Ahojda,
mám půjčený parní čistič - parní kachnu od značky Beck vapori system 1500 a chci se zeptat, jak se s parními čističi obecně pracuje. Není k tomu návod a ani mi nešel vygůglovat jiný nebo podobný návod, absolutně nemám zdání, jak to funguje. Potřebuji vyčistit fleky na koberci především. Budu se ptát hloupě, ale ten přístroj "jen" vypouští horkou páru a co potom? Jen mám koberec normálně vyluxovat nebo jak "vycucnu" z koberce tu vodu, která se vytvoří z páry? Vím, že se ptám jak analfabet, ale fakt nevím. A má se nejdřív na flek dát nějaký prostředek - např Vanish a pak to místo "profoukat" párou? Prosím zkušené o praktické rady, moc děkuju

Má asi milion různých nástavců, vypadá to, že je to parní čistič a parní vysavač dohormady...

To mi opravdu nikdo neporadí, jak mám s parním čističem vyčistit fleky na koberci? Určitě máte z vlastní zkušenosti rady a tipy, co nedělat a naopak, co je účinné...

arrow
Neprodává v Bazaru

Poradí, ale s tímhle strojem toho asi moc neuděláš, na vyčištění koberce parním strojem potřebuješ specielní trojúhelníkový nástavec s potahem z mikrovlákna - máš ?

Cituji heelska: specielní trojúhelníkový nástavec s potahem z mikrovlákna

Noo, nástavec jako má vysavač, tam podobný je. Potah na tom myslím není. A nestačilo by ten nástavec omotat třeba hadrem nebo plínou? Ale stejně, vždyť ten čistič pouští ven tu páru, nevysává jako vysavač... takže stejně nechápu, jak dostanu z koberce pryč tu vodu z páry se špínou...
Takže myslíš, že touhle kachnou to prostě nepůjde? Omlouvám se za svoji natvrdlost

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: A nestačilo by ten nástavec omotat třeba hadrem nebo plínou?

Nestačilo, ten zvláštní potah má jaksi shopnost absorbovat nečistoty do sebe.

Cituji Ariela: takže stejně nechápu, jak dostanu z koberce pryč tu vodu z páry se špínou..

Jedině vysavačem co umí vysávat vodu.

Cituji Ariela: Takže myslíš, že touhle kachnou to prostě nepůjde?

asi tak, nečistoty by se sice povedlo uvolnit, ale zažraly by se ještě více do hloubky. Normálním vysavačem to ani nezkoušej, stačí aby se do vysavače nasála vlhkost, v okamžiku kdy zvlhnou uhlíky v motoru změní strukturu a shoří jak papír.
Ta kachna je tak maximálně na okna, dlaždice a když to zhrnu je vlastně na ***. Měli jsme jí v práci a letěla tak rychle jak přšla, teď máme parní generátor Kärcher SC 2.550 C a to je o něčem jiném, ale stejně je určený poze k čištění tvrdých ploch.

Jen ještě jednu velmi důležitou věc - v případě, že jí budeš používat a nemáš návod - jak píšeš - nádržka na vodu se nesmí naplnit po okraj, měla by si k tomu mít speciální odměrku dodávanou výrobcem. Jelikož nevím zda ji máš tak to radši zmiňuji.

Tak teď nevím zda jsem Ti vlastně poradil, nebo Tě zklamal

Reaguji na heelska:
Wau, každopádně děkuji za vyčerpávající informace No, zklamaná jsem, ale to mám blbý. Nic jiného, než koberec, vyčistit nepotřebuji A přesně jak píšeš, jsem zamýšlela vysát vodu přes hadr obyč. vysavčem Hmmm, tak asi nic, no

Cituji heelska: nemáš návod - jak píšeš - nádržka na vodu se nesmí naplnit po okraj, měla by si k tomu mít speciální odměrku dodávanou výrobcem.

Děkuji, no, to tam asi není... Jsem celkem odrazená, takže tu kachnu asi vůbec ani zkoušet nebudu a zase ji vrátím majiteli..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: Nic jiného, než koberec, vyčistit nepotřebuji

Sežeň si suchou pěnu ve spreji (výborné čistící účinky má Buchara) postříkat prsty místo prodrbat, nechat zaschnout a pak normálním luxem vyluxovat. Chce to jen nejdřív vyzkoušet na nějakém místě co není vidět, na některých méně kvalitních kobercích může zblednout barva.

Cituji heelska: pěnu ve spreji (výborné čistící účinky má Buchara

A kde ji seženu? V normální drogérce? A kolik cca stojí? Jde o to, že fleky jsou dost zažrané a staré (asi před 2 lety měl pes střevní potíže - průjem a zvracení), udělal asi 10 fleků v obýváku na koberci, vydrhla jsem to teplou jarovou vodou - chyba, já vím, dočetla jsem se, že se toto musí čistit jen studenou čistou vodou... pak po pár měsících fleky znova vylezly napovrch, vzala jsem tekutý italský čistící prostředek na prádlo a pokapala fleky a vydrhla... no a po čase zase fleky vylezly, ale ještě hůř, vylezly na povrch ty mapy po pokapání čístičem....snad to píšu pochopitelně, líp to vysvětlit neumím a tak jsem myslela, než chemickým čističem, že zkusím tu horkou páru, no..
Dík

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: A kde ji seženu? V normální drogérce?

No tam seženeš spoustu jiných, ale Bucharu asi ne. Ono je to v podstatě na stejném principu, ta Buchara je na Perské koberce a je poměrně šetrná k barvám a taky dost drahá. V drogérce třeba Vanish a jak praví reklamní slogan "Vaniš skvrn a koberce se zbavíš" docela čistí.
Jak ovšem popisuješ svoje čistící snahy, tak bych to viděl na zapůjčení průmyslového čističe kobeců a !NEPĚNIVÝ! tedy do průmyslových čističů jediný vhodný koncetrovaný saponát (půjčovna dodá). Přejet nejprve fleky a pak vyčistit koberec celý.
Vem si na pomoc strejdu Gůgla a najdi si ve svém okolí nějakou půjčovnu, pokud si budeš půjčovat nějaký průmyslový čistič, tak se nezapomeň optat zda má vlastní tlakové čerpadlo. Typy strojů pracujících jen na principu podtlaku nechávají na nerovnostech, případně vrorech koberce vlivem přisání falešného vzduchu fleky.

Cituji heelska: Bucharu asi ne

Jojo, už jsem gůglila, ta pěna se koupit nedá, výrobce prodává jen koberce...
Ano, já mám možnost - sousedi našich čistí koberce, mají na to firmu, akorát mám dost velký obývák a vyšlo by to na 1000,- Takže toto jsem brala jako poslední možnost. No, ale asi s tím fakt nehnu, nedá se nic dělat. Každopádně ti moc děkuji za rady a tipy

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ariela: ta pěna se koupit nedá, výrobce prodává jen koberce...

Zajímavé, já ji koupil, ale už je to pár let - asi ji přestal dělat

Cituji Ariela: Každopádně ti moc děkuji za rady a tipy

Nemáš zač, vždyť jsem Ti vlastně ani moc nepomohl.

Cituji heelska: Nemáš zač, vždyť jsem Ti vlastně ani moc nepomohl.

Díky tobě jsem předešla zničení vysavače...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené