arrow
profile_image
fixa
od 5. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nunu: odmítám dávat psům, žrádlo, kde jsou vedlejší masové výrobky.

víš, že vedlejší masové produkty se nedávají jen do psího žrádla, ale běžně do levných paštik, párků, buřtů atd. teda včetně té sóji a dusičnanů, kterými jsou nacpané a jak některým lidem chutnají..

No největší zrůdnost je podle mě nekupovat šelmě maso, protože já sám jsem vegetarián. Oni mají miliony let na masitou potravu přizpůsobený trávicí trakt..kdo přešel na přirozené krmení, ví, že pes chodí na velkou cca 2x denně a výsledek je malý a tvrdý.

Naopak granule jsou plné obilí, které pes prostě tak dobře strávit nedokáže=odpad je velký a častý.

Pokud někomu na svém psu záleží, tak pro něj udělá to nejlepší bez ohledu na sebe. Já taky maso moc nejím.

A teda netuším, jaký je rozdíl krmit psa obilím a masem v granulích (oboje jedí i lidé, bohužel v granulích je semleté a spečené COSI) a krmit ho jako já syrovým čerstvým krásným masíčkem a sem tam přidat třeba rejži.

Ad granule - dobré jsou opravdu Orijen, Acana, FitCroc

Fixa - jo pejskům chutná i čokoláda a sůl. Zkus jim to dávat hodně často

arrow
profile_image
fixa
od 5. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lisa - já jsem psala, že jak některým LIDEM chutnají buřtíky a paštiky, kde jsou vedlejší masové produkyty, stejně jako v těch granulkách pro psi. Myslela jsem to jako vtip, že ani lidi kolikrát neví co jí, natožpak co dávají psovi v granulích, chápeš? jo a o čokoládu se nepodělím ani s přítelem natožpak se psem
Jinak jako největší úlet mi přijdou vegetariánské a veganské psí granule

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji fixa: to k tomu tak ještě rozdrtit tabletu endiaronu

Endiaron bych psovi nedávala. Nesmí se dávat ani dětem pod 40 kilo, nepříznivě působí na játra a ledviny.

arrow
profile_image
fixa
od 5. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vím, že se nesmí dávat dětem. u nás v útulku ho ale psům běžně dávají,tak nevím jetli to mají od veterináře? jinak to byl jen příklad, my ty průjmy zatím zvládli vždy jen s ryží a piškotkem.

Fixa - jo já pochopila, že to byl vtip
Je faktem, že můj pes jí o 100% zdravěji a lépe než já

arrow
profile_image
fixa
od 5. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Je faktem, že můj pes jí o 100% zdravěji a lépe než já

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

fixa
Ty Orijeny jsem kupovala na netu, jsou jenom z masa a bylinek, žádné obilí, mám je doma i když krmím masem, občas jim je dám jako pamlsek.
Na průjem je dobrá ta rýže s rozvařenou mrkví a smecta, endiaron bych nedala.
Jinak ty vege. granule bych tak nezavrhovala, já je dávala jednou do roka místo normálních a v tu dobu co je měla, tak se jí nedělaly pupínky a měla super srst, i proto moc nevěřím tomu ´´masu´´v granulích.
RadulkaP
Pokud ti toho pes tolik sežere, tolik vyse...a je hubený, tak mu ty granule nesedí!

Radulka, n souhlasím s Nunu! Ty dáváš tolik žrádla, chudákovi psovi to evidentně akorát prohání střeva a využití nulový, Čím že to krmíš?

Jinak by možná nebylo od věci zjistit zda tedy ten tvůj naháč není na něco alergický, třeba mu to fakt dělá potíže a je to i v granulích. Nicméně co jsem slyšela, naháči mohou mít i akné A stejně jako lidi "jen tak"

No to jsem se pobavila

Tak za 1. - každý jedinec (v tomto případě pes) je jiný, individuální. To, že někdo krmí vařeným masem nebo zbytky od oběda je sice naprosto proti mému přesvědčení o kvalitní stravě, nicméně, i takoví psi prospívají a dožívají se mnoha let. Takže rozhodně bych to nedoporučovala, ale ani tak hnusně nezatracovala:

Cituji RadulkaP: aleje fakt že vařený maso psovi nevadí ale když mu k tmu někteří lidi daj knedlík a omáčku tak těm přeju aby jim ten pes zdechl a oni se poučili

Co se týče té '"slavné" chlebové kůrky... Chlebová kůrka, suchá, se naopak psům dává na čištění zubů. Samozřejmě v množství adekvátním váze a kondici psa. Pokud jsi dala psovi chlebovou kůrku a on se ti z ní pozvracel, spíše má podrážděný a citlivý žaludek, za normálních okolností by mu nějaká kůrka neměla udělat v žaludku takové tóčo (samozřejmě zase mám na mysli adekvátní kus kůrky vzhledem k váze psa).

A jestli jsem tě Radunko správně pochopila, jsi vegetariánka, a maso se ti příčí a proto je ti příjemnější dávat psovi granule, než maso. Nic ve zlém Radunko, je to tvůj přístup a pokud dáváš kvalitní granule (a pes ti po nich prospívá), proč ne. Ale prosím tě, alespoň takovéto nesmyslné názory, jako jsi psala tady, nikde dál už nešiř...

Cituji RadulkaP: já mám horší že mám čínskýho naháče takže by se mi mohl i z blbýho masa osypat v zimě měl vyrážku a až na jaře jak vysvitlo slunko se to vyléčilo a nasadila sem ty dietní hilssky který byly super dělal hovínka obří tvrdý a černý no krásný zdravý ale byly o dost dražší ty granule a dodnes nevím jestli to byla alergie na zimu nebo potravinová no s naháčema je to těžší

Primárně by jsi se i k naháčovi měla chovat jako ke každému jinému psovi, zažívání mají stejné ... Zdravý a bezproblémový naháč má takové granule, jako každý jiný pes a nemá žádné vyrážky. Pokud má tvůj pesan problémy, je to nestandartní a je potřeba jej vyšetřit. Neomlouvej si to tím, že je to naháč a že je to s nima těžký. Takže nechat odebrat krev, udělat vyšetření na alergeny, popř. to sama vypozorovat - na což bych se tedy v tvém případě nespoléhala. A postupovat dál - hlavně tu diagnozu dotáhnout do konce, vyrážky může být jen alergie, ale může to taky poukazovat na nějaký závažnější problém, to samé jeho problémy se zažíváním. Může to být jen citlivost, ale taky něco vážnějšího. Doporučuji konzultovat s chovatelem (co pesanovi sourozenci, mají také vyrážku?) a veterinářem a stanovit si nějaký správný postup.

arrow
profile_image
fixa
od 5. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dívala jsem se na netu na ty granulky orijen, přijde mi to jak ze zdravé výživy, ale pro pejsky Složení se mi líbilo: maso, ovoce, zelenina, sposta bylinek, zdravé rybí tuky. Znamená to tedy, že můžu psovi dávat čerstvé ovoce a zeleninu? popř. které druhy jsou pro ně prospěšné, díky.

Já dávám zeleninku denně - aby ji dobře strávili, měla by být nejlépe nastrouhaná, rozmixovaná a klidně i trochu podušená. Dávám nejvíc saláty, potom mrkev, okurku, papriku, rajčata, brokolici atd Z ovoce dávám cca 2x týdně takovou ovocnou kaši - a podávám hlavně banány, jablíčka, trocha kiwi či pomeranče...

Pes nesmí avokádo (smrtelně jedovaté), hroznové víno, cibuli

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené