blogu, že si to tam slečna píchala takhle. Kámošce jsem to vymlouvala.

Ale našla si v jednom zlatnictví takové náušnice, které mají miniaturní zapínání, takže by v puse neměla velké zapínání jako u náušnic v uchu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na pavouk44:
ked som z dolnej pery stratila náušnicu do druhého dňa som tam dala zlatú z ucha... a ako dočasne sa to dalo,ale na stálo nie...tie náušnice sú krátke a by sa jej v čerstvej rane zarezávala do kože.. taktiež to zapínanie býva vatšinou akoby gulička na šrobovanie ale s medzeramy a tam by sa jej zachytávalo jedlo a ak myslíš také to zapínanie ktoré sa iba nasúva tak to bude v kuse strácať...
a pokiaľ sa bojí dierky v pere tak radšej nech si ani nič nedáva..lebo bude experimentovať a nakoniec sa jej to zapáli a bude tam mať škaradú jazvu... krom toho pokiaľ nemáš s piercingom skúsenosti tak by som jej to odmietla pichnúť - niečo sa stane a tá zlá budeš ty....

Jestli se bojí jizvy, tak ať si nepíchá nic Miniaturní zapínání jí rozedře dáseň do krve. Na tyhle piercingy je labreta (1,2mm).

arrow
profile_image
pavouk44
od 16. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Však já jsem jí říkala, že mám strach jí to píchnout. Ona má spolužačky, které mají tento piercing a některé tam mají vidět dírku a některým se to zahojilo - a z toho má obavy, že jí tam zůstane dírka, že zrovna jí se to nezahojí. I když by ho moc chtěla.

A k tomu zlatnictví, prý si tam našla i takové pecky, které jsou na šroubování. Vzpomínám si, že takové na šroubování jsem měla stříbrné čtverečky náušnice, když jsem byla menší.

arrow
profile_image
pavouk44
od 16. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na caillean: A to je nejslabší? Moc se v tom neorientuji, protože já po piercu zrovna moc netoužím..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji caillean: Jestli se bojí jizvy, tak ať si nepíchá nic

to bych řekla, že je asi ta nejlepší rada
kamarádka si to představuje jak Hurvínek válku, ať si to fakt nechá píchnout někde, kde to dělaj a maj nějaký zkušenosti, tohle doma neuděláte. Neřikám ucho nebo ten pupík, to jo, ale zkus se píchnout jehlou do rtu, asi to nic příjemnýho nebude a teď si představ, dostat to uplně skrz naskrz. A pak tam rvát naušnici. Jizvu bude mít xkrát větší než od profíka a nedejbůh Ti během toho omdlí bolestí nebo něco. Nebo napíchneš nějakej nerv, co já vim, stát se může cokoliv, tohle je koledování si.

Reaguji na pavouk44: Takovéhle se dělají labrety. Jsou 2 základní šířky "těla" piercingu. 1,2 a 1,6. 1,2 jsou labrety, podkovy a tak, 1,6 činky (jazyk, industrial) nebo banánky do pupíku. Samozřejmě můžou být širší (hlavně kruhy,podkovy,nebo činky). Ale s užšími jsem se dosud nesetkala. Jestli někdo z vás ano,ráda se poučím.

rozměry jsou v milimetrech

arrow
profile_image
pavouk44
od 16. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: No vždyť já jí to také vymlouvám, ale když vidí ve třídě holky, kterým po piercu u rtu nezůstala vidět ani ta dírka, když si to mazaly prý konopnou mastí, tak to je těžký jí to vymluvit.

Reaguji na caillean: Děkuji. Nevím, ale myslím, že menší už nebudou. Protože se to odvíjí od toho piercu a kdyby u něj byl kamínek 1,2 mm tak by to proklouzávalo do pusy ten pierc.

arrow
profile_image
aniiiishka
od 25. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já bych to hlavn+ě nepíchala..přece jen v obličeji je dost nervů...a může se stát cokoliv..

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ať s tím jde do nějakého osvědčeného studia a nechá si tam dát šperk z vhodného materiálu, např. titan - já nic do čerstvého piercu nesnesu, i s ocelí mi všechno hnisá, nedejbože stříbro, takže já jedině titan na zahojení a potom většinou měním za plast.
Jestli se kámoška bojí jizvy, tak ať si do obličeje raději nic nedává. Přijde mi zbytečné podstupovat propíchnutí, když jdu do toho s tím, že pierc stejně nakonec zanedlouho budu vyndávat. Ale tak to je její rozhodnutí.
A ty se nenech ukecat na něco, co nechceš udělat. Stát se může cokoliv a průšvih by byl pak na tobě. Jenom ať si pěkně zaplatí profesionála.

Uff, zapomeň na špendlík a pecku, tím si kamarádka bude koledovat jen o zanesení infekce a problémy

Pokud má kamarádka špatné zkušenosti se studiem, kde byla naposledy, tak ať si vyhledá jiné studio v okolí bydliště - pokud je z malého města, ať se nebojí investovat do cesty a dojede do města za kvalitním piercingovým/tetovacím studiem.

A materiál? Na madonku bych doporučila bioplast.

Nejlépe jí poradí v salónu, kde se svěří do rukou profesionálů.
Pomohou kamarádce vybrat nejvhodnější šperk (co se tloušťky i materiálu týče), piercing bude prováděn ve sterilním prostředí a na všechny dotazy jí ve kvalitním studiu rádi odpoví.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené