Cituji karamelka: Vidíš, jak si odporuješ? Nenapadlo by tě nesouhlasit s životními hodnotami úchylů, vrahů, atd?

Ne, neodporuju si. To, že je někdo úchyl nebo vrah, není jeho životní hodnotou.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak, když už je řeč o Helence a jejích zájmech, já hudbu a umění také miluju. V tom ji naprosto chápu, ale tato oblast je pro mě zdrojem radosti, v těžkých dobách i útěchy a ne potencionálmí hrozbou sebevraždy.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mishka999: To, že je někdo úchyl nebo vrah, není jeho životní hodnotou.

Chování lidí většinou vyplývá z životních hodnot, které uznávají../Pokud tedy nejsou nepříčetní nebo nesvéprávní./

V oborné literatuře je sebevražda řazena k sociálně patologickým jevům. Existuje-li pud sebezáchovy, pak sebevražda je jeho naprostým popřením. Tudíž patologie, něco nenormálního. Zasáhne silně blízké lidi, někdy je zcela zničí.
Motivy k sebevraždě jsou někdy zoufalství z deprese, nemoc bez perspektivy vyléčení, bilance na sklonku života, často jsou ale i zkratové (nešťastná láska, reakce na úmrtí blízké osoby, u dětí třeba strach z vysvědčení), a nebo dokonce vyděračské (když mě opustíš, něco si udělám...) či demostratitvní (cíl není se zabít, ale upozornit na svoji situaci). Navíc se liší s věkem. Existují i sebevraždy altrusitické (Jan Palach, obětování se pro něco), takže se to prostě všechno nedá házet do jednoho pytle.
Už jsem ho tu někde citovala, ale zopakuji. "Sebevražda je statečnost vůči smrti a zbabělost vůči životu". V. E. Frankl.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Cituji Bany: já teda nechci rýpat,ale některé udané důvody pro sebevraždu jsou opravdu velmi zvláštní.Když jsem tohle vlákno zakládala zajímalo mě proč to ti lidé UDĚLALY,ale že se to tu dopracuje proč TO UDĚLAT to by mě ani nenapadlo.
Strašně by mě zajímalo kdyby si to tu přečetl opravdu nějaký psycholog či psychiatr co by na některé názory pověděl.

Tím jsem chtěla říct, že do hlavy si nevidíme, proto nevíme proč někdo má takový názor a někdo makový a proč má takový myšlenkový pochody. Někdo se v nějaké situace zachová tak, že ho to nevezme a druhý se třeba sesype.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

hašlerka
Perfektně napsáno. Klobouk dolů. Musíš ale uznat, že jde-li o zkrat, často rozhoduje právě to, jestli se v tu chvíli poblíž vyskytnul někdo, kdo podal či nepodal pomocnou ruku. Proto by lidé neměli být lhostejní k smutkům a problémům druhých. Toť vše.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

karamelka
Svatá pravda!! nebýt lhostejní!

Cituji karamelka: Musíš ale uznat, že jde-li o zkrat, často rozhoduje právě to, jestli se v tu chvíli poblíž vyskytnul někdo, kdo podal či nepodal pomocnou ruku.

Samozřejmě. Myslím, že v tom může velkou roli sehrát i internetová diskuse. Já s tím nepolemizuji.

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tyweee

Cituji tyweee: jde-li o zkrat, často rozhoduje právě to, jestli se v tu chvíli poblíž vyskytnul někdo, kdo podal či nepodal pomocnou ruku.

On je pak problém, že jsou lidé, kteří tu pomocnou ruku opakovaně odmítají...nemůžeš se jim dostat do hlavy, nebo pod jejich skořápku...často člověk ani neví, že se s dotyčným něco děje...

Jinak plně souhlasím s tím nebýt lhostejní!

tyweee
jj já ti rozumím jen jsem tak chtěla podotknout jak to tu začalo a kam až se to dostalo.Absolutně holkám rozumím když se s Helenou přou o hodnotách i já patřím mezi ty klasiky.
Z druhé strany,ale vcelku rozumím i jí.Můj manžel je velmi aktivní člověk a řekl mi,že než být na vozíku tak se zabije.No pro mě zas nepochopitelné,že by nás jen tak opustil samozřejmě to,že to řekl ještě neznamená že by to udělal,jen tím chci říct,že Helena s takovými nazory určitě není sama.
A to,že si myslí,že by to kvůli tomu nebo onomu udělala ještě neznamená,že nemůže už z jakéhokoli důvodu změnit názor.Vždyť hluchý Smetana taky slyšel hudbu ne

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Bany
On to možná člověk řekne, že kdyby se mu stalo to a to, tak udělá tohle a tohle. Jenže pravda pak to být ani nemusí.
Je fakt, že si taky neumím představit, že bych třeba nemohla chodit,ale nevím, jak by se zachovala, kdyby se to stalo. Asi je to i tím, že už bych se nechtěla dostat do nějaký léčebny.
Když jsem tam seděla, koukala se na ty lidí, co byli na práškách a skoro ani o sobě nevěděli.

arrow
profile_image
Buffana
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ono jde hlavně i o to jestli ten člověk má kolem lidi co ho milují, já osobně jsem se vyskytla na pokraji smrti, když jsem se chtěla zabít ale v tom okamžiku, kdy člověk přemýšlí jestli to udělat nebo ne napadne spousta věcí a jedno z toho je jak na tom budou tvoji blízcí až to skončís. já díky bohu jsem měla kolem sebe rodinu která mě milovala ať sem byla jakákoli, díky tomu sem to nakonec neudělala protože bych jim ublížila víc než bych si dokázala představit.

myslím si že kdyby ten člověk měl okolo sebe lidi kteří sou s ním i v dobrým i ve špatným tak se nezabije ať je důvod jakýkoliv.

arrow
profile_image
Stella
od 16. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Buffana: jestli ten člověk má kolem lidi co ho milují, já osobně jsem se vyskytla na pokraji smrti, když jsem se chtěla zabít ale v tom okamžiku, kdy člověk přemýšlí jestli to udělat nebo ne napadne spousta věcí a jedno z toho je jak na tom budou tvoji blízcí až to skončís

a keď žiadni blízki nie sú? Keď je človek bez naozaj blízkych ľudí? Rozumejte tomu tak, že sa stretne v pribehu dňa len s ľuďmi s práce, ale len na úrovni, že si povedia dobrý deň?

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Helena
Nečetla jsem všechny Tvé příspěvky, jen pár posledních...
Docela nekonvenční postoj.
Jakou hudbu máš na mysli, jakou posloucháš?
Hudba Ti dokáže nahradit vztahy k lidem? Lásku?
Jsi takhle šťastná?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené