1. . .4567
arrow
profile_image
KatyM
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: ten dokument nebyl moc povedený.

z toho dokumentu se hlavně dalo vytřískat MNOHEM víc...nápad super (vezmu-li v potaz i 4 v tom jako něco podobného a divácky úspěšného), jenomže režisérka to holt pojala ve stylu "vyberu si největší extrémy a celou dobu do nich budu šťourat, aby z toho bylo co nejvíc extrémních situací"...toje pak uměle vytvořený,

jasně, I+L se asi pořád hádaj, I zbytečně řve na děti, který jsou mimochodem krásný, zdravý a roztomilý, na kameru ani moc nezlobí a přesto jim každou chvíli jedna přilítne. B+J je klasický typ dominantního "pošupovatele" a submisivního trdla...Jarda je třeba - asi určitě - hodnej chlap, šikovnej, ochotnej...ale je to taky idiot, co si nechá vlastní matkou ničit život. Běla by ho třeba dokopala k lepšímu, ale on se nedá. Takže chápu, že jí ruply nervy. Zjistit já tohle po svatbě, že mi manžel nevěří? Taky bych utekla. Na druhou stranu je to hrozná držka a v životě si neoddechne..A O+Z jsou sice strašně sympatický a klidný pár, ale na mě asi až moc klidný. Ta úcta mezi nimi přímo sálá, vzájemná láska taky, ale pořád ještě spolu moc nezažili, tím, že bydleli zvlášť takže jsou v první fázi...každopádně jim věřím, že spolu zůstanou, už kvůli víře a příkladu v jejich rodinách.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak poslední díl zajímavý, ale ještě více než v těch předchozích mě štvalo, jak režisérka do všeho "rejpe" a občas je to až nevhodné. A taky mě dost rozčilovala Isabela, na to, že mi předtím byla vcelku sympatická....

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji montaana219: jak režisérka do všeho "rejpe" a občas je to až nevhodné

přesně

Cituji KatyM: Na druhou stranu je to hrozná držka a v životě si neoddechne..

Že si neoddechne nevím jak je myšleno v tom kontextu s tou držkou, ale taky jsem si všimla, že i u maminky jí stále něco pomáhá, opravuje, že je pracovitá, obětavá, tak nějak mi v posledním díle začla být sympatičtější.

Cituji KatyM: Zjistit já tohle po svatbě, že mi manžel nevěří? Taky bych utekla.

Tak ten dům byl asi původně tchýně, a možná jestli tím tchýně chtěla svému synovi naznačit, že s ním je Běla jen pro peníze?

Ale ať už by ten dům patřil komukoliv, tak nechápu, jak může manžel udělat přepis bez toho, aby manželka o tom věděla, když pominu, že to nechápu lidsky, tak jsem myslela, že tohle není možné ani právně - že musí být podpisy oba.

arrow
profile_image
KatyM
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: v tom kontextu s tou držkou,

nene, držka je prostě myšleno jako že nejde daleko pro sprostý slovo a je taková "pusa nevymáchaná" a že si neoddechne zase v tom smyslu, že ani na vlastní svatbě nedůvěřovala ničí spolehlivosti, jen té svojí..všechno musí sama, to už je trochu i psychickej problém a nemoc..

arrow
profile_image
KatyM
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: to nechápu lidsky

no právě..jasně, tchýně se mohla bát, že je s ním Běla pro peníze...ale on se přece nemůže jen tak zvednout a všechno přepsat na mámu, to je strašnej důkaz toho, že jí očividně taky nevěří...a co si budeme vykládat, barák by jim asi bez Bělinýho zájmu a snahy už dávno spadl na hlavu...

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: taky jsem si všimla, že i u maminky jí stále něco pomáhá, opravuje, že je pracovitá, obětavá, tak nějak mi v posledním díle začla být sympatičtější.

Přesně tak, ve všech předchozích dílech jsem ji nemohla vystát, ale nyní jsem trochu změnila názor...

arrow
profile_image
listinka
od 9. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Takle tu situaci vysvětluje Běla v diskuzi pod tímhle článkem. Tady jsem zkopírovala ten její příspěvek v diskuzi:

Ono je to jinak než se zde uvádí. Jaroušek nepřepsal na matku náš dům. maminka plakala že jí okradu o její dům co měl manžel podíl na nemovitostech společně s maminkou, měsíc před tím jsme za ní byli že na ní jaroušek přepíše svůj podíl na pozemku a domu kde maminka bydlí a ona nechtěla, pak si zřejmě rozmyslela a takně s Jarouškem nemovitosti přepsali na ní. Jenže ejhle, maminka jarouškovi ukázela geometricý plán kde byl pozemek rozdělen na dvě části( okolo našeho a druhý okolo jejího domu) ale s paní notářkou se dohodla že do darovací smlouvy dá celý pozemek. Jaroušek to od maminky nečekal, tak bez váhání a rady smlouvu podepsal. On se v pozemcích a věcích co se tohoto týče nevyzná, protože jsem všechny dokumenty ke stavbě vyřizovalajá. měsíc po svatbě se to ke mě doneslo. Ihned jsem se podívala do katastru a tam jsem to zjistila že jí daroval i pozemek okolo našeho baráku. On mě tvrdil že to není pravda a přivezl mě smlouvu ukázet, tak jsem mu to vysvětlila. Přišel na to jak ho maminka podvedla a začal jednat na nápravě. Sousedé co to smlouvu s nimi zařizovali o tomto podvodu také nevěděli a po odhalení stáli za Jarouškem a trvali na nápravě. Odstěhovala jsem se proto, protože jsem se nemohla tchýni ani podívat do očí a ona by jsi ještě mohla dupnout a říci že nás do domu nepustí. dar byl totiž i bez věcného břemene, tak by jsme mohli domu lítat vrtulníkem úsměv Vše již je tak jak má být a tchýně si ušlila pěknou ostudu a už s ní nikdo nemluvíúsměv

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na listinka:
Tak to tchýně vlastně udělala pravý opak toho, co asi chtěla - kdyby totiž nedělali vůbec nic, tak se ten majetek do společného jmění manželů stejně nepočítá, jelikož ho Jaroušek nabyl před vstupem do manželství, ale těmihle machinacemi - jestli to chápu správně, vlastně už je to i Běly, protože oficiálně Jaroušek ten pozemek nabyl v době trvání manželství.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Minette: Pokud to byl dar, tak se do SJM nepočítá. Ale tchýně teda neskutečný.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji saprenza: Pokud to byl dar, tak se do SJM nepočítá. Ale tchýně teda neskutečný.

Vím, ale to musí být dar jmenovitě na jednoho z manželů, snad to musí být někde vysloveně vypsáno, oni tam v podstatě mluví jen o přepisu zpět - to je otázka jakou formou to teda provedli, ale nějak nepředpokládám, že by o tom nějak víc přemýšleli - soudím hlavně z Jarouška který netuší co podepisuje (nevěděla bych už (být na místě Běly) jestli je možné aby byl někdo tak slabomyslný, nebo jestli náhodou se to jen nesnaží okecat a zbaběle svést vinu jen na maminku) - a to je teda hodně velký záběr na důvěru...

Z toho textu vyplývá, že Běle ani tak nevadil samotný fakt, že se nějaký pozemek přepíše na maminku (sami jí to oba před svatbou nabízeli) ale fakt, že vlastní muž udělá rozhodnutí takovéhle právní váhy a ani ho nenapadne se doma zmínit "hele dohodl jsem se s mamkou tak a tak, co tomu říkáš, zítra bychom to šli podepsat".

Upřímně mně by mnohem víc než jakýsi pozemek v téhle situaci štvalo, že prostě vůbec nejsem účastna toho procesu rozhodování - zuřila bych.

Na druhou stranu pokud už se rozhodla, že to teda zkousne a vrátí se, tak je zbytečné mu to pořád předhazovat a omílat.

Mimochodem z dokumentu to působí úplně jinak - tam to i z té ukázky vypadá, že je Běla naštvaná, že najednou nemá nárok na barák jejího muže a působí to tam dost zaměřené na ten majetek.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: Mimochodem z dokumentu to působí úplně jinak - tam to i z té ukázky vypadá, že je Běla naštvaná, že najednou nemá nárok na barák jejího muže a působí to tam dost zaměřené na ten majetek.

To je zas ta divná režisérka.. Mám takový pocit, že chtěla šílenou senzaci, ale osobnostně na to nemá, aby "to z těch lidí dostala", tak si k ní pomohla střihem.

S tím sjm máš samozřejmě pravdu - záleží, jak se pak smlouva naformulovala.

Cituji Minette: že vlastní muž udělá rozhodnutí takovéhle právní váhy a ani ho nenapadne se doma zmínit

To jsou takové typy - Jaroušek je prostě naučený, že aby byl klid, jde a udělá, co maminka chce. Běla je zřejmě podobný generál jako jeho matka, tak je jak mezi mlýnskými kameny. Já si raději ani nepředstavuju, jak ybch zuřila, kdyby mě z takového rozhodování manžel/snoubenec vynechal

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji saprenza: To je zas ta divná režisérka.. Mám takový pocit, že chtěla šílenou senzaci, ale osobnostně na to nemá, aby "to z těch lidí dostala", tak si k ní pomohla střihem.

Také to tak vidím.

Včerejší díl byl mazec a vážně nerozumím tomu jak spolu mohou žít oba páry (Běla a Jarda, Lukáš a Izabela) tolik sprostých a vulgárních vyjádření na svou drahou polovičku, to je vážně mazec. Je mi to hrozně odporný, hádky jdou i bez těchto výrazů, je to je důkaz toho, že si jeden druhého naprosto vůbec neváží!!

arrow
profile_image
listinka
od 9. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Minette: Taky jsem to tak pochopila, že si tchýně vlastně pěkně naběhla , ale zřejmě se tedy nejdená o ten barák, kde bydlí Běla s Jarouškem, ale jen o pozemek kolem. Každopádně tohle soužití musí být strašný, protože to nemá řešení, pokud se neodstěhují někam z dosahu tchýně. Ani jedna z přítomných nevypadá, že by tu druhou začala alespoň respektovat nebo tolerovat, a Běla to má ještě těžší, protože manžel se jí evidentně proti mamince většinou nezastane. Ale zase musela vědět, do čeho jde.

arrow
Neprodává v Bazaru

také jsem začala sledovat tento "dokument",který se měl stát populárním a nestal zřejmě.
Nejvíce mne pobavil v bonusech příspěvek ve videu, kde sama režisérka říká o tom stylu natáčení,jako o hezké a kvalitní vzpomínce na přípravy na svatbu. Myslím,že i já na telefonu bych některé záběry natočila lépe.

Jinak na bonusových videích se mi zdá Isabela nějaká klidnější a vyrovnanější. Předtím by spoustu toho co řekla nyní neřekla.
A Lukáš v poslední díle také někde pracuje, takže jo, nechal se živit, což není hezké, ale kdo ví zda se oni nedohodli zda nebude s klukama doma, protože jsem přemýšlela, nikdy nebylo vidět zda chodí do školky či někam, pouze že jsou doma. A že nechodí ani ven si hrát, nic takového. Jen doma a hráli si spolu. Také mne zarazilo, že jim nikdy nikdo nečetl pohádku ani nic takového, hraní spolu a tak..Divné.

Já jsem o tomto dokumentu četla až ve Spy - jak to režisérka prý manipulovala, sestřihali to jinak než bylo a ukázali "to nejhorší", hlavně hádky atd. K dokumentu to mělo asi hodně daleko, ale jestli je to ještě v archivu Čt, o volných letních večerech si to pustím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené