Cituji vendy111: jen jsme se snažili jí ukázat, že jsou i jiné hodnoty, ale marně, holt neměla zájem o nic takového, tak ať...

A proč by měla mít zájem, když si své hodnoty sama určila a je spokojená tak, jak je?

Cituji lollo: A co je na tom špatného?

To, co už jsem psala výše. Není důvod měnit názor na svět někomu, kdo je s tím svým šťastný.

Cituji Mikyska: My jí to nechceme přece brát

Najednou obracíte

Cituji Mikyska: my se jí snažili to vymluvit a nadhodili jiné hodnoty, kvůli kterým je třeba také žít.

Hodnoty, které pro ni nic neznamenají.

Cituji mishka999: Kde?

Tady to jsem psala já ne karamelka:

Cituji mishka999: karamelkaTak teď zase nechápu já, psalas, že si nemyslíš, že by šly ovlivnit něčí pocity či hodnoty. Hodnoty, pocity se prostě mění s věkem, prostředím, s kým se člověk stýká, atd. Čili ovlivnitelné rozhodně jsou.

Cituji mishka999: Pro tebe (nebo pro vás) možná ano. Ale zkus se zamyslet nad tím, co je pro tebe nejcennější v životě a pro co žiješ. Kdybys to ztratila, byla by to pro tebe také hloupost? Asi ne, že.

Jistěže ne, ale je snad dost velký rozdíl v tom, jestli člověk spáchá sebevraždu třeba proto, že přijde o své blízké (i když ani to není moc dobré) a když jde skočit z mostu, protože nemůže jít na potrat.

Cituji Mikyska: no sebevrahům se obyčejně člověk snaží změnit názor - přece, aby zůstal žít!

Ale Helena se nechystá spáchat sebevraždu

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji lollo: ale je snad dost velký rozdíl v tom, jestli člověk spáchá sebevraždu třeba proto, že přijde o své blízké (i když ani to není moc dobré) a když jde skočit z mostu, protože nemůže jít na potrat.

Proč myslíš? Každý všechno prožívá jinak a pro někoho je nemoct jít na potrat zkažený život. Proč se každému snažíte podsouvat pouze Vaše jediné a správné hodnoty?

Cituji mishka999: Ale Helena se nechystá spáchat sebevraždu

TAk já už fakt nevím. Celou dobu se tu bavíme o tom, co by byla bývala udělala, kdyby o hudbu přišla, nebo přišla o možnost jít na potrat. Sama psala, že by spáchala sebevraždu. A celou dobu tu probíráme, že toto přeci není nic tak hrozného, kvůli čemu by měla skákat z mostu. Opravdu nerozumím tomu, proč bychom tu neměli měnit něčí názor, když třeba takto podobně uvažuje zrovna nějaký skorosebevrah, který zde třeba na toto téma narazil a má podobný problém. Tak v tomto případě je docela dobré člověka přesvědčit o tom, že to je hloupé a přízemní, ne?

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že toto je docela vážné a závažné téma a nemělo by se sem psát jenom proto, že se chce někdo předvádět a zviditelnit. Nebo provokovat. Na to jsou vhodná úplně jiná témata.

Cituji mishka999: Ale Helena se nechystá spáchat sebevraždu

však my jsme si psaly jen o případě že by přišla o sluch, měla dítě a nebyla nezávislá. Ne o současné situaci.

vendy111
Mikyska
Holky, já nevím, já mám pocit, že to je zbytečné. Asi prostě my to chápeme jinak, no.

Cituji lollo: Jistěže ne, ale je snad dost velký rozdíl v tom, jestli člověk spáchá sebevraždu třeba proto, že přijde o své blízké (i když ani to není moc dobré) a když jde skočit z mostu, protože nemůže jít na potrat.

Zase to samé, to samé, to samé. Pro tebe to rozdíl je, pro někoho to rozdíl není, atd... Nelze určovat, co je "správným" důvodem k sebevraždě, jde o individua.

Cituji vendy111: A pro nás nic neznamenají ty její a taky nám je tu předhazovala

Ale prdlajs. Jen sem psala, co pro ni můžou být důvody k sebevraždě, vám se to nelíbilo, začly jste útočit svými hodnotami a ona reagovala vašim stylem

Cituji vendy111: Ale když s něčím nesouhlasím, tak se ozvu.

Se ozvi, řekni svůj názor, ale neříkej někomu, jak a pro co má žít

Nebudu měnit názor někomu, kdo si bude chtít dát na hlavu hnědou barvu místo blond, nebo udělat prsa. Ale toto téma je natolik závažné, že pokud by jen jednomu změnilo názor a neublížil by svým blízkým tím, že spáchá sebevraždu, že to stojí za to.

Cituji lollo: Tak v tomto případě je docela dobré člověka přesvědčit o tom, že to je hloupé a přízemní, ne?

Lollo, říkám to asi popáté, ty určuješ, co je v životě hloupé a přízemní?

Cituji Mikyska: však my jsme si psaly jen o případě že by přišla o sluch, měla dítě a nebyla nezávislá. Ne o současné situaci.

To vše se ted neděje, přesto jste se jí ted snažily změnit a zesměšňovaly její hodnoty.

Nesouhlasím s každou sebevraždou, ať je spáchána kvůli čemukoliv. Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být lépe. Já vím, že je těžké toto tvrdit, když jsem se na opravdovém dně nikdy neocitla, ale takhle to prostě cítím. Lidský život je něco velmi vyjímečného a vzdát se ho už nelze vrátit zpátky.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mishka999
Ve většině s Tebou souhlasím.Neříkám,že schvaluji všehny názory Heleny,ale nevím,proč ji tolik odsuzovat za její názory.
Myslím,že se to tu začíná obracet jiným směrem,než je téma diskuze a řeší se tu jen slečna Helena a zbytečně,jen řekla svůj názor a my s ním souhlasit nemusíme.

Cituji mishka999: Lollo, říkám to asi popáté, ty určuješ, co je v životě hloupé a přízemní?

Ne, ale jsou základní lidské hodnoty, které jsou všeobecně známé. Například láska. Pokud s tím nesouhlasíš, je to tvůj názor. Můj názor je tento, ale máš pravdu, že já toto neurčuji.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Podle mě, sebevrah, který chce něco si udělat, tak nepůjde vůbec nic řešit na net. Takový člověk spíš někde sedí, psychicky je vyřízený, brečí, nekomunikuje už ani s okolím.
Ti, co skačou z mostu, tak dle mého je to poté, co se třeba pohádají, rozejdou, či něco, co se stalo před krátkou chvílí a tajně doufají, že je nědko zachrání - teď myslím ty, kteří jdou třeba na Nuselák.
Člověk, který to myslí vážně a nějak s tou myšlenkou i delší dobu koketuje, tak spíš to udělá v soukromý.
To si myslím já.

Ohledně příspěvku Heleny - nechala bych jí její názory, jelikož je to její pohled na svět. Každý jsme originál a každý prostě smýšlímě jinak.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené