Ahojky! Toto téma se tady již probíralo, ale mě by zajímalo konkrétně toto. V červnu tohoto roku mi končí RD a budu se vracet zpět do zaměstnání. Moje místo mi zaměstnavatel držel jen půl roku, nyní mi nabízí místo jiné, né úplně obdobné, ale jsem ráda i za něj. Ale nebude to tak jednoduché. Musím projím 2 koly přijímacího pohovoru, na tu pozici nenastoupím automaticky. Chci se zeptat, pokud nevyhovím, na čem vlastně jsem? Musí mi zaměstnavatel nabídnout jinou pozici? Nebo se mnou rozváže pracovní poměr bez nároku na odstupné? Děkuji

Predtím jsem pracovala jako asistentka v kanceláři, nyní mi nabízejí pozici administratora (ve správě plateb nebo správě smluv). Dá se tyto pozice považovat za obdobné? Jiná místa nemají.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, zkus si přečíst tady: http://www.penize.cz/pracovni-pravo/182788-navrat- do-prace-po-rd-resp-po-neplac-volnu , nebo zadat či vyhledat svůj dotaz na stránce personalni-poradna.cz. Tam Ti určitě poradí, odpovídají zpravidla na druhé zmíněné adrese většinou do dne, max. do dvou dnů..

Reaguji na Tears:
Děkuju

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zaměstnavatel Ti nemůže dát výpověď, když jsi na RD, může Ti přidělit jiné místo, pokud tvá původní pracovní pozice během RD zanikla a ty jsi nedostala od zaměstnavatele jiné, je to problém zaměstnavatele a mělo by Ti náležet aspoň odstupné, alespoň takhle jsem to pochopila já..

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na neskwik: Není vůbec zač, držím palce.. Jinak já do té poradny taky psala a super, určo Ti poradí co a jak..

Reaguji na Tears:

Já bych právě chtěla nastoupit dříve, proto to řeším už teď.

Zaměstnavatel mi nabídnul možnost uplatnění na 2 jiných pozicích, ale nečekala jsem, že mě čekají přijímací pohovory (2kolové) Co když nevyhovím, oni mi nebudou moci nabídnout nic jiného. A asi nebudou chtít dát mi odstupné, přecejen mi místa nabídli a toto je můj problém, že se vedoucím nezamlouvám.

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na neskwik:
nástup do bývalé práce po RD (3roční) jsem řešila loni.
Pracovala jsem jako asistentka, v době mé RD se tato pozice spojila s jinou a navíc byla na směny. Což pro mě bylo nepřijatelné. Zaněstnavatel mi nechtěl dát výpověď a odstupné, nabídl mi jinou pozici, ale jako skladnice, což je pro mě nepřijatelné. Takže jsem se pídila u právníků jak to je a: může mi nabídnout jinou pozici adekvátní k bývalé pozici a také záleží, co mám v prac. smlouvě. Tam jsem měla administrativní asistentka, takže neexistuje, aby mě šoupnul na sklad, musí mi nabídnout jakoukoliv pozici, ale administrativní. Tím pádem mi musel dát výpověď a odstupné.
V tvém případě mě zaráží ty 2 kola pohovoru
Doporučila bych ti napsat na právní poradnu Aperia, která je zaměřená na maminky, mě tam několikrát skvěle poradili:
http://www.aperio.cz/7/chci-se-poradit

arrow
profile_image
pav001
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tears: Zaměstnavatel Ti nemůže dát výpověď, když jsi na RD

záleží jak dlouho byla na mateřské, zaměstnavatel je povinen jí místo držet 3 roky jestli byla 4 není povinen nic, natož nabízet jiné

Reaguji na pav001:
Zaměstnavatel je povinen drzet misto do 3 let veku ditete. Na RD jsem necele 3 roky, do zamestnani chci nastoupit o 2 mesice drive, jeste pred ukoncenim 3lete RD

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji odpověď z advokátní kanceláře..:Je obecně zažitým pravidlem, že je povinen zaměstnavatel držet místo zaměstnance na RD. Ve skutečnosti je toto v zákoníku práce upraveno jinak. Rodičovská dovolená je dle § 53 odst. 1 písm. d) zákona č. 262/2006, zákoník práce (dále jen „ZP“ jedním z případů, ve kterých je zaměstnanec v ochranné době. Během této doby, nemůže zaměstnavatel dát zaměstnanci výpověď.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

§ 47 říká
Nastoupí-li zaměstnanec po skončení výkonu veřejné funkce nebo činnosti pro odborovou organizaci, pro kterou byl uvolněn v rozsahu pracovní doby, nebo po skončení vojenského cvičení nebo výjimečného vojenského cvičení nebo zaměstnankyně po skončení mateřské dovolené nebo zaměstnanec po skončení rodičovské dovolené v rozsahu doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou, do práce, anebo nastoupí-li do práce zaměstnanec po skončení dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény, zařadí je zaměstnavatel na jejich původní práci a pracoviště. Není-li to možné proto, že původní práce odpadla nebo pracoviště bylo zrušeno, zařadí je zaměstnavatel podle pracovní smlouvy.

máš právo na to, aby tě zaměstnal.na žádné pohovory bych rozhodně nepřistupovala

Reaguji na Lucrezia:
Mě to právě překvapilo, že opět projdu výběrovým řízením, ale zase na druhou stranu chápu, že i vedoucí oddělení (do kterého bych nastoupila) má právo rozhodnout, zda mě ve svém oddělení chce nebo ne. Ale jen doufám, že pokud neobstojím, že mi nabídnou i něco jiného.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji neskwik: že mi nabídnou i něco jiného.

ale on ti ze zákona něco nabídnout musí. Pokud ne, dá ti výpověď pro nadbytečnost s klasickým odstupným

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucrezia: Pokud ne, dá ti výpověď pro nadbytečnost s klasickým odstupným

S tímto souhlasím, jen je mi divné, proč po Tobě chce to výběrové řízení, na jednu stranu chápu, že asi chce vědět, jestli bys na novém místě obstála, na druhou stranu mi to přijde trošku jako by spoléhal na to, že se nevyznáš v paragrafech a že to vezmeš (když Tě nepřijme) jako klasický neuspěch u pohovoru a ty nebudeš požadovat odstupné.. Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené